Paweł Stankiewicz
Lechia Gdańsk przegrała w Warszawie z Polonią 0:1 (0:0) na inaugurację w piłkarskiej ekstraklasie. Zwycięskiego gola strzelił w 79 minucie Bruno, a za chwilę czerwoną kartką ukarany został Surma.

Polonia: Przyrowski - Baszczyński (90+2 Tosik), Jodłowiec, Kokoszka, Brzyski- Piątek, Trałka - Sultes (76 Wszołek), Jeż, Bruno - Sikorski (90+2 Cani)

Lechia: Małkowski - Pietrowski, Bąk, Vućko, Hajrapetjan - Machaj, Surma, Nowak - Lukjanovs (85 Andriuskevicius, Dawidowski (74 Wiśniewski), Traore

1 minuta - sędzia Paweł Pskit z Łodzi rozpoczął mecz w Warszawie

3 min. - dwa rzuty rożne dla Lechii, ale bez efektu

4 min. - akcja Polonii, przerwana przez Surmę

15 min. - dobra szansa Lukjanovsa, ale strzelił prosto w Przyrowskiego

17 min. - szczęście przy Lechii. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w słupek strzelił Sultes

21 min. - piłka w bramce gdańszczan. Był jednak spalony i ten gol nie został uznany

23 min. - strzał z dystansu Sikorskiego i Małkowski z problemami złapał piłkę

28 min. - kolejny fart Lechii. Po rogu głową z kilku metrów strzelał wbiegający Jodłowiec i tym razem poprzeczka uratowała biało-zielonych

32 min. - akcja Lechii. Podawał Lukjanovs, a do piłki nie doszedł dobrze blokowany Traore

37 min. - strzelał Traore, ale zbyt lekko i Przyrowski złapał piłkę

40 min. - żółta kartka dla Bruno

45+1 min. - ostry strzał Traore, ale piłka przeleciała obok słupka

45+1 min. - Sultes nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Małkowskim

45+2 min. - koniec pierwszej połowy. Polonia - Lechia 0:0

46 min. - rozpoczęła się druga połowa meczu

53 min. - Lukjanovs podawał do Traore, ale akcję przerwał Baszczyński

59 min. - trzy akcje Lechii. Dwa razy nie skończył ich Dawidowski, a raz Traore dał sobie odebrać piłkę

65 min. - po podaniu Hajrapetjana strzelał Nowak, ale piłka przeleciała nad poprzeczką

67 min. - żółta kartka dla Traore

70 min. - podawał Nowak, a strzelał nabiegający Surma, ale zbyt lekko i wprost w bramkarza

74 min. - zmiana w Lechii: za Dawidowskiego wszedł Wiśniewski

75 min. - silny strzał Bruno i Małkowski odbił piłkę na róg

76 min. - zmiana w Polonii: za Sultesa wszedł Wszołek

79 min. - po podaniu Wszołka gola dla Polonii strzelił Bruno! Polonia - Lechia 1:0!

80 min. - czerwona kartka dla Surmy

85 min. - zmiana w Lechii: za Lukjanovsa wszedł Andriuskevicius

90+2 min. - zmiana w Polonii: za Sikorskiego wszedł Cani

90+2 min. - zmiana w Polonii: za Baszczyńskiego wszedł Tosik

90+3 min. - koniec meczu: Polonia - Lechia 1:0!