18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piąty remis gdańszczan na PGE Arenie. Lechia - Widzew 0:0

Schodzących z boiska piłkarzy gdańskiej Lechii żegnały gwizdy. Fani biało-zielonych nie byli zadowoleni z gry i wyniku swojej drużyny. Podopieczni Tomasza Kafarskiego po raz piąty zremisowali na PGE Arenie. Gdańszczanie mieli okazje do strzelenia bramki, ale zabrakło im skuteczności pod bramką rywala. Poziom meczu pozostawiał jednak wiele do życzenia.

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 0:0

Lechia: Pawłowski - Janicki, Vućko, Kożans, Andriuskievicius, Surma, Pietrowski, Nowak (61' Hajrapetjan), Traore, Tadić (86' Dawidowski), Wiśniewski (76' Benson).

Widzew: Mielcarz - Bartkowski, Bieniuk, Abbes, Dudu, Budka, Panka, Mroziński, Oziębała (81' Dzalamidze), Ben Radhia (86' Okachi), Grzelczak (70' Ostrowski).

Żółte kartki: Traore, Andriuskievicius (Lechia) oraz Panka (Widzew).

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok).

90+4 min. - Koniec meczu. Lechia - Widzew 0:0. Piłkarzy żegnają gwizdy.

90+3 min. - Nad bramką uderzył Ostrowski.

90+2 min. - Widzew wywalczył rzut rożny.

90 min. - Sędzia przedłużył mecz o cztery minuty.

89 min. - Hajrapetjan zagrywa piłkę z rogu, w polu karnym najwyżej skacze Vućko, który zgrywa futbolówkę do Bensona. Fred uderza niecelnie.

88 min. - Obie drużyny walczą o pełną pulę.

86 min. - Zmiana również w Lechii. Tomasz Dawidowski w miejsce Tadicia.

86 min. - Okachi za Bena Radhię.

85 min. - Traore próbował zagrać piłkę do Bensona. Zamiary lechistów odczytał Maciej Mielcarz.

83 min. - Dobra okazja Widzewa, ale w ostatniej chwili sytuację wyjaśnia jeden z gdańskich obrońców.

82 min. - Budka próbował uderzyć w krótki róg. Minimalnie niecelnie.

81 min. - A na trybunach: "Kafar! Co? Dymisja!".

80 min. - Kolejna zmiana w szeregach gości. Dżalamidze za Oziębałę.

78 min. - Kotłuje się w polu karnym gości. Lechia wyraźnie przycisnęła.

77 min. - Traore do Bensona, ofiarna interwencja Bieniuka.

76 min. - Zmiana w Lechii. Schodzi Wiśniewski, a wchodzi Benson.

75 min. - Do krótko wybitej piłki dopadł Wiśniewskiego, ale strzał "Wiśni" bardzo niecelny.

73 min. - Sprytnie piłkę wrzucał Traore, ale nie doszedł do niej żadnej z jego kolegów.

73 min. - Po faulu Oziębały Lechia ma rzut wolny.

70 min. - Zmiana w Widzewie. Ostrowski za Grzelczaka.

68 min. - Niecelnie uderzał Tadić.

66 min. - Widzewiacy wychodzi w akcji 4 na 3, ale źle zagrał Grzelczak.

65 min. - W ostatnim momencie akcję łodzian przerywa Kożans.

63 min. - Akcja Widzewa przerwana po tym jak w polu karnym Lechii ręką zagrywał Grzelczak.

62 min. - Do końca walczył Tadić, ale po jego akcji piłka wyszła poza boisko.

61 min. - Zmiana w Lechii. Hajrapetjan za Nowaka.

59 min. - Głową uderzał Tadić, ale ten strzał nie mógł sprawić żadnych problemów Mielcarzowi.

59 min. - Podanie Traore nie trafia do adresata, gdyż w porę wmieszał się w to wszystko Abbes.

57 min. - Żółtą kartką ukarany Abdou Razack Traore. Traore nie zagra tym samym w następnym spotkaniu przeciwko Legii.

55 min. - Zbyt głębokie dośrodkowanie Andriuskeviciusa.

54 min. - Pawłowski odważnym padem na ziemię stopuje atak gości.

53 min. - Budka uderzyła bez zastanowienia. Piłka chwyta Wojciech Pawłowski.

52 min. - Traore do Wiśniewskiego, a ten ładnie strącił piłkę do Pietrowskiego, któremu w oddaniu strzału przeszkodzili obrońcy Widzewa.

51 min. - Po przerwie Lechia odważniej ruszyła do przodu.

49 min. - Najlepsza okazja gdańszczan w tym spotkaniu. Piłkę spod nóg obrońcy Widzewa wyłuskał Traore, po czym zagrał ją wzdłuż pola karnego, a tam z bliska Wiśniewski uderzył w sam środek bramki.

48 min. - Dobre zachowanie obrońców Lechii, którzy nie dopuścili do piłki Bena Radhi.

46 min. - Pierwszy celny strzał Lechii w tym meczu. Uderzał Chorwat Tadić, na posterunku bramkarz Widzewa.

46 min. - Początek drugiej połowy.

45+1 min. - Koniec pierwszej bardzo słabej połowy meczu. Na PGE Arenie jak na razie bez bramek.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 60 sekund.

44 min. - Potężna porcja gwizdów na PGE Arenie.

42 min. - Niby Lechia częściej jest przy piłce, niby ma optyczną przewagę, ale wszystko kończy się na 30 metrze przed bramką Macieja Mielcarza.

40 min. - Andriuskevicius wypatrzył niepilnowanego w polu karnym Josipa Tadicia. Napastnik Lechii był jednak na pozycji spalonej.

39 min. - Traore przegrywa pojedynek główkowy w środkowej strefie boiska.

37 min. - Precyzyjna wrzutka Budko na głowę Oziębały, którego uprzedza obrońca Lechii.

36 min. - Z prawej strony pola karnego dośrodkowywał Janicki. Piłkę na róg wybił Abbes.

35 min. - Emocji na PGE Arenie jak na lekarstwo. Lechia gra po prostu słabo.

34 min. - Surma do Traore, a ten niedokładnie podał do Wiśniewskiego.

32 min. - Ładny rajd Bena Radhi, który zgubił obronę Lechii, uderzył na bramkę, lecz niecelnie.

31 min. - Wymiana Grzelczaka z Budką i dośrodkowanie tego ostatniego. Budka wrzucił jednak za mocno.

29 min. - Andriuskevicius płasko w pole karne, ale piłkę wybijają łodzianie. Poprawka Wiśniewskiego. Strzał zawodnika Lechii wysoko nad bramką.

28 min. - Goście powoli budują akcję na własnej połowie.

27 min. - Widzew miał rzut rożny, ale sposób jego wykonania pozostawia wiele do życzenia.

25 min. - Stały fragment gry nie przyniósł jednak Lechii żadnej korzyści.

24 min. - Gdańszczanie wywalczyli rzut rożny.

23 min. - Z lewej nogi kropnął Traore. Obok słupka.

22 min. - Od bramki rozpoczął Maciej Mielcarz. Lechia jak na razie bez wyrazu. Widzew gra mądrze i cierpliwie czeka na swoje szanse.

20 min. - Z pierwszej piłki próbował uderzać Wiśniewski, który trafił piłką w Tadicia.

19 min. - Lechia nie może stworzyć wypracować sobie klarownej okazji strzeleckiej. Widzew skutecznie wybija Lechię z uderzenia.

18 min. - Wrzutka Nowaka...piłka w rękach Mielcarza.

17 min. - Zza pola karnego uderzył Panka. Strzał Litwina zbyt słaby, aby mógł zaskoczyć bramkarza biało-zielonych.

16 min. - Z wolnego dośrodkowywał Budka. Piłkę piąstkuje Wojciech Pawłowski.

15 min. - Na posterunku Maciej Mielcarz. Bramkarz Widzewa pewnym chwytem złapał piłkę po rykoszecie Bieniuka we własnym polu karnym.

14 min. - Podane do Tadicia przerywają obrońcy Widzewa.

13 min. - Od autu grę wznowią łodzianie.

11 min. - Zespół gości nie przyjechał do Gdańska tylko i wyłącznie się bronić, co pokazuje na boisku. Widzew jest równorzędnym rywalem dla Lechii, która niezbyt weszła jeszcze w mecz.

9 min. - Bardzo nieudane dośrodkowanie Adriana Budki.

8 min. - Po rzucie rożnym w drybling wdał się Traore, ale przegrał pojedynek z defensywą Widzewa.

7 min. - Poza polem karnym interweniuje Mielcarz, który odważnym wykopem posyła piłkę na połowę gospodarzy.

5 min. - Ładny kontratak Widzewa. Piłkę w polu karnym otrzymał Budka, ale jego podanie do partnera z zespołu przecinają defensorzy Lechii.

4 min. - Akcja Lechii, kilka podań i biało-zieloni znaleźli się pod bramką Mielcarza.

3 min. - Piłka w posiadaniu gości. W pole karne próbował dogrywać Dudu, ale futbolówka ląduje na aucie.

2 min. - Rzut rożny wykonywał Budka, ale sytuację wyjaśniają gdańscy obrońcy.

1 min. - Pierwszy gwizdek Huberta Siejewicza. Rozpoczęła Lechia.

************************************************************************

Wyjściowy skład Lechii: Pawłowski - Janicki, Vućko, Kożans, Andriueksvicius - Surma - Pietrowski, Nowak, Traore - Wiśniewski, Tadić.

Widzew: Mielcarz - Bartkowski, Bieniuk, Abbes, Dudu - Panka, Mroziński - Budka, Ben Radhia, Oziębała - Grzelczak

- Trener Kafarski pracuje z Lechią już trzy lata. W ostatnim sezonie gdańszczanie prezentowali się naprawdę bardzo fajnie. Jest tam duża wartość piłkarska. W Lechii występują dobrzy zawodnicy. Ostatnio ten zespół miał słabszy moment, ale na pewno nasz rywal potrafi grać w piłkę. Jest to drużyna, która sama buduje grę, nie czeka na kontrataki. Przed nami mecz na nowym stadionie i trzeba się z tym oswoić. To trochę inny wymiar gry, inne otoczenie. To dobrze, że będziemy grać na takim stadionie. Na pewno nowy obiekt nas nie zdeprymuje - powiedział przed wyjazdem do Gdańska, Radosław Mroczkowski, trener Widzewa Łódź (wypowiedź pochodzi z oficjalnej strony klubowej).

W zakończonych już spotkaniach 13 kolejki T-Mobile Ekstraklasy padły następujące wyniki: Polonia Warszawa - Lech Poznań 1:0, Podbeskidzie Bielsko Biała - Górnik Zabrze 1:1, Korona Kielce - GKS Bełchatów 2:2.

TAK ZAPOWIADALIŚMY TEN MECZ

W sobotnim spotkaniu zagra Jarosław Bieniuk, wychowanek gdańskiej Lechii. - Lechia ma swoje problemy, a my też ciężko musimy walczyć o punkty w każdym meczu. Nie inaczej będzie w Gdańsku. Zapowiada się zacięty i wyrównany mecz, który oba zespoły będą chciały wygrać. My gramy tak samo, zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. W sobotę nie będzie inaczej. Raczej stawiamy na szczelną defensywę i czekamy na okazję do kontry. Przeszkadzamy rywalom i liczymy na błędy z ich strony - mówi popularny "Palmer".

- Wcześniej nie było możliwości gry przeciwko Lechii, bo biało-zieloni długo grali w niższych ligach, a potem ja wyjechałem z kraju. Z kolei będąc już w Widzewie, raz wykluczyły mnie z gry kartki, a za drugim razem kontuzja. Zanosi się zatem na mój debiut przeciwko Lechi