Piątka na piątkę

Zbigniew Brucki
Podopieczne trenera Damiana Bednarskiego z tczewskiej Piątki kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa w wojewódzkiej lidze młodziczek rocz. 1992. W dwóch minionych kolejkach znów odniosły zwycięstwa i z kompletem ...

Podopieczne trenera Damiana Bednarskiego z tczewskiej Piątki kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa w wojewódzkiej lidze młodziczek rocz. 1992.

W dwóch minionych kolejkach znów odniosły zwycięstwa i z kompletem wygranych plasują się na pozycji wiceliderek tabeli ustępując jedynie gdyniankom z GTK różnicą małych punktów.
W pierwszym z dwóch ostatnich pojedynków tczewianki musiały się jednak sporo napracować, by zainkasować kolejne dwa duże punkty. Dziewczętom z Piątki zacięty opór stawiły rywalki zza miedzy, podopieczne trenera Adama Kamińskiego z TMK Pomorze SP Miłobądz. Ostatecznie tczewianki dopiero w czwartej kwarcie zapewniły sobie zwycięstwo 70:63 (15:9, 16:31, 13:14, 26:9). W drugim meczu dziewczęta z Piątki rozgromiły ousiderki ligowej tabeli, młode adeptki basketu z Omegi Gdynia 88:31 (27:4, 18:10, 18:12, 25:5).

TMK - Piątka 63:70

W wyrównanej I kwarcie dziewczęta z Piątki w końcówce wypracowały sobie 6-punktową przewagę. W II odsłonie rywalki szybko doprowadziły do remisu (po 17), a po serii celnych rzutów najskuteczniejszych w zespole, Pauliny Goyke i Kingi Żołnowskiej uzyskały 11-punktowe prowadzenie (36:25). Po wyrównanej końcówce tej kwarty oraz całej trzeciej, do czwartej z przewagą 10 "oczek" (54:44) przystępowały koszykarki TMK Pomorze. W ostatniej partii decydujący był bardziej wyrównany skład Piątki (W TMK gra tylko kilka dziewcząt z rocznika 1992: pozostałe są o rok i dwa młodsze). Po dwójkach Katarzyny Chyły i jej imienniczki Sobolewskiej oraz dziesięciu punktach zdobytych w tym czasie przez Dorotę Kołodziejczyk, ona właśnie pięć minut przed końcem meczu doprowadziła do remisu 58:58. Przez kolejne cztery minuty Piątka zdobyła pod rząd kolejne dziesięć punktów i było po meczu. Dziewczęta z TMK walczyły do końcowych sekund, ale zdołały jedynie zmniejszyć dystans do siedmiu "oczek".
TMK Pomorze SP Miłobądz: Wiktoria Studzińska, Monika Gackowska 2, Paulina Goyke 21, Izabela Płotka, Nina Kaczyńska, Kinga Żołnowska 26, Martyna Najdowska 6, Estera Mieliwek 8.
Piątka Tczew: Sandra Łodtka, Kamila Kołodziejczyk 4, Aneta Burandt, Dorota Kołodziejczyk 24, Monika Borys 2, Monika Myszka 16, Katarzyna Chyła 10, Magdalena Borowska, Katarzyna Sobolewska 14.

Piątka - Omega 88:31

W meczu ostatniej kolejki tczewski szkoleniowiec dał szanse dłuższych pobytów na parkiecie wszystkim rezerwowym. Mimo to wynik na korzyść Piątki rósł systematycznie w szybkim tempie. W tczewskim zespole klasą dla siebie była Dorota Kołodziejczyk, której autorstwa była prawie połowa zdobyczy punktowej zespołu. Zwycięstwo nad gdyńską Omegą, na cztery kolejki przed zakończeniem ligowych zmagań, zapewniło tczewiankom awans do dalszych rozgrywek (turniejów strefowych: zagrają w nich cztery najlepsze z siedmiu zespołów ligowych). Przed zawodniczkami Piątki jeszcze cztery trudne mecze, w tym dwa z niepokonanym również zespołem GTK Gdynia.
Piątka Tczew: Kamila Kołodziejczyk 1, Sandra Łodtka 6, Monika Borys 2, Aneta Burandt 4, Dorota Kołodziejczyk 39, Żaneta Piórkowska, Monika Myszka 13, Katarzyna Chyła 16, Magdalena Borowska 1, Katarzyna Sobolewska 6.
W innym meczu ostatniej kolejki Bliza Władysławowo uległa na własnym parkiecie GTK Gdynia 39:79 (2:18, 20:15, 9:22, 8:24). Przełożony na inny termin został pojedynek Startu Miastko z TMK Pomorze. Pauzowała Siódemka Sopot.