Puchar Polski: Lechia Gdańsk remisuje bezbramkowo z Jagiellonią Białystok

Lechia rozegrała dobry mecz, ale nie potrafiła pokonać Jagielloni w walce o półfinał Pucharu Polski. Wynik 0:0 na pewno nie zadowala Tomasza Kafarskiego i jego podopiecznych.

Lechia Gdańsk mimo przewagi nie potrafiła zdobyć żadnego gola i tym samym przybliżyć się do awansu do półfinału Pucharu Polski. Od początku akcje gospodarzy były składniejsze. Lechia dominowała w środku pola, grała walecznie, ale nie zdołała przelać tego w akcje podbramkowe.

Jagiellonia grała głownie z kontry, co kilka razy dało dobre sytuacje. Przeważnie jednak piłka lądowała w rękach Małkowskiego lub na aucie. Dla Lechii najlepsze sytuacje mieli Buval, Poźniak i Traore. Zawsze jednak brakowało kropki nad "i".

Rewanżowy mecz zostanie rozegrany za dwa tygodnie w Białymstoku, gdzie nie będzie łatwo o zwycięstwo. Wszak Jaga gra o mistrzostwo. Lechia musi poprawić grę pod bramką rywali, inaczej dobra gra pójdzie na marne. Do zobaczenia przy kolejnych relacjach!

Kašćelan (48'), Norambuena (75')
90+2' Koniec meczu. Lechia miała dużą przewagę, ale nie przekuła jej na dobry wynik. W rewanżu będzie trudniej...
88' Strzał Seratlicia z linii pola karnego mocno niecelny
87' Buval wbiegał w pole karne, strzela z trudnej pozycji, piłka przelatuje obok słupka
80' Genialne podanie Burkhardta do Frankowskiego, ale snajper nie potrafił pokonać Małkowskiego. Mamy korner
76' Dośrodkowanie Airapetiana, piłka mija tłok pod bramką a akcję świetnym strzałem z ostrego kąta zamyka Poźniak. Sandomierski broni. Korner dla Lechii
73' Świetne dośrodkowanie Lukjanovsa do piłki rzuca się Traore, ale jego strzał głową niecelny...
68' Essomba strzela, ale w sam środek bramki gdzie na posterunku Małkowski
63' Dalekie wybicie bramkarza Lechii, piłke zgrywa Traore a Buval w doskonałej sytuacji. Jednak Sandomierski doskonale broni
58' Dobre dośrodkowanie Buvala, lecz Traore zagrywa ręką i po akcji
54' Świetne prostopadłem podanie Poźniaka, ale Traore się zagubił i znowu bez żadnego efektu
51' Długo pracowali na tę akcję, ale zabrakło kogoś zamykającego dośrodkowanie Buvala. Po chwili kontratak gości i mocno uderzał Kupisz. Na szczęście Małkowski na posterunku
48' Kašćelan faulował Nowaka i ujrzał żółtą kartkę
46' Po przerwie Lechia wraca w zmienionym składzie. Lukjanovs wchodzi za Sazankou
45' Bardzo szybka, momentami agresywna, ale ogólnie dobra gra. Wiele składnych akcji Lechii, dużo gry piłką, ale za mało akcji. Jagiellonia miała swoje szanse, ale strzelała niecelnie. Zatem mecz dobry, brakuje tylko bramek. Czekamy na nie po przerwie!
43' Indywidualna akcja Essomby zakończona strzałem. Jak w poprzednich przypadkach bardzo niecelnie
37' Moment przewagi Jagiellonii, która utrzymuje piłke dłuższy czas na połowie gospodarzy i szuka okazji do strzału
34' Thiago Cionek znowu fauluje i dostaje żółta kartkę, a dla Lechii wolny z narożnika pola karnego. Traore w mur, piłkę w pole karne dorzuca Surma a w walce o piłkę zderzają się Sandomierski i BUval
29' Korner dla Jagi skutkuje dobrą kontrą dla Lechii, ale znowu, po zbliżeniu się do pola karnego brak pomysłu na zakończenie akcji
24' Faul Vucki przed polem karnym i rzut wolny dla Jagi z niebezpiecznej odległości. Strzela Burkhardt: mocno i niecelnie
23' Dobry strzał Buvala z prawej strony, ale Sandomierski łapie bez problemu
21' Błąd Małkowskiego, który wybija piłke pod nogi piłkarza gości, jednak szybki odbiór i groźna kontra, w której Buval nie potrafił strzelić na bramkę
18' Marcin Burkhardt lekko i nieprecyzyjnie obok bramki Lechii
16' Pierwsza sytuacja Jagiellonii. Rzut rożny, zamieszanie w polu karnym i groźny strzał oddaje Thiago Cionek
11' Doskonale spisuje się cała formacja pomocy Lechii, zwłaszcza nowy zawodnik Poźniak, który z Nowakiem i Surmą gra jakby od dawna byli razem w klubie
8' Jak na razie brakuje sytuacji bramkowych, lecz Lechia zdecydowanie rpzeważa, dużo gra piłką na połowie rywala. Oby tak do końca!
4' Paweł Nowak w świetnej sytuacji strzela zza pola karnego, ale strzał zablokował obrońca Jagi. Świetny start Lechii!
2' Świetny strzał Bedi Buvala, jednak obok bramki Jagiellonii
1' No to zaczynamy! Kibice już od początku dają o sobie usłyszeć.