Skoki narciarskie INNSBRUCK 4.01.2023 r. WYNIKI. Dawid Kubacki triumfuje przed Halvorem Egnerem Granerudem! Kamil Stoch tuż za podium

Paweł Stankiewicz
Dawid Kubacki
Dawid Kubacki PAP/EPA
Skoki narciarskie INNSBRUCK WYNIKI na żywo. Puchar Świata w Innsbrucku 4.01.2023 r. Dawid Kubacki wygrał konkurs w Innsbrucku zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud, który jest liderem całego turnieju. W czołowej "10" zawodów znaleźli się także Kamil Stoch i Piotr Żyła. Kwestia zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni rozstrzygnie się podczas konkursu w Bischofshofen, który odbędzie się w piątek, 6.01.2023 roku.

Puchar Świata w Innsbrucku 2023 (4.01.2023 r.) Kubacki wygrał i zaczyna gonić Graneruda!

Dawid Kubacki wygrał konkurs Pucharu Świata w Innsbrucku, który jest zaliczany do klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. To oznacza, że Halvor Egner Granarud - zwycięzca z Oberstdorfu i Ga-Pa - nie dołączy do skoczków, którzy wygrali wszystkie konkursy w Turnieju Czterech Skoczni i jeszcze nie może być pewny zwycięstwa w całym cyklu.

Fantastyczna była dla Polaków pierwsza seria konkursu w Innsbrucku zaliczanego do Turnieju Czterech Skoczni. Pewnie prowadził Dawid Kubacki, który skoczył 127 metrów i - co ważne - o 12,8 punktu wyprzedzał szóstego Norwega Halvora Egnera Graneruda. Trzecie miejsce zajmował Kamil Stoch (127 metrów), a Polaków przedzielał Słoweniec Anze Lanisek.

W serii finałowej Granerud oddał jednak kapitalny skok na 133 metry i prowadził do momentu, aż na rozbiegu pojawił się Kubacki. Polak uzyskał 121,5 metra w gorszych warunkach, a do tego doszła przewaga z pierwszej serii i to wystarczyło, aby wygrać konkurs w Innsbrucku. Kubacki odrobił do Graneruda 3,5 punktu w Turnieju Czterech Skoczni. Stoch ukończył rywalizację na piątym miejscu, a Żyła na dziesiątym.

Puchar Świata w Innsbrucku 2023. Kubacki i Stoch zdominowali kwalifikacje!

Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Innsbrucku zaliczanego do Turnieju Czterech Skoczni, a drugie miejsce zajął Kamil Stoch. To był świetny występ naszych zawodników. Do zawodów awansowali wszyscy nasi reprezentanci. Dopiero na 13. pozycji klasyfikacje ukończył lider Turnieju Czterech Skoczni, Halvor Egner Granerud z Norwegii.

Pary Polaków w systemie KO podczas konkursu w Innsbrucku: Piotr Żyła (Polska) - Naoki Nakamura (Japonia), Danił Wasiljew (Kazachstan) - Paweł Wąsek (Polska), Jan Habdas (Polska) - Kamil Stoch (Polska), Stefan Hula (Polska) - Dawid Kubacki (Polska)

Puchar Świata w Innsbrucku 2023. Skoki narciarskie 4.01.2023 r. Kiedy konkurs? Gdzie oglądać transmisję w TV, stream online na żywo? Program

W Innsbrucku zaplanowano konkurs indywidualny, który odbędzie się w środę (4.01.2023 r.).

W środę konkurs indywidualny zacznie się o godz. 13:30. Transmisję przeprowadzą TVN i Eurosport 1.

A gdzie oglądać konkurs Pucharu Świata w Innsbrucku w internecie? Płatny stream dostępny będzie w serwisie Player.

Puchar Świata 2022/23 w skokach narciarskich w TV: Program konkursu w Innsbrucku

• 3.01.2023 (wtorek, godz. 13:30) - kwalifikacje - 1. Dawid Kubacki (Polska) 126,8 (128,0), 2. Kamil Stoch (Polska) 122,8 (126,0), 3. Anze Lanisek (Słowenia) 116,1 (121,0)... 22. Paweł Wąsek 99,5 (114,0), 27. Piotr Żyła 97,3 (113,5), 49. Jan Habdas 85,8 (110,5), 50. Stefan Hula (wszyscy Polska) 84,8 (111,5)

Transmisja: Eurosport 1, Player
Godzina: 13:15

• 4.01.2023 (środa, godz. 13:30) - konkurs indywidualny - 1. Dawid Kubacki (Polska) 265,2 (127,0 - 121,5), 2. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 261,7 (123,0 - 133,0), 3. Anze Lanisek (Słowenia) 258,8 (127,0 - 121,5), 4. Stefan Kraft (Austria) 255,0 (129,5 - 125,0), 5. Kamil Stoch (Polska) 249,2 (127,0 - 121,0), 6. Marius Lindvik (Norwegia) 246,2 (128,0 - 121,0), 7. Michael Hayboeck (Austria) 239,1 (128,0 - 122,0), 8. Daniel Tschofenig (Austria) 234,3 (117,0 - 120,5), 9. Jan Hoerl (Austria) 233,7 (122,5 - 119,0), 10. Piotr Żyła (Polska) 231,5 (120,5 - 119,0)... 20. Paweł Wąsek 212,8 (119,5 - 111,5), 43. Jan Habdas 84,5 (106,5), 45. Stefan Hula (wszyscy Polska) 82,7 (102,0)

Transmisja: TVN, Eurosport 1

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Innsbrucku. Kto wygra trzeci konkurs?

Turniej Czterech Skoczni to impreza niezwykle prestiżowa dla zawodników. Na trzeci i czwarty konkurs impreza przeniesie się z Niemiec do Austrii.

Dawid Kubacki prezentuje fantastyczną formę od początku sezonu i z pewnością jest w grze o zwycięstwo Turnieju Czterech Skoczni. Fantastycznie jednak od początku turnieju spisuje się Halvor Egner Granerud. Norweg wygrał w Oberstdorfie oraz Ga-Pa i dziś jest głównym faworytem do wygrania całego turnieju.

Kubacki także skacze bardzo dobrze, a w grze jest także Piotr Żyła. Dołączył do nich jeszcze Słoweniec Anze Lanisek. Wydaje się, że ta czwórka rozstrzygnie między sobą zwycięstwo w całym Turnieju Czterech Skoczni. A kto okaże się najlepszy w Innsbrucku i jak spiszą się Polacy?