Pracowity okres Atomu Trefla Sopot

Tomasz Bołt
Od dwóch porażek w tie-breakach rozpoczęły zmagania w międzynarodowym turnieju Top Women's Volley International zawodniczki Atomu Trefla Sopot. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego uległy kolejno Volero Zurich i Dutch All Stars.

Zmagania na szwajcarskim turnieju Atomówki rozpoczęły od pojedynku z aktualnym mistrzem i zdobywcą Pucharu Szwajcarii. Lepiej w spotkanie wszedł zespół z Zurychu, który wygrał premierowego seta 25:20. Sopocianki jednak w następnej partii wyrównały straty. Od początku zarysowała się bowiem przewaga Atomu Trefl. Na pierwszej przerwie technicznej wiceliderki PlusLigi Kobiet prowadziły 8:3. W kolejnej fazie seta kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i powiększały przewagę. Druga partia 25:18 dla Atomówek.

Takim samym wynikiem, z tymże na korzyść Szwajcarek zakończył się set numer trzy. Podopieczne trenera Chiappiniego zdołały się podnieść i doprowadziły do tie-breaka. W nim jednak lepsze okazały się rywalki. Piąta partia miała bardzo wyrównany przebieg, a jej losy rozstrzygnęły się w samej końcówce. Sopocianki mogą jednak mówić o pechu, gdyż w pewnym momencie prowadziły 12;9, by przegrać do 13.

Atom Trefl Sopot – Volero Zurich 2:3 (20:25, 25:18, 18:25, 25:22, 13:15)

Atom Trefl: Śliwa, Ozsoy, Fernandez, Maculewicz, Rinieri, Sieczka, Maj (L) oraz Nuszel, Boz, Bełcik, Świeniewicz.

W drugim, wieczornym spotkaniu podopieczne trenera Chiappiniego zmierzyły się z zespołem Dutch All Stars, w którym grało kilka reprezentantek Holandii. Znów o zwycięstwie jednej ze stron musiał przesądzić piąty set. Wcześniej Atomówki przegrywały 0:2, ale w drugim secie zaimponowały walecznością, gdy ze stanu 20:24 doprowadziły do remisu po 24.

Trzecią i czwartą partię mimo początkowych problemów sopociankom udało się rozstrzygnąć na swoją korzyść. W tie-braku jednak szybko wypracowana przewaga przez przeciwniczki wystarczyła do zwycięstwa w tym secie, jak i całym meczu.

Atom Trefl Sopot 2:3 Dutch All Stars (20:25, 28:30, 25:23, 25:22, 9:15)

Atom Trefl: Konieczna, Bełcik, Maculewicz, Dziękiewicz, Świeniewicz, Boz, I. Śliwa (L) oraz Ozsoy, Fernandez, Sieczka.