Pierwszy sparing Arki Gdynia pod wodzą Hermesa. Żółto-niebiescy wygrali z Olimpią Elbląg na Narodowym Stadionie Rugby. 7.12.2022

Szymon Szadurski
Hermes rozpoczął dziś sparingowe boje w Arce Gdynia od zwycięstwa.
Hermes rozpoczął dziś sparingowe boje w Arce Gdynia od zwycięstwa. Przemysław Świderski
Od zwycięstwa rozpoczął dziś potyczki z rywalami w sparingach przed wznowieniem rozgrywek pierwszej ligi Hermes, nowy trener Arki Gdynia. Żółto-niebiescy pod jego okiem uporali się 3:1 (3:1) na Narodowym Stadionie Rugby z Olimpią Elbląg.

Pierwszoligowa Arka Gdynia była faworytem sparingu z występującym o poziom rozgrywkowy niżej przeciwnikiem. Mimo desygnowania na boisko dość silnego składu, z Omranem Haydarym, Karolem Czubakiem, czy Hubertem Adamczykiem, w pierwszej części gry podopieczni Hermesa nie zdołali jednak wyjść na prowadzenie.

Druga odsłona sparingu rozpoczęła się dla żółto-niebieskich jeszcze gorzej, gdyż już po czterech minutach stracili gola. Wówczas jednak całkowicie zmieniony w porównaniu z pierwszą połową skład gospodarzy zabrał się za odrabianie strat. W 58 minucie wyrównał Mateusz Kuzimski, pokonując bramkarza gości strzałem z rzutu karnego.

Ten sam zawodnik wyprowadził żółto-niebieskich na prowadzenie. Kolejny raz trafił do siatki w 65 minucie, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem Olimpii Elbląg.

Gdynianie pięć minut później prowadzili już dwiema bramkami za sprawą Martina Dobrotki. Doświadczony Słowak skierował piłkę do siatki strzałem głową.

Arka Gdynia przystąpiła do sparingu z Olimpią Elbląg już bez Tomasza Wolaka wśród członków sztabu szkoleniowego. Jak poinformowali dziś działacze żółto-niebieskich, kontrakt z asystentem zwolnionego w ubiegłym miesiącu Ryszarda Tarasiewicza rozwiązany został za porozumieniem stron.

Do sztabu szkoleniowego Arki Gdynia dołączył natomiast Michał Macek. W przeszłości był on trenerem bramkarzy w Legionovii oraz Pelikanie Łowicz. Następnie pracował jako asystent szkoleniowca w Dolcanie Ząbki, Avii Świdnik i Hetmanie Zamość. W ostatnim z tych klubów w sezonie 2020/2021 pełnił też rolę pierwszego trenera.

Kolejny sparing przed wznowieniem rozgrywek Arka Gdynia rozegra już w najbliższą sobotę, ponownie na Narodowym Stadionie Rugby. Jej przeciwnikiem o godz. 12 będzie Chojniczanka.

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 3:1 (0:0)
Arka Gdynia: I połowa: Kajzer (30 Krzepisz) - Tomal, Marcjanik, Stolc, Rymaniak - Purzycki, Bednarski - Żebrowski, Adamczyk, Haydary - Czubak. II połowa: Krzepisz (60 Molenda) - Nawrocki, Dobrotka - Stępień, Gol, Milewski, Przyborowski - Skóra, Aleman, da Silva - Kuzimski. Trener: Hermes Soares