Pierwsza wygrana gdynian w Eurolidze. Asseco Prokom - Olimpija Lublana 67:52

Aż osiem kolejek kibice Asseco Prokomu musieli czekać na pierwsze zwycięstwo swojego zespołu w rozgrywkach Euroligi. Gdynianie pokonali Olimpiję Lublana 67:52 i zrewanżowali się Słoweńcom za ośmiopunktową porażkę w Lublanie.

Asseco Prokom Gdynia - Olimpija Lublana 67:52 (13:15, 14:15, 23:3, 17:19)

Asseco Prokom: Łukasz Seweryn 12, Jerel Blassingame 12, Przemysław Frasunkiewicz 12, Donatas Motiejunas 11, Adam Łapeta 9, Michael Kuebler 6, Adam Hrycaniuk 4, Oliver Lafayette 1, Fedor Dmitriew 0, Przemysław Zamojski 0, Piotr Szczotka 0.

Olimpija: Boris Rothbart 16, Deon Thomspon 11, Aleksandar Capin 11, Sasu Salin 10, Davis Bertans 2, Gezim Morina 0, Djordje Micic 0, Erjon Kastrati 0.

IV kwarta 67:52

Koniec meczu. Asseco Prokom wygrywa 67:52.

40 min. - Łukasz Seweryn. Za trzy! 67:49.

39 min. - Dwoma punktami odpowiada Rothbart. 61:49.

39 min. - Czwarta trójka Frasunkiewicza/ 61:47.

37 min. - Dwupunktowa akcja Motiejunasa. 58:47.

37 min. - Łapeta wykorzystuje jeden rzut wolny. 56:44.

36 min. - Skuteczna dobitka Łapety. Gdynianie prowadzą 55:42.

35 min. - Tomas Pacesas jak zwykle w swoim żywiole. 53:42.

34 min. - Z czystej pozycji pudłuje Blassingame. 52:42.

33 min. - 52:40 dla gospodarzy.

32 min. - Łapeta nie miał problemów ze zdobyciem punktów. 52:37.

31 min. - Goście zdobyli cztery punkty z rzędu. O czas prosi trener Tomas Pacesas. 50:37.

III kwarta 50:33

30 min. - Za trzy Seweryn. 50:33.

29 min. - Kolejne punkty Hrycaniuka. 47:33.

29 min. - Dwa punkty Adama Hrycaniuka. Podawał Motiejunas. 45:33.

28 min. - 28 min. - Blazić stracił piłkę w ataku.

28 min. - Thompson jeden na dwa wolne. 43:33.

27 min. - Coraz lepsza gra Asseco Prokomu. Za trzy trafił Frasunkiewicz. 43:32.

27 min. - Gdynianie prowadzą już 40:32.

26 min. - Ponownie Blassingame. 37:32.

25 min. - Indywidualna akcja Blassingame'a. 35:30.

24 min. - Błąd kroków odgwizdany Łapecie.

23 min. Łukasz Seweryn! Za trzy! 33:30.

22 min. - Asseco Prokom dobrze w obronie. Oba zespoły w tej kwarcie zdobyły w sumie dwa punkty.

Gdynianie rozpoczęli tę kwartę skutecznym rzutem za trzy. 30:30.

II kwarta 27:30

Koniec pierwszej połowy. Słoweńcy prowadzą 30:27.

20 min. - I jest i efektowny wsad. Adam Łapeta. 27:28.

19 min. - Nieszablonowe podanie Łafayette'a niestety niezakończone efektownym wsadem. 25:26.

19 min. - Goście przekroczyli limit fauli. Na linii rzutów wolnych staje Motiejunas. Litwin nie trafia ani razu. 25:26.

18 min. - Łapeta nie trafia spod samego kosza. 25:26.

17 min. - Łapeta zmniejsza prowadzenie Słoweńców. 25:26.

17 min. - Za trzy trafia Motiejunas. 23:26.

16 min. - Trzypunktowy rzut Salina. 20:26.

15 min. - Ponownie w roli głównej Thompson. 20:23.

14 min. - Skuteczna akcja Thompsona. 20:21.

14 min. - Druga z rzędu trójka Przemysława Frasunkiewicza. 20:19.

13 min. - Frasunkiewicz za trzy. 17:19.

12 min. - Efektowna akcja gości zakończona wsadem. 14:19.

11 min. - Lafayette wykorzystuje jeden z dwóch rzutów wolnych. 14:17.

11 min. - Blazić dwa na dwa wolne. 13:17.

I kwarta 13:15

Koniec pierwszej kwarty. 13:15.

10 min. - Do końca pierwszej kwarty dziewięć sekund.

10 min. - Nieudana akcja Asseco Prokomu w ataku. 13:15.

10 min. - Rothbart i goście znów na prowadzeniu. 13:15.

9 min. - Zza linii 6,75 celnie trafił Kuebler. 13:13.

8 min. - Motiejunas dobija rzut Hrycaniuka. Wolnego już nie trafia. 10:13.

8 min. - Spod kosza trafia Rothbart. 8:13.

7 min. - Goście nie mylą się na linii rzutów wolnych. 8:11.

7 min. Michael Kuebler za trzy. 8:9.

7 min. - Oba zespoły nadał rażą niedokładnością i nieskutecznością. 5:9.

6 min. - Goście wychodzą na prowadzenie 9:5. TVtimeout.

5 min. - Dwa wolne wykorzystuje Rothbart. 5:4.

4 min. - Na parkiecie pojawia się Przemysław Frasunkiewicz. Ładna akcja Adama Łapety, który jednak nie trafia do kosza. 5:2.

3 min. - Pierwsze punkty gości. Trafia Capin. 5:2.

Udane otwarcie Asseco Prokomu. Pięć punktów z rzędu zdobył Blassingame i w 2. minucie meczu gdynianie prowadzą 5:0.

Gdynianie rozpoczęli spotkanie "5": Blassingame, Seweryn, Szczotka, Motiejunas, Łapeta.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0