Polska remisuje ze Słowacją po pierwszym dniu [ZDJĘCIA]

Marcin Lange, (stan)
Nie udało się Michałowi Przysiężnemu sprawić niespodzianki w pierwszym pojedynku meczu ze Słowacją o awans do Grupy Światowej Pucharu Davisa. Polak nie zdołał urwać choćby seta w starciu z liderem słowackiej drużyny Martinem Kliżanem. Przegrał 0:3 (4:6, 4:6, 4:6). Za to swój pojedynek wygrał Jerzy Janowicz i po piątkowych meczach w hali Gdynia Arena Polska remisuje ze Słowacją 1:1.

Przysiężny próbował walczyć ze znacznie wyżej notowanym rywalem, ale ostatecznie musiał uznać wyższość Słowaka. Kliżan w każdym z setów po razie przełamał Przysiężnego i odniósł pewne zwycięstwo.

Starty musiał odrabiać Janowicz, najlepszy polski tenisista, bo jego porażka postawiłaby biało-czerwonych już na starcie w fatalnej sytuacji. Pojedynek z Norbertem Gombosem nie był jednak wcale taki łatwy. Słowak w pierwszym secie stoczył zacięty bój z naszym reprezentantem, a Janowicz okazał się lepszy dopiero w tie-breaku. Drugi set to już pewna wygrana Polaka. W secie trzecim Janowicz prowadził już 5:3, ale Gombos odrobił straty i tym razem to on okazał się lepszy w tie-beraku. Wreszcie czwarty set to już wyraźna dominacja Janowicza, który wygrał tę partię i całe spotkanie. Polska wyrównała stan rywalizacji ze Słowacja i pozostaje w grze o historyczny awans do Grupa Światowej Pucharu Davisa.

W sobotę w hali Gdynia Arena pojedynek deblowy. Marcin Matkowski i Łukasz Kubot o godz. 13 zmierzą się z Igorem Zelenayem i Andrejem Martinem. W niedzielę mecze singlowe, od godz. 12. Najpierw Janowicz zagra z Kliżanem, a potem Przysiężny z Gombosem.