MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Samotni i potrzebujący mieszańcy Trójmiasta wspólnie zasiądą do wielkanocnego śniadania

KŁG
Będzie okazja, aby wspólnie zjeść śniadanie wielkanocne.
Będzie okazja, aby wspólnie zjeść śniadanie wielkanocne. Jakub Steinborn
W Wielką Sobotę osoby samotne i potrzebujące zasiądą do wspólnego śniadania w Gdańsku, Sopocie oraz Gdyni.

Śniadanie dla samotnych w Sopocie

W Sopocie wielkanocne śniadanie dla potrzebujących zostanie zorganizowane w Wielką Sobotę. O godz. 9 w Hali 100-lecia Sopotu przy ul. Goyki 7 do wspólnego stołu zasiądzie nawet 350 osób.

Śniadanie zostanie przygotowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz miasto. Każdy uczestnik śniadania otrzyma paczkę świąteczną.

- Każdy potrzebujący znajdzie przy wielkanocnym stole miejsce dla siebie - zapewniła w przesłanym komunikacie pełniąca funkcję prezydentki Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Śniadanie dla samotnych w Gdańsku

W Wielką Sobotę w południe śniadanie dla osób potrzebujących i ubogich odbędzie się również w Gdańsku na placu przy ul. Szerokiej, w okolicy Bazyliki Św. Mikołaja o godz. 12.

- Nasze wspólne, gdańskie śniadanie wielkanocne dla niektórych może być jedyną okazją do spędzania czasu razem - mówi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Śniadanie odbędzie się w postawionym na tę okazję namiocie, w którym zostaną ustawione stoły i ławki. Wydarzenie rozpocznie się od tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Na potrzebujących czekać będą tradycyjne świąteczne potrawy, a wśród nich około 1,5 tys. jaj, bigos, żurek, biała kiełbasa, a także wielkanocne ciasta. Przygotowano również około dwóch tysięcy konserw. Ponadto dla potrzebujących przygotowano ponad 500 paczek z żywnością, które będą rozdawane podczas śniadania.

Duszpasterstwo Akademickie "Górka" przygotowało ok. 750 paczek z produktami spożywczymi, ubraniami i bielizną, a także artykułami higienicznymi, które przekazywane będą do ośrodków pomocy, takich jak schroniska dla osób w bezdomności, czy domy samotnych matek.

Gdańskie śniadanie przygotują: Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie "Górka" w Gdańsku, Polska Izba Restauratorów i Hotelarzy oraz Szczep Bór Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście.

Śniadanie dla samotnych w Gdyni

W Gdyni śniadanie wielkanocne odbędzie się w niedzielę o godz. 8 w VI Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Kopernika 34. W śniadaniu będzie mogło wziąć udział 500 osób. Na stole znajdą się tradycyjne świąteczne potrawy, a dla gości przewidziano paczki z długoterminową żywnością.

- Wolontariusze: seniorzy, młodzież, dzieci, harcerze – przygotują około 500 paczek, które będą w niedziele przekazywane wszystkim osobom, które przyjdą na wielkanocne śniadanie - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

W przygotowanie śniadania zaangażowali się pracownicy Centrum Aktywności Seniora oraz Gdyńskiego Centrum Sportu. Pomogą im wolontariusze zaprzyjaźnieni z Centrum oraz harcerze Okręgu Pomorskiego ZHR i parafialny zespół Caritas, który działa w kościele oo. Franciszkanów.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Źródło:

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Samotni i potrzebujący mieszańcy Trójmiasta wspólnie zasiądą do wielkanocnego śniadania - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto