Piłka nożna. Arka Gdynia zwycięska w pierwszy sparingu zimą. 16.01.2020. Piorunująca końcówka żółto-niebieskich i Gryf Wejherowo rozgromiony

Dzięki skutecznej grze w końcówce spotkania Arka Gdynia zwyciężyła dziś 16.01.2021 na Narodowym Stadionie Rugby w pierwszym tej zimy sparingu. Żółto-niebiescy pokonali 4:0 III-ligowego Gryfa Wejherowo, wszystkie gole zdobywając w ostatnich dwudziestu minutach spotkania. Podopieczni trenera Dariusza Marca walczyli nie tylko z rywalem, ale także gęsto padającym śniegiem.

Gdynianie mieli w tym spotkaniu przewagę i okazje do zdobycia gola już przed przerwą. Ich ofensywne wysiłki długo jednak nie przynosiły rezultatu. Prawdziwa kanonada rozpoczęła się dopiero w 70 minucie spotkania, kiedy do siatki trafił aktywny tego dnia Kamil Mazek. Okazało się też, że to dopiero początek strzeleckich popisów. Niebywałym wyczynem popisał się Mateusz Żebrowski, który dołożył kolejne trafienia w 79, 81 i 84 minucie spotkania. Hat-trick w nieco ponad pięć minut zapewnił żółto-niebieskim efektowne zwycięstwo.

Na boisku trener Dariusz Marzec miał okazję sprawdzić nowych zawodników, Christiana Alemana, Pawła Sasina i Macieja Rosołka. Wszyscy pokazali się z dobrej strony i choć sami nie trafili do siatki, mieli duży udział przy bramkach dla żółto-niebieskich.

Są jednak także gorsze wieści. Mateusz Młyński, najzdolniejszy z młodych zawodników Arki Gdynia, podpisał kontrakt z Wisłą Kraków, obowiązujący od 1 lipca tego roku. Popularny "Młynek" nie zagrał w dzisiejszym sparingu i jest mocno wątpliwe, czy jeszcze kibice zobaczą go na boisku w żółto-niebieskich barwach. Działacze obu klubów negocjują warunki przenosin 20-letniego skrzydłowego do Krakowa już przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Ewentualna strata Mateusza Młyńskiego z pewnością nie ułatwi Dariuszowi Marcowi realizacji postawionego przed nim celu, czyli awansu do PKO BP Ekstraklasy.