Roman Elwart wygrał TriCity Trail 2016. Biegacz z Pucka ustanowił nowy rekord trasy | ZDJĘCIA

P.
Roman Elwart wygrał TriCity Trail 2016
Roman Elwart wygrał TriCity Trail 2016 Grażyna Elwart
Roman Elwart, zawodnik LKS Ziemi Puckiej, wygrał TriCity Trail 2016. Biegacz z Pucka ustanowił nowy rekord trasy liczącej 80 km, którą poprowadzono leśnymi ścieżkami z Gdańska do Wejherowa.

Roman Elwart, zawodnik LKS Ziemi Puckiej, zdominował trudny bieg terenowy TriCity Trail 2016. Ten ultra maraton rozgrywany był na dystansie 80 km. Biegacz z Pucka trasę Gdańsk-Wejherowo pokonał w czasie 7:31:46 i ustanowił jej nowy rekord. Drugie miejsce wywalczył Sebastian Sikora z Gdyni, a na najniższym stopniu podium stanął Białorusin Dmitry Krapivko (7:40:11).

Pecha miał jeden z faworytów zawodów Artur Kern.
- Wzmagający się ból Achillesa zmusił tegorocznego mistrza Polski na 3000 m w hali do zrezygnowania z udziału w biegu na 35. kilometrze- relacjonuje Roman Elwart.

W sumie TriCity Trail 2016, na dystansie ultra, ukończyło 136 osób.

Na ultramaratońskim dystansie mieliśmy dwóch reprezentantów. To Roman Elwart z Pucka i Mariusz Klebba z Mrzezina, którzy musieli pokonać przewyższenia rzędu +1710/-1820 metrów. Biegacze wystartowali o godzinie 5 rano w Gdańsku i musieli dobiec na metę, którą ustanowiono w Parku Miejskim w Wejherowie.

Ciężka, wymagająca trasa obfitowała w liczne zbiegi i podbiegi. Część z nich była tak stroma, że wejść i zejść można było jedynie piechotą. Pogoda była bardziej łaskawsza dla ultramaratończyków, choć momentami było bardzo gorąco i parno.

Zawodnicy jednak wystawiają najwyższe oceny organizatorom. Wśród plusów wymieniają m.in. doskonałe oznaczenia na trasie oraz punkty odżywiania i wspaniałą atmosferę .
- Gdybym miał porównać obie edycje, w tym roku na pewno na plus była zmiana koloru taśmy, którą oznaczono trasę - wylicza Roman Elwart. - Dodatkowo na całym dystansie było sporo osób wskazujących kierunek.

Oprócz naszego zwycięzcy w TriCity Trail 2016 bardzo dobrze zaprezentował się także mieszkaniec Mrzezina Mariusz Klebba, któremu przebiegnięcie 80 km zajęło 8:15:42. Co dało wysoką 13 lokatę.
- Mariusz startował także w poprzedniej edycji, w 2015 roku - przypomina Roman Elwart. - Wtedy ukończył ten ciężki bieg z czasem 09:17:39 zajmując 16 miejsce. Brawo Mariusz!