Piłka nożna. Arka Gdynia zremisowała z Górnikiem Łęczna

Janusz Woźniak
Tomasz Bolt/Polskapresse
Arka Gdynia zremisowała w Łęcznej z Górnikiem 1:1 w zaległym meczu pierwszej ligi piłki nożnej. Prowadzenie Arce dał Adrian Budka, a wyrównał Sebastian Szałachowski.

Zaledwie 200 kibiców na trybunach nie miało powodów do radości ani okazji do emocji wynikających z gorących sytuacji podbramkowych. Brak celnych strzałów, zachowawcza gra z obu stron cechowały boiskowe poczynania. W 25 minucie gry to goście mieli powody do radości. Arka miała rzut wolny przy linii bocznej boiska. Po dośrodkowaniu Marcina Radzewicza jeden z obrońców gospodarzy wybił piłkę z pola karnego, a futbolówka trafiła pod nogi Adriana Budki. Piłkarz Arki bez zastanowienia kropnął na bramkę strzeżoną przez Sergiusza Prusaka, czym kompletnie zaskoczył golkipera Górnika. Piłka zatrzepotała w siatce, a Arka prowadziła 1:0. To był pierwszy ligowy gol Budki w barwach Arki.

Startujemy z naszym profilem na Twitterze. Czas rozruszać serwis i pokazać, że 140 znaków wystarczy, by oddać sportowe emocje.

— Sport DB (@baltyckisport) September 8, 2013

W 40 minucie podwyższyć prowadzenie mogli gdynianie. Radzewicz zagrał do Arkadiusza Aleksandra, a najlepszy strzelec Arki, zdobywca 6 bramek w tym sezonie, miał dużo czasu i miejsca, aby zdobyć kolejnego gola. Strzelał z 11 metrów, ale za słabo aby pokonać Prusaka. Gdy prowadzi się do przerwy 1:0 to wiadomo, że pierwsze minuty po wznowieniu gry są bardzo ważne i trzeba wykazać się wyjątkową czujnością w grze obronnej. Nie sądzę aby nie mówił o tym swoim piłkarzom w przerwie trener Sikora. Co innego mówić, a co innego realizować te założenia na boisku. Zaledwie 6 minut po przerwie goście nie uniknęli błędu w grze defensywnej. Skorzystał na tym Sebastian Szałachowski, który pewnym strzałem pokonał Szromnika.

Ostatni kwadrans spotkania upłynął pod znakiem rozpaczliwej momentami gry obronnej gdynian. Tę ofiarność podopieczni Sikory przypłacili aż pięcioma żółtymi kartkami. Podstawowy cel został jednak osiągnięty. Arka nie przegrała w Łęcznej, a jeden punkt to także cenna zdobycz.