Porażki koszykarskich drużyn Arki Gdynia. Kobieca drużyna przegrała z trdnym rywalem, a męska zawiodła. Kontuzja Adama Hrycaniuka

Paweł Stankiewicz
Przemysław Świderski
To był zły dzień dla koszykarskich zespołów Arki Gdynia. Męska drużyna Suzuki Arki niespodziewanie przegrała na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Sokołem Łańcut. Z kolei kobieca drużyna VBW Arki Gdynia musiała uznać wyższość aktualnych wicemistrzyń Polski. Gdyńskiej drużynie nie pomógł nawet atut własnego parkietu.

Koszykarze Arki pojechali na ten mecz w roli faworytów, ale zagrali zdecydowanie poniżej oczekiwań. Sokół to przedostatni zespół w tabeli Energi Basket Ligi, a właśnie w rywalizacji z żółto-niebieskimi odniósł dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Arka zagrała słabiej w ataku i to miało duże wpływ na to, jak wyglądało to spotkanie. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, w drugiej pełna dominacja należała do zespołu gospodarzy. W efekcie po pierwszej połowie meczu Sokół miał już 11 punktów przewagi. To wystarczyło. Po przerwie Arka nie miała pomysłu na to, aby odrabiać straty. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie i druga połowa zakończyła się remisem. Na domiar złego kontuzji kolana doznał Adam Hrycaniuk.

Rawlplug Sokół Łańcut - Suzuki Arka Gdynia 85:74 (18:18, 25:14, 15:17, 27:25)

Sokół: Corey Sanders 24, Delano Spencer 22, Mateusz Szczypiński 14, Raynere Thornton 10, Adam Kemp 6, Michał Kołodziej 5, Mateusz Bręk 2, Filip Struski 2, Przemysław Wrona 0, Marcin Nowakowski 0

Arka: James Florence 19, Novak Musić 14, Trey Wade 12, Adrian Bogucki 10, Dominik Wilczek 8, Bartłomiej Wołoszyn 7, Adam Hrycaniuk 2, Jordan Harris 2, Wiktor Sewioł 0

Z kolei w meczu Energa Basket Ligi Kobiet drużyna VBW Arki Gdynia przegrała przed własną publicznością z Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin 73:78 (19:24, 17:17, 24:17, 13:20). Rywalki to aktualne wicemistrzynie Polski, więc nic dziwnego, że wysoko zawiesiły poprzeczkę. O wygranej zespołu z Lublina zadecydowała pierwsza i ostatnia kwarta tego spotkania. Z kolei bilans gdynianek w tym sezonie, to siedem zwycięstw i trzy porażki.

VBW Arka: Szymkiewicz 11, Kastanek 9, Thomas 7, Higgins 6, Fontaine 5 oraz Górecki 18, Borkowska 15, Niemojewska 2, Żytkowska