Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa 2:2.Remis Podbeskidzia na koniec sparingów

Krzysztof Zaborowski
Polonia Warszawa zremisowała w meczu sparingowym rozegranym w Gutowie Małym z beniaminkiem Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dla obu zespołów było to ostatnie spotkanie kontrolne przed rozpoczynającym się sezonem T-Mobile Ekstraklasy.

Obaj szkoleniowcy posłali w bój jedenastki, które prawdopodobnie zobaczymy na inaugurację sezonu. Zdecydowanie lepiej weszli w mecz podopieczni Jacka Zielińskiego. Groźnie na bramkę uderzali Łukasz Trałka i Miłosz Przybecki.
W 32. minucie bramkę zdobył Adam Kokoszka, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywanego przez Roberta Jeża. Po przerwie z letargu przebudzili się piłkarze Podbeskidzia, a wyrównał Adam Cieśliński. Czołowy gracz drużyny z Bielska Białej wszedł na boisko z ławki rezerwowej.
W 77. minucie niefrasobliwość w szeregach obronnych Polonii wykorzystał były gracz "Czarnych Koszul" Jacek Broniewicz. Obrońca po rzucie rożnym strzałem głową pokonał Michała Gliwę. Tuż przed końcem wyrównał jednak Daniel Sikorski, który wykorzystał błąd bramkarza. Dla byłego napastnika Górnika Zabrze było to trzecie trafienie podczas okresu przygotowawczego.
Polonia Warszawa zainauguruje nowy sezon w piątek. Na Konwiktorskiej podopieczni Jacka Zielińskiego zmierzą się z Lechią Gdańsk. Swoje pierwsze spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w historii Podbeskidzie zagra w poniedziałek, a rywalem beniaminka będzie Jagiellonia Białystok.

Polonia Warszawa 2:2 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Bramki: 32′ Adam Kokoszka, 84′ Daniel Sikorski - 57′ Adam Cieśliński, 77′ Jacek Broniewicz

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Marcin Baszczyński, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Maciej Sadlok - Miłosz Przybecki, Łukasz Trałka, Robert Jeż, Pavel Sultes, Paweł Wszołek - Edgar Cani. (II połowa) Michał Gliwa - Aleksandar Todorovski, Radek Mynar, Daniel Ciach, Dorde Cotra - Grzegorz Bonin, Jakub Tosik, Łukasz Piątek, Bruno, Tomasz Brzyski - Daniel Sikorski

Podbeskidzie Bielsko-Biała:**(I połowa) Richard Zajac - Sławomir Cienciała, Bartłomiej Konieczny, Juraj Dančík, Michał Osiński - Marek Sokołowski (30' Maciej Rogalski), Piotr Koman, Dariusz Kołodziej, Sebastian Ziajka - Piotr Malinowski, Sylwester Patejuk (30' Robert Demjan). (II połowa)** Richard Zajac (70' Mateusz Bąk) - Tomasz Górkiewicz, Jacek Broniewicz, Ondrej Sourek, Krzysztof Król - Damian Chmiel, Frantisek Metelka, Maciej Rogalski (60' Mariusz Sacha), Matej Nather - Robert Demjan (60' Adrian Sikora),