Puchar Polski: Lechia z Jagiellonią bez bramek

ekstraklasa.net
W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu pucharu Polski grająca przed własną publicznością gdańska Lechia zremisowała z Jagiellonią Białystok 0:0. Zespół z Białegostoku to obrońca trofeum. Rewanż odbędzie się 16 marca w Białymstoku.

Relacja pochodzi ze strony ekstraklasa.net

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:0

Lechia: Małkowski - Pietrowski, Vućko, Bąk, Hajrapetjan - Nowak (81 Bajić), Surma, Poźniak (81 Dawidowski) - Sazankow (46 Lukjanovs), Buval, Traore.

Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Cionek, Pejović - Kupisz (66 Frankowski), Grzyb, Kascelan (55 Hermes), Essomba - Burkhardt (84 Sotirović) - Seratlić.

Żółte kartki: Cionek, Kascelan (Jagiellonia)

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 5000.

90′ Sędzia Borski kończy mecz. Na tablicy wynik 0:0

90′ Sędzia dolicza 2 minuty.

84′ Mocny strzał z dystansu Frankowskiego. Piłka jednak mija bramkę.

84′ Zmiana w zespole gości. Schodzi Burkhardt, wchodzi Sotirović.

82′ Za Poźniaka wchodzi Dawidowski.

82′ Podwójna zmiana w zespole Lechii. Za Nowaka wchodzi Bajić.

80′ Najlepsza akcja Jagi w tym meczu. Burkhardt prostopadle podaje do Frankowskiego, ten jednak nie poradził sobie z Małkowskim.

76′ Kapitalne uderzenie z pierwszej piłki Kamila Poźniaka. Zwycięsko z tej akcji wychodzi po raz kolejny Sandomierski.

72′ Kolejna kapitalna akcja gospodarzy. Z lewej strony dośrodkowywał Lukjanovs, głową uderzał Traore. Piłka powędrowała jednak obok bramki.

68′ Uderzał Grzyb, strzał należy jednak zostawić bez komentarza.

66′ Schodzi Kupisz, a w jego miejsce wchodzi Frankowski.

63′ Poza polem gry rozgrzewa się Tomasz Frankowski. To może być znak, że trener Probierz liczy dziś na 3 punkty.

62′ Najlepsza akcja dzisiejszego meczu. Traore w kapitalny sposób zgrywa piłkę do Buvala, ten w akcji sam na sam okazał się jednak gorszy od Grzegorza Sandomierskiego.

60′ Groźna akcja gości. Z lewej strony dośrodkowywał Seratlić, piłka jednak nie doszła do żadnego z piłkarzy.

55′ Pierwsza zmiana w zespole Michała Probierza. Za Kascelana wchodzi Hermes.

54′ Traore dośrodkowuje do Buvala. Francuza ubiegł jednak Skerla, który odsunął zagrożenie od własnej bramki.

51′ Z dystansu strzelał Tomasz Kupisz. Pewnie interweniował Małkowski.

50′ Piłkarze Lechii przez 2 minuty rozgrywali akcje w okolicy pola karnego Sandomierskiego. Długa i miła dla oka akcja, nie zakończyła się jednak strzałem.

48′ Kascelan przerywa kontrę Lechii i fauluje Pawła Nowaka. W efekcie otrzymuje żółtą kartkę.

45′ W przerwie meczu trener Kafarski zdecydował się na jedną zmianę. Za Sazankou wszedł Lukjanovs.

45′ Rzut rożny dla Jagiellonii wykonuje Burkhardt. Stały fragment nie kończy się jednak strzałem.

45′ Sędzia dolicza 2 minuty.

40′ Po zderzeniu z jednym z gospodarzy na murawie leży Norambuena, sędzia jednak nie przerywa gry i pozwala grać dalej.

39′ Dwie składne akcje przeprowadzili goście, jednak żadna nie zakończyła się strzałem.

35′ Rzut wolny z prawej strony pola karnego wykonuje Traore, piłka obija mur i ląduje pod nogami Paweł Nowaka. Ten dośrodkowuje w pole karne, jednak z piłką mija się Buval.

34′ Thiago Cionek otrzymuje żółtą kartkę po faulu na Sazankou.

28′ Kapitalna akcja lechistów, w której udział brali Nowak, Sazankou i Traore. Ostatecznie akcja okazała się tylko widowiskowa, w której nie oddano nawet strzału.

24′ Rzut wolny dla Jagiellonii. Na strzał z 30 metrów zdecydował się Burkhardt. Piłka jednak powędrowała wysoko nad bramką.

22′ Nowak prostopadle podaje do Buvala, a ten potężnie uderza z 15 metrów. Bohaterem tej akcji okazał się jednak Sandomierski, który pewnie interweniował.

18′ Za atakowanie wzięli się goście. Tym razem na bramkę Lechii uderzał Burkhardt.

16′ Dwa z rzędu rzuty rożne wykonywał Rafał Grzyb. Żaden z nich nie zagroził jednak bramce Małkowskiego.

15′ Pierwszy strzał Jagiellonii. Z lewej strony pola karnego uderzał Essomba.

10′ Pierwsze 10 minut zdecydowanie należy do Lechii. Gospodarze narzucili tempo gry, do którego nie mogą dopasować się przyjezdni.

5′ Kolejna groźna akcja Lechistów. Tym razem strzałem z dystansu popisał się Paweł Nowak.

4′ Pierwsza składna akcja gospodarzy. Nowak po pięknym dryblingu podał do Buvala, a ten strzałem z 16 metrów strzelił tuż obok słupka.

1′ Rozpoczęcie meczu