Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PKZ zostanie podświetlony na zielono. Dlaczego?

PAS, mat. prasowe
PKZ zmienia swoje barwy przy różnych okazjach
PKZ zmienia swoje barwy przy różnych okazjach arc
Katowicki Spodek, ratusz w Bielsku-Białej i Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej we wtorek 5 czerwca 2018 r. zyskają zielone podświetlenie. W ten sposób miasta włączą się w obchody Światowego Dnia Środowiska odbywającego się pod hasłem #BeatPlasticPollution oraz inaugurację ekologicznej kampanii „Zielona Wstążka #DlaPlanety”.

Tego dnia każdy będzie mógł przypiąć sobie zieloną wstążkę (także wirtualnie) na znak wspierania działań na rzecz środowiska. Pojawi się również możliwość, by za pośrednictwem strony internetowej DlaPlanety.pl podjąć konkretne ekologiczne zobowiązanie dotyczące np. segregacji odpadów.

Kampania „Zielona Wstążka #DlaPlanety” jest organizowana przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa, realizujące w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska, we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy.

Oprócz obiektów w Katowicach, Bielsku-Białej i Dąbrowie Górniczej wieczorem 5 czerwca 2018 r. podświetlenie w zielonym kolorze zyskają również inne budynki w wielu miastach Polski, wśród nich Pałac Kultury i Nauki oraz most Śląsko-Dąbrowski w Warszawie, ratusze w Poznaniu i Olsztynie czy oraz wiadukty w Gdańsku i inne. W ramach obchodów Światowego Dnia Środowiska odbywać się będą także ekologiczne pikniki, targi czy debata z udziałem ekspertów.

Zielona Wstążka pojawi się nie tylko na budynkach. Będzie ją można przypiąć do ubrania lub wirtualnie, za pomocą nakładki na zdjęcie w mediach społecznościowych. 3 czerwca wystartuje również strona internetowa, na której każdy będzie mógł podjąć ekologiczne zobowiązanie do konkretnych, prostych działań.

Światowy Dzień Środowiska jest obchodzony w ponad 100 krajach i łączy miliony ludzi, którzy troszczą się o losy naszej planety. Tegoroczny motyw przewodni #BeatPlasticPollution zwraca uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska odpadami z tworzyw sztucznych i sposoby, by temu przeciwdziałać. Każda osoba, która w codziennym życiu stara się ograniczyć zanieczyszczenie plastikiem, wspiera zmiany na poziomie globalnym i przyczynia się do realizacji postulatów zawartych w 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) przyjętych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto