Sezon biegowy na Kaszubach rozpoczęty. W Chwaszczynie w trasę ruszyło 838 osób. Następny bieg już 21 marca w Kościerzynie. Trwają zapisy

szad
Znakomita frekwencja i atmosfera towarzyszyły inauguracji siódmego już sezonu jednego z najbardziej popularnych na Pomorzu, biegowego cyklu Kaszuby Biegają. W Chwaszczynie na sportowo wiosnę przywitało aż 838 osób z całej Polski!

Zawodniczki i zawodnicy stanęli na starcie V Chwaszczyńskiej ’10, III Chwaszczyńskiej ‘5, marszu nordic walking oraz biegów dla dzieci. Wielu z nich przebranych było w wiosenne stroje, dlatego zawodom towarzyszyła niezwykła atmosfera.

Na dystansie 10 kilometrów zwyciężył Łukasz Kujawski z Żukowa. Trasę pokonał w niecałe 31 minut. Za nim na mecie zameldowali się Łukasz Ławicki z Gdyni oraz Piotr Straszak z Szemuda. Wśród pań najszybsza była Marta Łagownik z Gdańska. Na kolejnych stopniach podium stanęły Małgorzata Tuwalska i Elżbieta Tuwalska z Gdańska.

W biegu na pięć kilometrów zwyciężył Grzegorz Kujawski z Pucka. Pokonanie trasy zajęło mu nieco ponad 17 minut. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Leszek Wróblewski z Kościerzyny oraz Michał Wojnowski z Gdańska. Wśród pań pierwsza była Aleksandra Cichosz z Gdańska, która wyprzedziła Annę Karolewską z Wejherowa i Katarzynę Klahs z Krokowej. Odbył się także marsz nordic walking na dystansie 5 km, biegi dzieci i młodzieży na 600 m, 300 m i 100 m oraz kiermasz charytatywny dla chorego Adasia Stępińskiego, chłopca z Banina.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0