Półfinał Tauron Basket Ligi: Asseco Prokom musi uważać na Zastal

Paweł Durkiewicz
Przemek Świderski
We wtorek koszykarze Asseco Prokomu mogą przybliżyć się do finału Tauron Basket Ligi na odległość jednej wygranej. W drugim meczu półfinałowej rywalizacji z Zastalem Zielona Góra gdynianie muszą ponownie wykorzystać swoje atuty i uważać na szarże ambitnych rywali, którzy zrobią wszystko, by sprawić niespodziankę.

Pierwsze starcie w ostatnią niedzielę miało nietypowy przebieg. Przez pierwsze kilkanaście minut pojedynku wszystko wskazywało, że goście zostaną zmiecieni z parkietu. W ataku szalał Jerel Blassingame (20 z 31 swoich punktów zdobył w pierwszej połowie), podczas gdy zielonogórzanie byli na boisku tylko statystami. Gracze Andrzeja Adamka nie potrafili jednak utrzymać wysokiej przewagi i nie ustrzegli się nerwowej końcówki, w której byli już blisko porażki. Ostatecznie wygrali nieznacznie, 94:90.

Czytaj również:**Wygrana Asseco Prokomu z Zastalem Zielona Góra. Zobacz zdjęcia z meczu**

- Musimy pamiętać o skupieniu przez 40 minut. W pierwszym meczu tylko przez pierwsze 15 minut meczu byliśmy skoncentrowani i graliśmy dobrze w ataku i obronie. Później graliśmy gorzej i musieliśmy walczyć w końcówce. Jeżeli zachowamy koncentrację dłużej, będzie nam łatwiej - uważa Michael Kuebler, który był cichym bohaterem niedzielnego starcia.

Amerykański snajper Asseco Prokomu zdobył 14 punktów, trafiając rzuty w kluczowych momentach i grając na 100-procentowej skuteczności w meczu (4/4 z dystansu).

Relacja z pierwszego meczu Asseco Prokomu z Zastalem

Asseco Prokom Gdynia - Zastal Zielona Góra, wtorek 8 maja 2012 roku, godz. 18. Relacja live z tego meczu na łamach naszego serwisu.