Siedem bramek Lechii w sparingach

T. Bołt
Piłkarze gdańskiej Lechii przebywają na zgrupowaniu w Niechorzu. W sobotę biało-zieloni rozegrali drugi i trzeci tej zimy mecz sparingowy. Podopieczni Tomasza Kafarskiego najpierw rozgromili pierwszoligową Pogoń Szczecin 6:1, a następnie wygrali 1:0 z Flotą Świnoujście. Aż cztery bramki w starciu z Portowcami zdobył Bedi Buval.

W sobotę biało-zieloni mieli w planach rozegranie dwóch meczów sparingowych. Oba z przedstawicielami 1. ligi. W pierwszym meczu Lechia rozgromiła Pogoń Szczecin 6:1. Cztery bramki zdobył Bedi Buval, dwie kolejne dołożył Tomasz Dawidowski. Z racji drugiego sparingu trenera Kafarski podzielił swój zespół na dwie "11". Inny skład rozpoczął mecz z Pogonią, a inny przystąpi do rywalizacji z Flotą Świnoujście.

I tak w meczu ze szczecinianami Kafarski desygnował do gry: Sebastiana Małkowskiego w bramce, linię obrony tworzyli: Deleu, Bąk, Kożans oraz testowany przez Lechię Ormianin Lewon Hajrapetjan. W pomocy zagrali: Traore, Surma oraz Nowak. Za gole odpowiedzialne było trio: Dawidowski, Buval, Sazankow.

W barwach Pogoni zagrało pięciu testowanych zawodników: Bartosz Fabiniak, Mateusz Szałek, Takafumi Akafoshi, Marko Jovanović oraz Tomasz Chałas.

Lechia Gdańk - Pogoń Szczecin 6:1 (3:0)
Bramki:1:0 Buval (9), 2:0 Buval (38), 3:0 Dawidowski (40), 4:0 Buval (52), 5:0 Dawidowski (69), 6:0 Buval (73), 6:1 Dziuba.

Lechia:Sebastian Małkowski - Deleu, Krzysztof Bąk, Sergejs Kožans (Rafał Janicki), Lewon Hajrapetjan - Abdou Razack Traoré, Łukasz Surma, Paweł Nowak - Tomasz Dawidowski, Bédi Buval, Aleksandr Sazankow.

Pogoń (I połowa): Fabiniak - Szałek, Hrymowicz, Dymkowski, Matuszczyk - Wólkiewicz, Mandrysz, Ława, Akahoshi, Pietruszka – Lebedyński.

Pogoń (II połowa): Fabiniak - Rydzak, Jarun, Mysiak, Petasz - Jovanović, Zawadzki, Frączczak, Dziuba - Klatt, Chałas.

Silniejszy skład Lechii wybiegł na boisko w meczu z Pogonią. W konfrontacji z Flotą Tomasz Kafarski posłał do boju słabszą "11". Na murawie pojawili się m.in. Brazylijczyk Wendel, Maciej Cymkiel z piątoligowej Pogoni Płoty czy Damian Kostkowski. Nie zabrakło także zawodników grających na co dzień w Młodej Ekstraklasie. Jedyną bramkę meczu zdobył w 5. minucie Rafał Janicki. Janicki wespół z Wendelem tworzili duet środkowych obrońców. Na bokach defensywy zagrali: Żabko i Kaczmarek.

Lechia Gdańsk - Flota Świnoujście 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Janicki (5)

Lechia: Kapsa - Żabko, Janicki, Wendel, Kaczmarek - Popielarz, Pietrowski, Brzeski - Bobrowski, Zejglic, Cymkiej.

Flota: Krzysztof Żukowski (46 Alan Wesołowski) - Łukasz Uszalewski (85 Winy), Ifeanyi Uwadizu (46 Roman Maciejak), Ivan Udarević, Mateusz Marciszko (23 Łukasz Mickiewicz), Marek Niewiada, Radosław Pruchnik, Krzysztof Bodziony (75 Pedro), Kirił Michajłow (46 Charles Nwaogu).