Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej rozpoczęli rejs na okręcie szkolnym ORP Wodnik

OPRAC.: DA
Podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej rozpoczęli rejs na okręcie szkolnym ORP Wodnik
Podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej rozpoczęli rejs na okręcie szkolnym ORP Wodnik Akademia Marynarki Wojennej / D.Przybysz, B.Rutkiewicz, R.Maślak
W poniedziałek, 5 lutego podchorążowie V roku Akademii Marynarki Wojennej wyruszyli w zimowy rejs okrętem szkolnym ORP Wodnik.

Uczniowie Akademii Marynarki Wojennej ruszyli w rejs

Trasa rejsu obejmuje basen Morza Bałtyckiego: Gdynia – cieśnina Sund – cieśnina Kattegat – cieśnina Wielki Bełt – Świnoujście – wyspa Gotlandia – Gdynia.

30 podchorążych V roku wydziału nawigacji i uzbrojenia okrętowego oraz 15 podchorążych V roku wydziału mechaniczno-elektrycznego uczestnicy w okrętowej praktyce nawigacyjnej. Cały rejs zakończy się w piątek, 16 lutego.

W ramach praktyki, przyszli oficerowie odbędą m.in. szkolenie wachtowe i pozawachtowe z uwzględnieniem ujętych w programie praktyk przedmiotów: automatyzacja nawigacji, nawigacja, astronawigacja, podstawy radiolokacji, urządzenia nawigacyjne, manewrowanie jednostką pływającą, zarządzanie statkiem, łączność morska, dowodzenie działem pokładowym.

Celem szkolenia jest zapoznanie praktykantów z eksploatacją urządzeń napędu głównego, nauka praktycznego dowodzenia obsadą elektromechanicznego oraz pełnienia wachty na stanowisku dowodzenia działem elektromechanicznym.

Nad całym rejsem czuwa kadra dydaktyczna Akademii Marynarki Wojennej.

- Rejs pozwoli im na podtrzymanie umiejętności jakie powinien posiadać oficer wachtowy. Będzie to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie i odświeżyć wiedzę jaką zdobyli na zajęciach, a także na poprzednich praktykach - informuje Akademia Marynarki Wojennej.

Okręt szkolny ORP Wodnik przeznaczony jest do wykonywania długich rejsów nawigacyjno-szkoleniowych. Przez wszystkie lata służby na jego pokładzie szkoliły się tysiące absolwentów wojskowych Akademii Marynarki Wojennej. Okręt zapisał się także w misjach międzynarodowych. Brał czynny udział w operacji „Pustynna burza”, pełniąc rolę okrętu-szpitala w działaniach na wodach Zatoki Perskiej w 1991 roku. W 2018 roku ORP Wodnik odbył rejs szkolny na Morze Śródziemne oraz do Kuwejtu, po raz pierwszy w historii na pokładzie z podchorążymi z Arabii Saudyjskiej, Kataru i Kuwejtu, którzy studiowali w AMW.

CZYTAJ TAKŻE: Niepokojące wieści z Litwy. Na Mierzei Kurońskiej znaleziono rosyjski sonar hydroakustyczny. To nie pierwszy taki przypadek w Europie.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej rozpoczęli rejs na okręcie szkolnym ORP Wodnik - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto