Polpharma drugim finalistą

Niezwykle dramatycznej końcówki spotkania byliśmy świadkami w drugim półfinale Final Four Pucharu Polski. Ten mecz był prawdziwą ucztą dla kibiców basketu. W czwartej kwarcie akcje przenosiły się spod jednego kosza do drugiego. Wydawało się, iż bohaterem spotkania zostanie Tommy Adams, ale przyćmił go Deonta Vaughn, który na trzy sekundy przed końcem meczu zapewnił zwycięstwo Farmaceutom. Polpharma wygrała 67:66.

Asseco Prokom - Polpharma 66:67 (16:22, 18:17, 17:15, 15:13)

Asseco Prokom: Adams 24, Widenow 9, Varda 8, Eldridge 8, Szczotka 7, Hrycaniuk 4, Burrell 2, Ewing 2, Łapeta 2, Witka, Kostrzewski.

Polpharma: Skibniewski 15, Vaughn 14, Mirković 12, Gilmore 9, Cielebąk 6, Archibeque 5, Chanas 5, Metelski 1, Dutkiewicz.

IV kwarta 66:67
Koniec Polpharma drugim finalistą Pucharu Polski!

Deonta Vaughn na trzy sekundy przed końcem trafia i jest 66:67!

Emocje sięgają zenitu! Mirković nie trafia dwóch rzutów wolnych, a po chwili Adams skutecznym rzutem kończy akcję gdynian. 66:65 na 5 sekund przed końcem.

A teraz punkt przewagi po stronie gdynian. 64:63. Do końca meczu minuta.

Celna trójka Mirkovicia. Znów na prowadzeniu Farmaceuci. 62:63. Ależ emocje!

Przed chwilą z parkietu zszedł Szczotka, a teraz jego los podzielił Adam Hrycaniuk. Do końca meczu trzy minuty.

Boisko z powodu limitu fauli opuszcza Piotr Szczotka. Skrzydłowy Prokomu żegnany jest brawami przez gdyńską publiczność. 62:60.

APG prowadzi 62:58 na nieco ponad cztery minuty przed końcem meczu.

Asseco Prokom odzyskuje prowadzenie z początku meczu! 60:58, a po chwili faul w ataku Kamila Chanasa.

Piąte przewinienie Kirka Archibeque. Środkowy Polpharmy musi opuścić boisko. Hrycaniuk trafia dwa rzuty wolne. 58:58 w 33. minucie spotkania.

Szczotka akcja dwa plus jeden i znów remis. 56:56.

Mecz się bardzo wyrównał. Polpharma prowadzi tylko jednym punktem, a do końca meczu niecałe dziewięć minut.

III kwarta 51:54
W ostatniej akcji tej kwarty szansę rzutu za trzy miał Ratko Varda. Nie trafił jednak z czystej pozycji. 51:54

Piotr Szczotka doprowadza do remisu 50:50. Do końca trzeciej kwarty półtorej minuty.

Zabójczych trójek w wykonaniu Polpharmy ciąg dalszy. Tym razem Gilmore. W trakcie rzutu faulowany był jeszcze pod koszem Mirković, ale nie trafił żadnego rzutu wolnego. 46:50.

Trójka Urosa Mirkovicia. W 26. minucie Polpharma prowadzi 47:42.

24. minuta - Polpharma na dwupunktowym prowadzeniu. 42:44. Przed momentem punkty spod kosza zdobywa Piotr Szczotka.

Odpowiedź Asseco Prokomu w wykonaniu? Śledzący tę relację chyba już się domyślili. Oczywiście Tommy Adams celnie przymierzył zza linii 6,75 i APG traci do rywali trzy "oczka". 39:42.

Trzecią kwartę rzutem za trzy otwiera Brian Gilmore. 36:42.

II kwarta 34:39
Ostatni akcent tej kwarty należy do Polpharmy. Do przerwy podopieczni Zorana Sretenovicia prowadzą pięcioma punktami.

Na tablicy wyników remis 34:34. Po chwili trafia Vaughn i znów na prowadzeniu Farmaceuci. 34:36. 25 sekund do końca pierwszej połowy.

Adam Hrycaniuk złapał już cztery przewinienia. Uros Mirković na linii rzutów wolnych. Nie trafia żadnego rzutu. 32:34.

Dwójkowa akcja Eldridge-Adams. Punkty tego drugiego. Farmaceuci wciąż utrzymują jednopunktowe prowadzenie na dwie i pół minuty przed końcem drugiej kwarty.

Gdynianie zmniejszają prowadzenie Farmaceutów do jednego punktu. 30:31 w 15. minucie meczu.

Niemożliwy jest dziś Adams. Amerykanin celnie przymierza zza łuku. 25:31 w 14. minucie, a po chwili Adam Łapeta i 27:31.

Polpharma ma Skibniewskiego, a Asseco Prokom Adamsa. Tommy zdobywa swoje 10 "oczko", ale gdynianie przegrywają 20:28.

Po raz trzeci Robert Skibniewski trafia za trzy. To już 11 punkt na koncie tego zawodnika. 18:25.

I kwarta 16:22
Ponownie w roli głównej Adams. Odpowiedź Polpharmy natychmiastowa. 16:21.

Trójka Tommy Adamsa. 11:17.

W 7. minucie Gromkie: "SKS!" na trybunach. Kibice ze Starogardu Gdańskiego wiwatują, bo ich zespół zdobył dwa razy więcej punktów od gospodarzy. 8:16.

Witka przestrzelił spod kosza, a po chwili trafił Tomasz Cielebąk i prowadzenie Polpharmy 14:8.

Za trzy trafia Robert Skibniewski i pierwsze prowadzenie Polpharmy w tym meczu staje się fakte4m. 7:9.

Dwie skuteczne akcje Farmaceutów zmniejszają prowadzenie mistrzów Polski do jednego "oczka". 7:6.

Na trybunach gdyńskiej hali nie mogło oczywiście zabraknąć fanów ze Starogardu, którzy głośno dopingują swój zespół. Po akcji dwa plus jeden Videnova gdynianie prowadzą 5:0 w 2. minucie spotkania.

W składzie Asseco Prokomu brakuje chorego Qyntela Woodsa. Osłabiona do meczu przystąpi także Polpharma, która zagra bez Hicksa

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0