Remis i porażka Arki Gdynia w pierwszych sparingach w Turcji z wymagającymi rywalami. Alassane Sidibe będzie kolejnym wzmocnieniem?

Paweł Stankiewicz
Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia
Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia Jakub Steinborn
Arka Gdynia ma za sobą pierwsze mecze sparingowe podczas zgrupowania w Turcji w fazie przygotowań do rundy wiosennej w rozgrywkach Fortuny 1. Ligi. Drużyna z Gdyni zremisowała w sobotę z FK Struga 1:1, a w niedzielnym spotkaniu przegrała z Buducnostą Podgorica 0:2. Już we wtorek Żółto-Niebiescy rozegrają kolejną grę kontrolną.

Wojciech Łobodziński, trener piłkarzy z Gdyni, szukał nowych rozwiązań w pierwszej grze kontrolnej w tym roku. Na prawej obronie próbowany był Marcel Predenkiewicz. Drużyna zagrała tylko z jednym defensywnym pomocnikiem, czyli Januszem Golem, a miejsce Sebastiana Milewskiego zajął bardziej ofensywny Marcel Szymański. Wreszcie w ataku zabrakło Karola Czubaka, który ostatnio chorował, a wystąpił wypożyczony z Pogoni Szczecin, Hubert Turski.

FK Struga to mistrz Macedonii Północnej i aktualny lider ligowej tabeli. W tym sezonie zespół ten odniósł 13 zwycięstw, do których dołożył pięć remisów i ani razu nie przegrał. Ta liczby pokazywały, że na Żółto-Niebieskich czeka naprawdę bardzo wymagający przeciwnik.

Arka potrafiła jednak nawiązać wyrównaną walkę z mistrzem Macedonii Północnej, choć początki nie były łatwe. Już na samym początku spotkania gola strzeliła drużyna FK Struga. Podopiecznym trenera Łobodzińskiego udało się wyrównać tuż przed końcem pierwszej połowy, a piłkę do siatki skierował niespełna 19-letni Marcel Szymański. W drugiej połowie goli nie było i spotkanie zakończyło się remisem.

Wkrótce trener Łobodziński może mieć w kadrze nowego piłkarza. Klub próbuje pozyskać Alassane Sidibe z zespołu Atalanty Bergamo U-23. 21-letni zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej może grać na każdej pozycji w środku pola i miałby zastąpić Michała Bednarskiego, który został wypożyczony do KKS 1925 Kalisz.

W niedzielę Arka zmierzyła się z mistrzem Czarnogóry i tym razem trener Łobodziński dał pograć tym zawodnikom, którzy nie pojawili się na boisku albo zagrali krótko w sobotę. W podstawowym składzie pojawił się chociażby najlepszy strzelec zespołu, czyli Karol Czubak. Pierwsza połowa była wyrównana, a nawet lekką przewagę mieli Żółto-Niebiescy. Druga część spotkania należała już do rywali, a Buducnost Podgorica strzeliła oba gole w przeciągu zaledwie dwóch minut.

We wtorek Arka rozegra kolejny mecz sparingowy w Turcji, a tym razem rywalem zespołu z Gdyni będzie serbska drużyna, Radnik Surdulica.

Arka Gdynia - FK Struga 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Marjan Radeski (10), 1:1 Marcel Szymański (43)

Arka: Lenarcik (60 Depka) - Predenkiewicz, Marcjanik, Azacki, Lipkowski - Gol - Skóra, Adamczyk (71 Staniszewski), Szymański, Kobacki - Turski (65 Sawicki)

Arka Gdynia - Buducnost Podgorica 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Ivan Bojović (56), 0:2 Tonci Mujan (58)

Arka: Chudy (61 Depka) - Stolc, Wereszczak, Dobrotka, Gojny - Milewski (77 Hafez) - Gaprindaszwili, Borecki, Zieliński (71 Staniszewski), Jurkiewicz (71 Sawicki) - Czubak