Praca po studiach bez poślizgu?

Materiał promocyjny
Coraz mniej osób przekonanych jest, że tylko studia zagwarantują im dobrą pracę. Dzisiaj wiedza teoretyczna musi być poparta praktycznym doświadczeniem. Kiedy je najlepiej zdobyć? Odpowiedź jest prosta - już na studiach.

Właśnie rozpoczął się nowy rok akademicki. Firmy, które chętnie zatrudniają studentów już dawno są przygotowane na październikową falę osób chcących od samego początku zacząć pracę. Ale studenci wcale nie chcą pracować w obszarach, które nie są związane z wybranym przez nich kierunkiem studiów tłumacząc, że dzisiaj na rynku pracy liczy się doświadczenie zawodowe zgodne z wykształceniem. Dlatego pracodawcy wychodzą ze swoją ofertą do konkretnych, wąskich grup odbiorców. Banki szukają pracowników na uczelniach ekonomicznych, firmy farmaceutyczne kierują się do studentów medycyny i farmacji, hotele preferują turystykę i rekreację, branża IT wybiera politechniki a firmy typu call center szukają studentów, którzy uczą się we wszystkich wyżej wymienionych kierunkach.

Odczaruj call center
Firmy typu call center, a tak naprawdę contact center zajmują się szeroko rozumianym kontaktem z Klientem wykorzystując różnego rodzaju kanały komunikacji m.in. live chat, videa chat, mailingi czy telefony. Coraz częściej firmom bardziej opłaca się zlecanie usług na zewnątrz, stąd dynamiczny rozwój branży contact center oraz duże zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych pracowników. – Prowadzimy bardzo różne projekty dla banków, biur podróży, firm farmaceutycznych czy energetycznych. Potrzebujemy osób, które orientują się w specyfice danej branży, znają podstawową terminologię i posiadają wiedzę z wybranych obszarów. Znajdujemy je już na pierwszym, drugim roku studiówmówi Marzena Kita, HR Manager z firmy Call Center Inter GalacticaCall Center Inter Galactica– _Zdobyte u nas doświadczenie pomaga w późniejszym znalezieniu pracy docelowej _– dodaje. Choć praca w call center wciąż nie cieszy się zbyt dobrą opinią, przybywa jej zwolenników, ponieważ to idealne rozwiązanie na połączenie kilku rzeczy – pracy, studiów, zdobywania doświadczenia i rozwoju.

Jak połączyć pracę ze studiami?
Aby to zrobić można skorzystać z różnych rozwiązań – pójść na studia zaoczne, skorzystać z indywidualnego toku nauczania lub zatrudnić się w firmie, która chętnie przyjmuje studentów. – Naszym atutem na rynku pracy jest indywidualny grafik – podsumowuje Kita – Konsultanci Telefoniczni mają możliwość dopasowania grafiku do swoich zajęć i planów. Również uczelnie wyższe są coraz bardziej otwarte na rozwiązania i udogodnienia dla osób łączących pracę z nauką, dzięki czemu pracę można podjąć nawet studiując dziennie – dodaje. Aby pogodzić te obowiązki trzeba bardzo dobrze umieć planować swój czas. Jeśli ktoś nie chce pracować przez cały dzień może pracować na pół etatu. Poświęcając parę godzin dziennie na pracę zawodową, zostaje jeszcze dużo czasu na inne obowiązki i przyjemności. A pracodawcy kuszą młode osoby interesującymi szkoleniami i warsztatami, niezależnością finansową i wspomnianą już praktyką zawodową.

Warto, więc zastanowić się nad praktycznym wykorzystaniem wiedzy zdobywanej podczas studiów. – Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w firmie typu call center znajdą m.in. takie funkcje jak doradca ds. nazw stron www, która skierowana jest do studentów i słuchaczy kierunków związanych z IT czy doradca ds. usług internetowych skierowana do studentów z dziennikarstwa, marketingu lub komunikacji społecznejmówi Katarzyna Dembolecka, HR Field Leader z kieleckiego oddziału CCIG. – Szukamy studentów, którzy interesują się na przykład zagadnieniami związanymi z energetyką czy produktami bankowymi, są kreatywni, otwarci i chcą dzielić się swoją wiedzą – dodaje. Dlatego studenci, którzy już na studiach sprawdzą, jak w praktyce może wyglądać wiedza, którą zdobyli, po 5 latach nauki nie mają problemów na rynku pracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto