Pralnia pełna innowacji

Artykuł sponsorowany
Konsorcjum Pralnicze. W Gdyni działa jeden z najnowocześniejszych zakładów pralniczych na Pomorzu.

Zaczynali od 4 pralnicowirówek i 500 ton kilogramów prania w 2004 roku. Obecnie park maszynowy nowoczesnej generacji jest w stanie wyprać nawet 4,5 tys. ton bielizny rocznie. Konsorcjum Pralnicze w Gdyni pierze szybko, tanio i z zachowaniem pełnej bariery higienicznej. Fakt ten potwierdzają tylko zdobyte tytuły, ostatnio - „Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2012” w kategorii średnich firm.

Konsorcjum Pralnicze to dwa zakłady w Gdyni. Główna siedziba firmy mieści się przy ul. Rdestowej w Gdyni Dąbrowie. Tutaj znajduje się m.in. serce pralni - czyli nowoczesny, zmodernizowany park maszynowy. Stąd do klientów rozwożona jest czysta, zdezynfekowana, wyprasowana, złożona i starannie zapakowana bielizna i odzież klientów.

Kto korzysta z usług profesjonalnej pralni?
- Nasi klienci to głównie szeroko pojęty sektor służby zdrowia, m.in. szpitale, sanatoria, domy pomocy społecznej itp. To ok. 60proc. naszej działalności - wymienia Robert Markowski, prezes Konsorcjum Pralniczego.
- Świadczymy także usługi pralnicze dla hoteli, gastronomii, sektora służb mundurowych, przewoźników kolejowych. Działamy także na rynku zagranicznym i "opieramy" jednego z większych armatorów promów pasażerskich.

Praliśmy spodenki Gomeza.
Ciekawostką jest, że to właśnie na ul. Rdestowej w Gdyni prana była bielizna i odzież narodowej reprezentacji Niemiec podczas Euro 2012! Niemcy byli pełni podziwu dla polskich usług pralniczych.
- Dzięki pełnej dyspozycyjności, doskonałej organizacji dostaw i najwyższej jakości usług, wyjątkowo wymagający klient wyrażał pełne uznanie dla profesjonalizmu usług pralniczych zarówno w zakresie prania odzieży sportowej, jak i czyszczenia garderoby indywidualnej członków reprezentacji - podkreśla Izabela Wilczyńska z Dworu Oliwskiego, gdzie gościła narodowa reprezentacja Niemiec. A do prania, oprócz 250 kg bielizny hotelowej i gastronomicznej, w ciągu doby przekazywanych było ok. 80 kompletów odzieży sportowej i kilkadziesiąt sztuk garderoby indywidualnej.
- I nie została zgłoszona żadna reklamacja usług pralniczych -podkreśla Izabela Wilczyńska.
- To było dla nas nie lada wyzwanie i spory stres - wspomina prezes Markowski. - Ale jak zwykle podeszliśmy do sprawy z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

Jak działa pralnia?
Gdyńska pralnia wodno-chemiczna obecnie obsługuje klientów z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko - mazurskiego, a także z zagranicy. Brudna bielizna hotelowa, gastronomiczna,odzież pracownicza itp. odbierana jest od klienta przez pracowników Konsorcjum Pralniczego własnym transportem.

Tak samo jest też dostarczana po wypraniu - z zachowaniem ustaleń,co do sposobu dostawy, składania, pakowania i konfekcjonowania. Pralnia w miarę możliwości dostosowuje się do potrzeb każdego klienta. W procesie prania, w zależności od tkaniny, stosowany jest indywidualny program prania, który automatycznie dozuje środki piorące i temperaturę.

- Posiadamy dwa niezależne komputerowe systemy dozowania środków piorących pozwalające na pełną kontrolę technologii prania - wyjaśnia prezes.
- Dzięki przeprowadzonej ostatnio modernizacji zakładu, zakupie nowych maszyn i wprowadzeniu nowoczesnej technologii, gwarantujemy najwyższą skuteczność procesu technologicznego oraz najwyższą czystość i trwałość pranej bielizny. Zapewniamy także klientowi powtarzalność produkcji, bezpieczeństwo i ciągłość dostaw.

Każda tkanina w procesie prania podlega dezynfekcji termiczneji chemicznej. Daje to gwarancję całkowitego usunięcia wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

- Ale gdy zaczynaliśmy przygodę z praniem, bieliznę trzeba było w zasadzie gotować w 90 stopniach, obecnie już przy 55 stopniach uzyskujemy pełną dezynfekcję - wyjaśnia Robert Markowski. - Dzięki nowoczesnym technologiom zużywamy obecnie ok. 4,5 litrów wody na kilogram prania, gdy kiedyś było to aż 40 litrów wody! To właśnie inwestycje w nowoczesne i ekologicznie jednocześnie urządzenia pozwalają firmie dynamicznie się rozwijać.

Pod nadzorem
.
Pracownicy pralni posiadają kwalifikacje niezbędne do obsługi urządzeń pralniczych, legitymują się odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami praktycznymi. Wszystkie technologie prania wdrożono zgodnie z zaleceniami PPIS w Gdyni. Prawidłowość procesów technologicznych jest stale nadzorowana przez Konsultantów ds. Higieny Tekstylnej z firmy Ecolab. Bielizna każdego z klientów prana jest oddzielnie przy zachowaniu pełnej bariery higienicznej. Stosowane w technologii prania środki piorąco-dezynfekujące oraz środki wspomagające proces prania posiadają atesty wydane przez Państwowy Zakład Higieny.

Tu nas znajdziesz:
Zakład Pralniczy: ul. Rdestowa 65/67, 81-557 Gdynia
Telefon: +48 58 629-90-90
Faks: +48 58 629-84-50
E-mail:[email protected]


Zobacz także

Dodaj ogłoszenie