Porażka Arki Gdynia w sparingu z Olimpią Elbląg. Eksperymentalny skład żółto-niebieskich nie dał rady w drugiej połowie rywalowi

Arka Gdynia w drugim sparingu przed kolejnym sezonem Fortuna 1. Ligi zmierzyła się dziś, 25 czerwca u siebie z drugoligową Olimpią Elbląg. Niestety wydarzenia na boisku nie potoczyły się po myśli żółto-niebieskich. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza, występujący w drugiej części spotkania w eksperymentalnym składzie, ulegli rywalowi 1:3 (0:0).

Zawodników obu drużyn na bocznym boisku przy ul. Olimpijskiej 5 przywitał upał. Spowodowało to, że gra nie toczyła się w wybitnie intensywnym tempie.

Ryszard Tarasiewicz, trener żółto-niebieskich, wystawił w pierwszej połowie meczu silniejszy skład. Kibice zobaczyli na boisku m.in. Huberta Adamczyka, Olafa Kobackiego, Karola Czubaka, Michała Marcjanika, Sebastiana Milewskiego, Mateusza Stępnia, czy Martina Dobrotkę.

Mimo tego Arka Gdynia, choć posiadała przewagę, nie była w stanie przed przerwą trafić do siatki niżej notowanego rywala. Z kolei w drugiej części spotkania trener Ryszard Tarasiewicz wystawił całkowicie eksperymentalne zestawienie, z wieloma młodymi graczami w składzie. Nastolatkowie, jak Filip Gołoś w bramce, czy też Mateusz Mikulski, Patryk Soboczyński, Kasjan Lipkowski, Kornel Przyborowski i Kacper Skóra, wspomagani byli kilkoma bardziej doświadczonymi graczami. Wśród nich byli Christian Aleman, Mateusz Żebrowski, Przemysław Stolc i Mateusz Kuzimski.

Żółto-niebiescy niestety szybko stracili bramkę. Już w 48 minucie spotkania Filipa Gołosia pokonał Marcin Rajch, nowy nabytek Olimpii Elbląg. W 70 minucie gry po indywidualnej akcji wyrównał Mateusz Żebrowski. Jednak Olimpia Elbląg, nie będąc faworytem dzisiejszego spotkania, nadal dość często gościła pod bramką Arki Gdynia, co udokumentowała kolejnymi trafieniami. W 77 i 86 minucie gry do siatki Arki Gdynia trafił zawodnik testowany przez drugoligowca, wobec czego działacze dzisiejszego rywala żółto-niebieskich nie zdecydowali się na ujawnienie jego danych.

Był to drugi sparing arkowców przed nowym sezonem. W poprzednim żółto-niebiescy zremisowali bezbramkowo z drugoligową Radunią Stężyca. Od 28 czerwca podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza przebywali będą na dziesięciodniowym zgrupowaniu w Gniewinie. Rozegrają też kolejne sparingi. Najbliższym rywalem żółto-niebieskich będzie już pierwszego dnia obozu przygotowawczego ekstraklasowa Wisła Płock.