Piotr Kuklis: Uważam, że remis jest sprawiedliwy

RR
Piotr Kuklis, pomocnik gdyńskiej Arki
Piotr Kuklis, pomocnik gdyńskiej Arki T. Bołt
Arka Gdynia znalazła się w gronie 5 zespołów I ligi, które nie dały się ograć Zawiszy w Bydgoszczy. Po meczu żółto-niebiescy mogli więc czuć się zadowoleni. Przed kamerami Orange Sport wypowiedzieli się Janusz Surdykowski i Piotr Kuklis.

Janusz Surdykowski: Sam nie wiem, czy był dla naszych rywali rzut karny. Z tego co widziałem, to jednak bramka (Daniela Mąki - przyp. red.) została zdobyta prawidłowo. Remis jest więc dla nas zwycięski. Powiem szczerze, że w pierwszej połowie wyglądało to tak, jakbyśmy byli spóźnieni w niektórych sytuacjach. W drugiej połowie Zawisza opadł jednak z sił. Trener zdecydował się na zmiany, na świeżych zawodników i ruszyliśmy na rywali. W każdym meczu gramy o trzy punkty, ale wielkiego ciśnienia na wynik nie mamy. Remis 0:0 dzisiaj jest dla nas jak wygrana.

Piotr Kuklis: Nie przestraszyliśmy się Zawiszy, tylko czuliśmy przed gospodarzami respekt. Pamiętaliśmy o tym, że ostatnio w Bydgoszczy była Miedź Legnica i dostała tutaj 5 bramek. Chcieliśmy też zaprzeczyć spekulacjom przedmeczowym (niektórzy podejrzewali, że mogło dojść do korupcyjnego układu - przyp. red.). Zostawiliśmy sporo zdrowia na boisku. Zawisza miał swoje sytuacje w pierwszej połowie, a my w drugiej. Uważam, że remis jest wynikiem sprawiedliwym.