Pierwszą porażkę w sparingach przed wznowieniem rozgrywek po przerwie zimowej ponieśli 9 lutego 2021 roku piłkarze Arki Gdynia. Żółto-niebiescy ulegli na Narodowym Stadionie Rugby 2:3 (0:1) lokalnemu rywalowi, II-ligowej Bytovii. Pojedynek toczony był w trudnych warunkach, w mrozie i przy gęsto padającym śniegu.

Jako że sparing był próbą generalną przez zaplanowanym na 16 lutego meczem Arki Gdynia przeciwko Górnikowi Łęczna w 1/8 rozgrywek Pucharu Polski, sztab szkoleniowy gospodarzy zdecydował się nie tylko zamknąć testmecz dla publiczności i dziennikarzy, ale także nie prowadzić z niego transmisji video, a jedynie relację tekstową na twitterze.

Wiadomo jednak, że trener Dariusz Marzec kolejny raz zdecydował się w pierwszej połowie na ustawienie z trzema obrońcami i wahadłowymi. Wystąpiło też dwóch młodzieżowców, co jest regulaminowym wymogiem w rozgrywkach Pucharu Polski. Bramki gospodarzy strzegł Kacper Krzepisz. W linii ataku zameldował się Maciej Rosołek. Nie jest więc wykluczone, że właśnie taką taktykę i skład Dariusz Marzec szykuje już na pojedynek z Górnikiem Łęczna.

Arka Gdynia pierwszą bramkę straciła tuż przed przerwą. Do siatki żółto-niebieskich trafił Piotr Giel. Podopieczni trenera Dariusza Marca wyrównali już pięć minut po wznowieniu gry. Marcina Staniszewskiego, byłego bramkarza Arki Gdynia, z rzutu karnego pokonał Juliusz Letniowski.

W 62 minucie żółto-niebiescy objęli prowadzenie. Tym razem piłkę do siatki skierował Mateusz Żebrowski. Jednak końcówka spotkania należała do Bytovii. Najpierw, w 69 minucie gry, z rzutu wolnego wyrównał Paweł Zawistowski, doświadczony pomocnik, grający dawniej w Arce Gdynia. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego zwycięstwo gościom zapewnił Marcel Damaschke.

Przypomnijmy, że Arka Gdynia w poprzednich sparingach na Narodowym Stadionie Rugby pokonała ostatnio 4:0 Olimpię Elbląg i Chojnicznakę. Ponadto żółto-niebiescy zremisowali na wyjeździe 2:2 z Pogonią Szczecin, aktualnym liderem PKO BP Ekstraklasy.

Arka Gdynia-Bytovia 2:3 (0:1)

Bramki: Piotr Giel (45), Juliusz Letniowski (50-karny), Mateusz Żebrowski (62), Paweł Zawistowski (69-wolny), Marcel Damaschke (90).
Arka Gdynia: Krzepisz - Danch, Marcjanik, Kasperkiewicz - Valcarce, Deja, Sasin, Aleman, Hiszpański - Rosołek, Wolsztyński. Grali także: Żebrowski, Letniowski, Ślesicki, da Silva i Łabojko. Trener: Dariusz Marzec.

Bytovia: Olszewski - Kozakowski, Krzyżak, Dymerski, Wrzesień - Lech, Zawistowski, Lizakowski, Bach - Moryson, Giel. Grali także: Staniszewski, Bąk, Camargo, Sezonienko, Szmidke, Błaszkowski, Sikora, Urban, Damaschke. Trener: Kamil Socha.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0