Puchar Davisa. Polska o krok od grupy światowej! [ZDJĘCIA]

(stan)
Polska prowadzi ze Słowacją 2:1 w tenisowym meczu rozgrywanymi hali Gdynia Arena w walce o awans do grupy światowej Pucharu Davisa. Stało się tak, bo Łukasz Kubot i Marcin Matkowski pokonali w deblowym pojedynku Andreja Martina i Igora Żelenaya 6:3, 6:4, 6:3.

Mecz w Gdynia Arena oglądało około 1,5 tysiąca kibiców. Przyszli oklaskiwać grę Polaków, którzy w grze deblowej byli zdecydowanymi faworytami. Kubot i Matkowski nie zostali zmuszeni przez rywali do maksymalnego wysiłku, a i tak odnieśli gładkie zwycięstwo. Plan zatem został zrealizowany, a biało-czerwoni są już naprawdę o krok od pierwszego w historii awansu do grupy światowej Pucharu Davisa.

Pierwszy set był wyrównany do staniu 3:2 dla biało-czerwonych. Wówczas Polacy przełamali rywali i losy tej partii były już praktycznie rozstrzygnięte. Bardzo podobnie wyglądała sytuacja w secie drugim. W trzecim Polacy od razu narzucili swój rytm i nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Fantastyczny mecz rozegrał zwłaszcza Matkowski, na którego Słowacy nie potrafili znaleźć sposobu. Polacy potrzebowali zaledwie godziny i 40 minut, aby zakończyć ten mecz deblowy.

Kwestia awansu do grupy światowej Pucharu Davisa rozstrzygnie się w niedzielę, na którą zaplanowane są dwa mecze singlowe. O godzinie 12 Jerzy Janowicz zagra z Martinem Kliżanem, a po nich pojedynek na korcie w hali Gdynia Arena stoczą Michał Przysiężny i Norbert Gombos. Obaj Słowacy są wyżej notowani od Polaków w rankingu światowym. Jednak biało-czerwonym do sukcesu wystarczy wygranie jednego z tych pojednków, a Słowacy muszą wygrać oba.