Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radny na medal: Jarosław Kłodziński odpowiada na pytania "Dziennika Bałtyckiego"

Redakcja
Jarosław Kłodziński
Jarosław Kłodziński
Radny na medal: Jarosław Kłodziński odpowiada na pytania "Dziennika Bałtyckiego"

1. Jaki jest największy Pana sukces w działalności Radnego w tej kadencji?
Sukcesy radnego są sukcesami mieszkańców Miasta oraz Klubu Samorządność Komitetu Wyborczego Wojciecha Szczurka. Uczestniczyłem w projektach, które zakończyły się sukcesem. Kolektywnie były przygotowywane uchwały Rady Miasta. Wielką radością było niektóre z nich przedstawić Wysokiej Radzie do akceptacji.

2. Jakimi sprawami istotnymi dla Pana okręgu wyborczego zajmował się Pan w ciągu tej kadencji?
Duże inwestycje w dzielnicach przygotowują merytoryczne wydziały Urzędu Miejskiego, radny podpowiada słownie bądź pisemnie w jakich obszarach pomoc mieszkańcom jest niezbędna. Dzięki takim podpowiedziom w ciągu ostatnich dwóch lat w dzielnicach północnych Gdyni: Babie Doły, Obłuże, Oksywie i Pogórze postawiono z myślą o seniorach i nie tylko kilkadziesiąt ławek ( szczególnie przy chodnikach biegnących pod górę, ul. Kwiatkowskiego, Benisławskiego), wspólnie z Radą Dzielnicy Obłuże zadbaliśmy o to, aby na ul. Stolarskiej postawiono wiatę przystankową na podróżnych oczekujących na pojazdy komunikacji miejskiej. Poprawa bezpieczeństwa w poruszaniu się po chodnikach ( dzieci i młodzieży idących do szkoły)i ulicach, to kolejny temat zaangażowania. Wymalowane zostały liczne znaki poziome przejść dla pieszych i postawione znaki pionowe ograniczenia prędkości przy szkołach. Wspólnie z radnymi z Dzielnicy Obłuże udało się nam usprawnić komunikację samochodową poprzez remont pasa drogowego skrzyżowania ulic Kwiatkowskiego i Płk. Dąbka oraz „węzeł drogowy” Obłuże centrum. Komfort jazdy autem poprawił się poprzez zmianę nawierzchni kilkuset metrów dróg piaszczystych w dzielnicach Obłuże, Oksywie, Pogórze i babie Doły. W porozumieniu z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 28 w Gdyni Babie Doły został ustawiony szlaban skutecznie poprawiający bezpieczeństwo dzieci szkolnych, przedszkolaków i ich rodziców zmierzających do placówek. Wspólnym zadaniem, w które zaangażowana była Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni Obłuże, Yacht Klub Stal z Gdyni udało nam się stworzyć żeglarską klasę sportową w klasie pierwszej w roku szkolnym 2012/2013. Mam nadzieję, że już wkrótce mieszkańcy Dzielnicy Babie Doły będą zaopatrywani w wodę dobrej jakości, a to za sprawą wspólnych działań z takimi podmiotami jak: Zarząd Miasta Gdyni, PeWiK Gdynia, Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Gdyni. Mam też mały udział przy organizacji imprez sportowych i kulturalnych m.in. przy OPENEROWYCH festiwalach. Pozwoli Pan, że w tym miejscu zakończę bo można by było jeszcze pisać o pomyślnej współpracy z mieszkańcami i radami dzielnic, a czas nagli J

3. Ile interpelacji złożył Pan w ciągu tej kadencji? Czego dotyczyły?
Zamiast składać interpelacje, zajmuję się sprawami, które zgłaszają mi mieszkańcy Obłuża, Pogórza, Oksywia i Babich Dołów. Podczas spacerów po dzielnicach „oczami wyobraźni” zwracam uwagę na to, co należy jeszcze poprawić.

4. W jakich komisjach Pan pracuje? W przygotowanie projektów jakich uchwał był Pan zaangażowany?
Komisja Zdrowia, Opieki Społecznej i Rodziny oraz Komisja Sportu i Rekreacji ( patrz AD.2.)

5. Jaka jest Pana zdaniem najistotniejsza sprawa, którą jeszcze w tej kadencji powinna zająć się Rada Miasta?
Wszystkie sprawy dotyczące mieszkańców są ważne. Jestem pewien, że kilka projektów odłożonych na potem ( względy finansowe, własności terenowe) zostaną zrealizowane.
Temat służby dla lokalnej społeczności nie został wyczerpany, ponieważ niektóre projekty są w realizacji. P.S. Nie jestem zwolennikiem takich rankingów, gdyż jedynym wygranym jest operator sieci komórkowej. Cena SMS-a 2.46 to koszt jednego obiadu dla głodnego dziecka w szkole. A może wspólnie przygotujemy Panie Bogusławie kampanię na rzecz głodnych dzieci w szkołach? Proszę zamieścić apel, Jeżeli jest ktoś komu zbywa pieniędzy na 20 SMS-ów, (proszę przekazać darowiznę na rzecz dowolnej szkoły podstawowej w Gdyni z dopiskiem na obiady) jedno dziecko przez miesiąc będzie miało zapewniony ciepły posiłek. Uważam, że ranking w obecnej chwili pochłonął już wartość ponad 1000 tysiąca obiadów (1000) które mogłyby być wydane w Gdyńskich szkołach.

Zobacz aktualne wyniki głosowania

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto