Remis na starcie sezonu. Arka i Zawisza strzeliły do siatki po razie [ZDJĘCIA]

RR
Arkowcy rozpoczęli nowy sezon od remisu 1:1 ze spadkowiczem z ekstraklasy
Arkowcy rozpoczęli nowy sezon od remisu 1:1 ze spadkowiczem z ekstraklasy T. Bołt
Z pewnością to był zaskakująco ciekawy początek sezonu w Gdyni. Arka Gdynia prowadziła z Zawiszą Bydgoszcz 1:0, a powinna nawet 2:0. Niewykorzystane sytuacje się jednak mszczą, więc mecz zakończył się remisem 1:1 i podziałem punktów.

W Gdyni i w Bydgoszczy kibice najchętniej widzieliby swoich piłkarzy na poziomie ekstraklasy. Prawda jest jednak taka, że Arce powrót do elity przeciąga się w czasie, a Zawisza przed chwilą z niej wyleciał. Czy ten sezon będzie dla tych klubów przełomowy?

Po pierwszym spotkaniu nowych rozgrywek można śmiało powiedzieć, że obydwie ekipy stać na dużo. Piłkarze Grzegorza Nicińskiego i Mariusza Rumaka pokazali ciekawy futbol. W sobotę obie ekipy stworzyły kilka ciekawych sytuacji podbramkowych. Arka od 27 minuty prowadziła 1:0 po trafieniu Rafała Siemaszki. Żółto-niebiescy nie zdołali jednak postawić kropki nad i (rzutu karnego w 39 minucie nie wykorzystał Marcus da Silva), a w takich okolicznościach doświadczenie Zawiszy wzięło górę i spotkanie zakończyło się remisem. W 48 minucie wyrównał bowiem Kamil Drygas.