PGE Atom Trefl Sopot przegrał pierwszy mecz finałowy z Dynamem

Adam Mauks
Siatkarki PGE Atomu Trefl Sopot przegrały pierwszy meczu finału Pucharu CEV w Krasnodarze z Dynamem 0:3. Rewanż w sobotę w Ergo Arenie.

Jeszcze zanim zaczął się wczorajszy mecz w hali Olimp w Krasnodarze w Sopocie odbyła się konferencja prasowa, na której poinformowano, że sobotni rewanż finału Pucharu CEV (Ergo Arena, godz. 20) swoim patronatem objęli minister sportu i turystyki - Andrzej Biernat oraz prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej - Marek Woszczyk.

Początek pierwszego finałowego meczu był dobry dla Dynama, które dało sygnał, że to ono jest faworytem tej konfrontacji. Prowadzenie rosyjskiej drużyny 8:1, kapitalna zagrywka gospodyń i swoboda w grze mogły wpłynąć deprymująco na atomówki.Ale sopocianki szybko otrząsnęły się z rosyjskiej przewagi, pojedynek stał się wyrównany, a w sercach kibiców atomowej drużyny pojawiła się nadzieja. Tym bardziej, że początek drugiego seta należał do naszych siatkarek. Z czasem jednak atomówki znowu zaczęły popełniać fatalne błędy a rywalki znów zaczęły bezwzględnie je wykorzystywać. Siatkarki trenera Lorenzo Micellego w dwóch pierwszych setach zagrały fatalnie. Po nich trudno było mieć nadzieję na to, by sopocianki nawiązały walkę w trzecim secie. Drużyna z Sopotu nie funkcjonowała wczoraj jako zespół, zawodniczki przeszkadzały sobie wzajemnie na boisku, a błędy powodowały kolejne pomyłki. Sopocianki mają teraz cztery dni, by pozbierać się psychicznie i pokazać swojej publiczności, że zasłużyły na finał Pucharu CEV.

Dynamo Krasnodar - PGE Atom Trefl Sopot 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

Dynamo: Koszeliewa, Garay, Dianskaja, Kriuczkowa, Szaszkowa, Fabiola, Mariuchnich oraz Kriwec, Dias, Filisztinskaja, Podskalnaja

PGE Atom Trefl: Bełcik, Cooper, Durajczyk, Kaczorowska, Leys, Tokarska, Zaroślińska oraz Kaczmar, Fonoimoana, Efimenko, Miros, McClendon