Skoki narciarskie BISCHOFSHOFEN 6.01.2023 r. WYNIKI. Dawid Kubacki na podium w konkursie i turnieju. Triumf Halvora Egnera Graneruda

Paweł Stankiewicz
Skoki narciarskie BISCHOFSHOFEN WYNIKI na żywo. Puchar Świata w Bischofshofen 6.01.2023 r. Halvor Egner Granerud wygrał konkurs w Bischofshofen zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni. Norweg triumfował w trzech na cztery zawody, a raz lepszy okazał się Dawid Kubacki. Polak walczył do końca i może mieć duże powody do zadowolenia. Kubacki w Bischofshofen zajął trzecie miejsce, a cały Turniej Czterech Skoczni zakończył na drugiej pozycji.

Puchar Świata w Bischofshofen 2023 (6.01.2023 r.) Kubacki trzeci w konkursie i drugi w Turnieju Czterech Skoczni

Halvor Egner Granerud wygrał w Bischofshofen i jednocześnie został zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni. Norweg skakał fantastycznie i wygrał trzy z czterech konkursów, a jednie w Innsbrucku musiał uznać wyższość Dawida Kubackiego.

Dla Kubackiego cały turniej także był bardzo udany. Reprezentant Polski ukończył zawody w Bischofshofen na trzecie pozycji i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej całego Turnieju Czterech Skoczni. W ostatnich zawodach - poza Granerudem - wyprzedził go jeszcze Słoweniec Anze Lanisek. W serii finałowej Kubacki skoczył 140 metrów, Lanisek 139 metrów, a Granerud aż 143,5 metra. Dobrze spisali się także inni reprezentanci Polski, bowiem szóste miejsce zajął Kamil Stoch, a na dziesiątej pozycji rywalizację ukończył Piotr Żyła.

Pozostali zawodnicy biało-czerwonych rywalizację w konkursie w Bischofshofen zakończyli na pierwszej serii. Swoje pojedynki w parach przegrali bowiem Jan Habdas, Paweł Wąsek oraz Stefan Hula.

Puchar Świata w Bischofshofen 2023. Granerud i Kubacki na czele kwalifikacji

Dwaj wielcy faworyci do wygrania Turnieju Czterech Skoczni potwierdzili wysoką formę w kwalifikacjach do konkursu w Bischofshofen. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud (137 metrów), a drugie miejsce zajął Dawid Kubacki (137,5 metra). Czwarte miejsce zajął Kamil Stoch (137 metrów), a do konkursu zakwalifikowali się wszyscy reprezentanci Polski

Pary Polaków w systemie KO podczas konkursu w Bischofshofen: Jan Hoerl (Austria) - Paweł Wąsek (Polska), Domen Prevc (Słowenia) - Piotr Żyła (Polska), Stefan Hula (Polska) - Ryoyu Kobayashi (Japonia), Clemens Leitner (Austria) - Kamil Stoch (Polska), Jan Habdas (Polska) - Dawid Kubacki (Polska)

Puchar Świata w Bischofshofen 2023. Skoki narciarskie 6.01.2023 r. Kiedy konkurs? Gdzie oglądać transmisję w TV, stream online na żywo? Program

W Bischofshofen zaplanowano konkurs indywidualny, który odbędzie się w piątek (6.01.2023 r.).

W piątek konkurs indywidualny zacznie się o godz. 16:30. Transmisję przeprowadzą TVN i Eurosport 1.

A gdzie oglądać konkurs Pucharu Świata w Bischofshofen w internecie? Płatny stream dostępny będzie w serwisie Player.

Puchar Świata 2022/23 w skokach narciarskich w TV: Program konkursu w Bischofshofen

• 5.01.2023 (czwartek, godz. 16:30) - kwalifikacje - 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 151,9 (137,0), 2. Dawid Kubacki (Polska) 147,5 (137,5), 3. Anze Lanisek (Słowenia) 143,7 (134,0)... 4. Kamil Stoch 143,3 (137,0), 11. Piotr Żyła 135,0 (133,0), 21. Paweł Wąsek 126,8 (127,0), 43. Stefan Hula 113,8 (124,0), 49. Jan Habdas (wszyscy Polska) 110,9 (118,0)

Transmisja: Eurosport 1, Player
Godzina: 16:15

• 6.01.2023 (piątek, godz. 16:30) - konkurs indywidualny - 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 313,4 (139,5 - 143,5), 2. Anze Lanisek (Słowenia) 305,5 (140,5 - 139,0), 3. Dawid Kubacki (Polska) 303,7 (135,5 - 140,0), 4. Michael Hayboeck (Austria) 297,6 (138,5 - 137,0), 5. Jan Hoerl (Austria) 292,1 (135,5 - 140,5), 6. Kamil Stoch (Polska) 289,9 (138,0 - 134,5), 7. Peter Prevc (Słowenia) 288,6 (134,5 - 139,5), 8. Manuel Fettner (Austria) 285,6 (134,5 - 139,0), 9. Timi Zajc (Słowenia) 285,3 (135,5 - 137,0), 10. Piotr Żyła (Polska) 282,5 (133,5 - 136,0), 10. Clemens Aigner (Austria) 282,5 (136,5 - 139,5)... 40. Jan Habdas 121,0 (121,5), 42. Paweł Wąsek 120,7 (123,5), 43. Stefan Hula (wszyscy Polska) 119,3 (125,0)

Transmisja: TVN, Eurosport 1

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Bischofshofen. Dla kogo Złoty Orzeł?

Turniej Czterech Skoczni to impreza niezwykle prestiżowa dla zawodników. Wszystko rozstrzygnie się w Bischofshofen.

Dawid Kubacki prezentuje fantastyczną formę od początku sezonu i jest na drugim miejscu w Turnieju Czterech Skoczni. Prowadzi Halvor Egner Granerud, który podczas tej imprezy spisuje się fantastycznie. Po dwóch zwycięstwach Norweg jednak przegrał w Innsbrucku z Polakiem, ale wciąż ma punktową przewagę. Kubacki na pewno jednak do samego końca będzie walczyć o Złotego Orła.