18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka ręczna kobiet: Vistal Łączpol Gdynia - SRR Lublin 28:29. W play-off jest remis 1:1 [FOTO]

Gdyniankom nie udało się po raz drugi wykorzystać atutu własnego parkietu. Vistal Łączpol przegrał w drugim półfinałowym meczu z SPR-em Lublin 28:29. W sobotę to gdyński zespół triumfował 35:31 i w rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1:1. Kolejne mecze odbędą się w Lublinie.

Podopieczne Thomasa Orneborga po pierwszej połowie przegrywały różnicą pięciu bramek. Po przerwie gospodynie zabrały się za odrabianie strat, a w 36. minucie już prowadziły - 20:19. W drugiej części spotkania wynik co chwilę zmieniał się na korzyść którejś ze stron. Od 50. minuty zespół SPR-u uciekł na trzy trafienia i to był kluczowy moment meczu. Gdynianki miało mnóstwo czasu na dogonienie rywalek, ale w końcówce chybiły kilka rzutów, co przesądziło o wygranej drużyny z Lublina.

Vistal Łączpol Gdynia - SPR Lublin 28:29 (13:18)

Vistal Łączpol: Mikszto, Gapska - Sulżycka, Głowińska, Białek, Siódmiak 2, Kobzar, Szwed 7, Mateescu 8, Duran 1, Koniuszaniec 3, Kulwińska 7, Jędrzejczyk.

SPR: Gawlik, Baranowska - Danielczuk 3, Małek, Kocela 3, Wilczek 2, Rola, Majerek 3, Stasiak 7, Repelewska 5, Nestsiaruk 1, Wojtas 5.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani