Nasza Loteria

Przegląd prasy z września 2023. Zestaw najważniejszych wydarzeń miesiąca. Co działo się w Gdyni?

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd września 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Gdyni nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd września 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Gdyni nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które we wrześniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Gdyni najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Inauguracja roku akademickiego w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. "Ponad 100 lat tradycji i wychowania na patriotycznych wartościach"”?

Przegląd września 2023 w Gdyni: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z września 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Inauguracja roku akademickiego w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. "Ponad 100 lat tradycji i wychowania na patriotycznych wartościach"

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki. W murach uczelni po raz kolejny wybrzmiała tradycyjna pieśń Gaudeamus Igitur, a na pełnej sali znalazło się wielu znakomitych gości!

📢 Wybory 2023 – jacy kandydaci startują do Sejmu z okręgu nr 26 i do Senatu z okręgów nr 62, 63, 64? Sprawdź listę

Wybory parlamentarne 2023 w Polsce zbliżają się wielkimi krokami. Znamy już kandydatów do Sejmu z okręgu numer 26 i do Senatu z okręgów numer 62, 63, 64. Wszystkie frakcje polityczne wskazały już swoich reprezentantów. Kto zawalczy o mandaty w Twoim okręgu? Prezentujemy wszystkich kandydatów.

📢 Rano na ul. Warszawskiej w Gdyni spaliło się mieszkanie. Interweniowali strażacy

Jak poinformował nas dyżurny ze Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku, o godz. 6:07 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania na ul. Warszawskiej w Gdyni. Na miejsce udały się 4 zastępy PSP. W wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba. Dziewięć osób zostało ewakuowanych.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka październik Gdynia: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały we wrześniu uwagę czytelniczek i czytelników z Gdyni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Uciążliwości przedłużającej się budowy Węzła Karwiny sięgnęły zenitu. To już nie jest korek, tylko horror. Mieszkańcy Gdyni mówią dość!

Absurd to - zdaniem gdynian - już zbyt mało powiedziane, aby określić skalę korków, spowodowaną skandalicznie opóźnioną realizacją Węzła Karwiny. Jak długo potrwają jeszcze utrudnienia w przemieszczaniu się po Gdyni, które rzutują również na ruch w całym Trójmieście?

📢 84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość w Gdyni | WIDEO

84 lata temu powstało Polskie Państwo Podziemne. Fenomen w ogarniętej wojną Europie, nie miało swojego odpowiednika nigdzie indziej. Struktury wojskowe i cywilne były podporządkowane legalnym władzom Rzeczpospolitej na uchodźstwie. Ich działalność obejmowała wszystkie aspekty życia społecznego - od szkolnictwa po sądownictwo.

📢 Polska lepsza od Ukrainy w Gdyni w Lidze Narodów. Druga wygrana w grupie Biało-Czerwonych. Ewa Pajor królową wieczoru!

Kobieca piłkarska reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 2:1 w meczu Ligi Narodów rozegranym w Gdyni. Biało-Czerwone zrobiły kolejny krok w kierunku awansu do Dywizji A. Mecz był świetną promocją futbolu w wykonaniu pań, a nasze piłkarki głośnym dopingiem do gry zagrzewało duża grupa dzieci, która zasiadła na trybunach stadionu.

📢 Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej Karwiny w Gdyni wciąż nie mogą wybrać nowej Rady Nadzorczej. Złożyli zawiadomienie do prokuratury

Grupa członków Spółdzielni Mieszkaniowej Karwiny, po sierpniowym Walnym Zgromadzeniu uważa, że podczas obrad mogło dojść do przestępstwa i składa zawiadomienie do prokuratury.

📢 Dobra zabawa i uśmiechy na twarzach najmłodszych! Dziecięce Zawody Rowerkowe w Gdyni za nami!

II Dziecięce Zawody Rowerkowe w Gdyni uważamy za zakończone! Na Bulwarze Nadmorskim setki dzieci wspólnie bawiły się podczas wyścigów i wielu różnych atrakcji! Byliście? Znajdźcie się na zdjęciach!

📢 Wyniki zawodów Garmin Półmaraton Gdańsk 2023. Wygrać można nawet w wieku 50 lat, co udowodnił Piotr Drwal z Ustki

  1. edycja zawodów Garmin Półmaraton Gdańsk padła łupem 50-letniego Piotra Drwala. Doświadczony biegacz z Ustki zwyciężył na półmaratońskiej trasie z czasem 1:12.38. Temperatura podczas niedzielnego wyzwania była idealna, ale gorzej było z podmuchami wiatru, który jak zawsze na Pomorzu, dyktuje tempo biegu na odsłoniętych arteriach miejskich.

📢 Czerwony dywan na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Tak prezentują się gwiazdy i ich kreacje na zakończenie festiwalu

Sobota 23 września oznacza koniec Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To właśnie wtedy odbywa się uroczysta gala zamknięcia i przyznanie najważniejszych nagród w kategoriach konkursowych. To wszystko nie może jednak odbyć się bez czerwonego dywanu, na którym gwiazdy i twórcy filmowi zapozują przed fotoreporterami.

📢 Gala Zamknięcia Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Znamy laureatów Złotych Lwów

Uroczysta gala zamknięcia 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych rozpoczyna się w sobotę 23 września o godzinie 19.00. Tuż przed tym, gdy wszystkie gwiazdy, filmowcy i goście zasiedli na widowni Teatru Muzycznego, fotoreporterzy wykonali zdjęcia wszystkim nominowanym ekipom na czerwonym dywanie. Kto uzyska najbardziej prestiżową statuetkę polskiego świata filmowego?

📢 Przy Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni znaleziono szczątki niemieckich żołnierzy!

Przy Muzeum Marynarki Wojennej 22 września, podczas prac ziemnych związane z przygotowaniem miejsca dla okrętu podwodnego typu Kobben, dawnego ORP Sokół, który ma trafić na ekspozycję plenerową muzeum - natrafiono na ludzkie szczątki,. Jak poinformowało Muzeum, prawdopodobnie są to żołnierze. Jak się okazuje, są to niemieccy żołnierze, którym ten pochówek został założony w 1945 roku.

📢 Okręt podwodny ORP "Sokół" jeszcze poczeka na transport do centrum Gdyni. To będzie widowiskowa i spektakularna akcja

Okręt podwodny ORP "Sokół" miał już w ubiegłym roku po remoncie w PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni zostać ustawiony jako eksponat przy gdyńskim Muzeum Marynarki Wojennej, jednak jak na razie gotowe będzie niedługo tylko stanowisko pod umieszczenie w centrum miasta ważącej 350 ton jednostki. Data transportu "Sokoła" w okolice plaży i bulwaru Nadmorskiego nadal nie jest znana.

📢 GDYNIA DO PRZEGLĄDU: Zapuścić - zdewastować - zbyć

Kto studiował, zna słynne 3 x Z. W studenckim slangu oznaczało to: „Zakuć – Zdać – Zapomnieć”. Dla niektórych już pierwsze z tej trójki było za trudne, inni potykali się na postulacie numer dwa, z trójką poradziła sobie większość. W Gdyni mamy inny zestaw „zetek” czyli: „Zapuścić – Zdewastować – Zbyć”. Gdy to, co gmina posiada, staje się pewnym obciążeniem, finansowym lub intelektualnym, wtedy uruchamia się ten właśnie mechanizm. Chciałbym go Państwu przedstawić na bulwersującym mnie osobiście przykładzie działki przy ulicy Demptowskiej 46 w Gdyni.

📢 Przy Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni odnaleziono ludzkie szczątki

Przy Muzeum Marynarki Wojennej trwają obecnie prace ziemne związane z przygotowaniem miejsca dla okrętu podwodnego typu Kobben, dawnego ORP Sokół, który ma trafić na ekspozycję plenerową muzeum. Podczas prac natrafiono na ludzkie szczątki, jak informuje Muzeum prawdopodobnie są to żołnierze.

📢 Wiadukt drogowy w ciągu ul. Puckiej w Gdyni. Trwa budowa, podpora gotowa

Na obiekcie przy ul. Puckiej gotowa jest podpora tymczasowa na potrzeby budowy konstrukcji wiaduktu, przygotowywany jest również teren pod budowę murów oporowych. Bezkolizyjne skrzyżowanie to wspólna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz miasta Gdynia o wartości 65 mln zł netto.

📢 Zjednoczona Prawica na czele kolejnego sondażu przed wyborami. Za jej plecami Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Konfederacja

Firma Research Partner przeprowadziła w dniach 15-18 września za pośrednictwem panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych przed zaplanowanymi na 15 października wyborami parlamentarnymi. Z przedstawionych przez nią danych wynika, że gdyby Polacy wybrali się do urn głosować w najbliższą niedzielę, zwyciężyłaby Zjednoczona Prawica. Rządząca obecnie w kraju koalicja nie uzyskałaby jednak większości mandatów w parlamencie.

📢 Gdańsk, Gdynia i Sopot w czołówce Indeksu Zdrowych Miast w Polsce. Ranking naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

W rankingu pod nazwą Indeks Zdrowych Miast, przygotowanym przez specjalistów ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Gdańsk znalazł się tuż za podium, w pierwszej dziesiątce są także Gdynia i Sopot. Naukowcy we współpracy z przedstawicielami organizacji pozarządowych oceniali m.in. warunki życia, dostęp do terenów zielonych i jakość powietrza.

📢 Nowa atrakcja za ponad 7 milionów złotych w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni. Otwarto w nim budynek Centrum Promocji Drewna

Wykonany został wyłącznie z drewna, a przy okazji jego budowy nie użyto nawet jednego gwoździa. W Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni otwarto dziś, w środę 20 września, nowoczesny budynek Centrum Promocji Drewna Nadleśnictwa Gdańsk. Obiekt służył będzie teraz do celów edukacyjnych.

📢 Uroczysta gala otwarcia 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Filmem otwarcia był "Sobowtór"

Pierwszy dzień Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zakończył się uroczystą galą otwarcia, na której w Teatrze Muzycznym w Gdyni zebrali się twórcy, sponsorzy, przedstawiciele mediów oraz goście festiwalu. Po części oficjalnej wszyscy obejrzeli najnowszy film Jana Holubka - "Sobowtór".

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

szkolenie wojsko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto