Polecamy

Zrezygnuj z telewizji w trakcie posiłkuW trakcie posiłku powinniśmy skupiać się przede wszystkim na nim, a jeśli nie spożywamy go w samotności – warto zająć się rozmową z towarzystwem © unsplash.com
[4/13]

Otyłość dzieci w Polsce to coraz większy problem. Nie chcesz, by twoje dziecko miało nadwagę? Zobacz, co możesz zrobić

Zrezygnuj z telewizji w trakcie posiłku

W trakcie posiłku powinniśmy skupiać się przede wszystkim na nim, a jeśli nie spożywamy go w samotności – warto zająć się rozmową z towarzystwem. Nie pozwalaj dziecku oglądać telewizji czy korzystać z komputera, telefonu lub tabletu w trakcie posiłku i sam również mu ich nie dawaj, by łatwiej przebrnąć przez posiłek. Takie rozpraszacze idealnie sprzyjają temu, by jeść więcej – nie koncentrujemy się wówczas na jedzeniu i z opóźnieniem odczuwamy sytość. Smak potraw też pozostaje jakby przymglony.

Otyłość wśród dzieci staje się coraz większym problemem w Polsce. Nadmierna masa ciała to problem co piątego dziecka, a z roku na rok jest coraz gorzej. Znasz ten problem z własnego podwórka? A może wolałbyś nie mieć z nim do czynienia? W takim razie zobacz, co robić, by twoje dziecko rosło zdrowo, a nie ponad miarę!

Najnowsze wiadomości

reklama