Polecamy

Czym skorupka za młodu nasiąknie…Chcesz, by dziecko nie jadło za dużo słodyczy, za to chętnie sięgało po warzywa? To, co maluch je przez pierwsze 2 lata życia ma ogromny wpływ na jego preferencje pokarmowe w późniejszych latach © unsplash.com
[2/13]

Otyłość dzieci w Polsce to coraz większy problem. Nie chcesz, by twoje dziecko miało nadwagę? Zobacz, co możesz zrobić

Czym skorupka za młodu nasiąknie…

Chcesz, by dziecko nie jadło za dużo słodyczy, za to chętnie sięgało po warzywa? To, co maluch je przez pierwsze 2 lata życia ma ogromny wpływ na jego preferencje pokarmowe w późniejszych latach. Dlatego rozszerzanie diety niemowlaka należy zacząć od warzyw (ich smak jest trudniej zaakceptować) i nie zniechęcać się, gdy na pierwsze próby dziecko nie reaguje pozytywnie. Próbuj różnych konsystencji i kombinacji smaków oraz bądź cierpliwa. Unikaj natomiast nadmiaru cukru i soli.

Otyłość wśród dzieci staje się coraz większym problemem w Polsce. Nadmierna masa ciała to problem co piątego dziecka, a z roku na rok jest coraz gorzej. Znasz ten problem z własnego podwórka? A może wolałbyś nie mieć z nim do czynienia? W takim razie zobacz, co robić, by twoje dziecko rosło zdrowo, a nie ponad miarę!

Najnowsze wiadomości

reklama