Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Częstochowie na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Częstochowie podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- MATYJASZCZYK Krzysztof Adam - KKW LEWICA: 57,76% (44 555 głosów)
- POHORECKA Monika Sylwia - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 42,24% (32 586 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Częstochowie podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- MATYJASZCZYK Krzysztof Adam - KKW LEWICA: 31,93% (25 801 głosów)
- POHORECKA Monika Sylwia - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 27,29% (22 051 głosów)
- BANAŚ Łukasz Jan - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 21,59% (17 446 głosów)
- ŚWIERCZYŃSKI Krzysztof Łukasz - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 9,16% (7 398 głosów)
- STALA Tomasz Grzegorz - KWW ALTERNATYWA DLA CZĘSTOCHOWY: 6,81% (5 504 głosów)
- TERRERO-ROZMUS Małgorzata Zofia - KWW WYBIERAM CZĘSTOCHOWĘ!: 3,21% (2 595 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JASTRZĘBSKA Katarzyna Zofia: pozycja 1 : 17,32% (4 651 głosów)
- WRONA Piotr Artur: pozycja 2 : 6,32% (1 696 głosów)
- JARZYŃSKI Konrad Marcin: pozycja 3 : 0,95% (255 głosów)
- STRUZIK Beata Maria: pozycja 4 : 1,9% (509 głosów)
- LECHOWICZ Dariusz Adam: pozycja 5 : 1,06% (285 głosów)
- JANDA Tadeusz Stanisław: pozycja 6 : 0,28% (75 głosów)
- JURA Anna Zofia: pozycja 7 : 0,53% (142 głosów)
- KRĘBLEWSKI Ryszard Jan: pozycja 8 : 0,15% (39 głosów)
- ZIĘBA Julia Anna: pozycja 9 : 0,41% (111 głosów)
- NICPOŃ Karol Józef: pozycja 10 : 0,65% (174 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MARANDA Marcin: pozycja 1 : 4,76% (1 277 głosów)
- KUBICA Dawid Robert: pozycja 2 : 1,15% (309 głosów)
- SZTAJNER Dawid Mariusz: pozycja 3 : 2,39% (641 głosów)
- LIZOŃ-KLAMA Arleta Anna: pozycja 4 : 0,67% (180 głosów)
- NOCOŃ Marcin Mieczysław: pozycja 5 : 0,57% (152 głosów)
- ZAWADA Małgorzata: pozycja 6 : 0,46% (124 głosów)
- STRACH Agnieszka: pozycja 7 : 0,36% (97 głosów)
- HUPA Maciej Mieczysław: pozycja 8 : 0,38% (101 głosów)
- ADLER Aleksandra: pozycja 9 : 0,62% (166 głosów)
- POLISZEWSKI Paweł Marcin: pozycja 10 : 0,36% (97 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- WOLSKI Zdzisław: pozycja 1 : 6,03% (1 618 głosów)
- NIESMACZNY Zbigniew Paweł: pozycja 2 : 3,3% (887 głosów)
- SZCZUKA Ryszard Stanisław: pozycja 3 : 1,46% (391 głosów)
- LEWANDOWSKA Ewa: pozycja 4 : 2,9% (779 głosów)
- ZBROJKIEWICZ Iwona Maria: pozycja 5 : 0,53% (143 głosów)
- KONIECZNY Paweł Tadeusz: pozycja 6 : 1,25% (335 głosów)
- CABAN Danuta Maria: pozycja 7 : 0,35% (93 głosów)
- KRAWCZYK Piotr Arkadiusz: pozycja 8 : 0,69% (185 głosów)
- DYMEK Anna Urszula: pozycja 9 : 0,45% (121 głosów)
- CZERWIŃSKI Marek Zenon: pozycja 10 : 0,74% (199 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- REKWIREWICZ Joanna Ewa: pozycja 1 : 8,91% (2 393 głosów)
- BIERNAT Marcin: pozycja 2 : 4,92% (1 320 głosów)
- PANAS Radosław Leszek: pozycja 3 : 4% (1 075 głosów)
- KOWALSKI Mateusz Dariusz: pozycja 4 : 0,8% (216 głosów)
- DZIELSKA Teresa: pozycja 5 : 2,05% (551 głosów)
- BEIFUS Zbigniew Jarosław: pozycja 6 : 0,12% (31 głosów)
- WOJNOWSKA Dominika: pozycja 7 : 0,68% (183 głosów)
- STOKŁOSA Wojciech Adam: pozycja 8 : 0,42% (114 głosów)
- SZCZEŚNIEWSKI Jacek Piotr: pozycja 9 : 0,25% (66 głosów)
- PAWŁOWSKA Agata Janina: pozycja 10 : 1,79% (482 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA CZĘSTOCHOWY KRZYSZTOF MATYJASZCZYK:
- KŁOSOWSKA Magdalena: pozycja 1 : 1,56% (419 głosów)
- MUSIAŁ Mariusz Tomasz: pozycja 2 : 1,08% (289 głosów)
- GIDZIELA Włodzimierz Ireneusz: pozycja 3 : 0,3% (81 głosów)
- GÓRNA Joanna Janina: pozycja 4 : 0,34% (92 głosów)
- ORGIELEWSKI Tadeusz: pozycja 5 : 0,31% (83 głosów)
- KULINICZ Katarzyna Agnieszka: pozycja 6 : 0,26% (69 głosów)
- RYCHLEWSKI Radosław Zbigniew: pozycja 7 : 0,15% (39 głosów)
- DOBRZAŃSKA Alina Bożena: pozycja 8 : 0,25% (66 głosów)
- WRZESIŃSKI-TWORNICKI Piotr Zdzisław: pozycja 9 : 0,13% (36 głosów)
- MAJER Dorota Maria: pozycja 10 : 0,2% (55 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALTERNATYWA DLA CZĘSTOCHOWY:
- BARCZYŃSKI Marcin Stanisław: pozycja 1 : 2,61% (701 głosów)
- SZYMA Jan Konrad: pozycja 2 : 0,59% (159 głosów)
- ŚLEMP Sebastian Dariusz: pozycja 3 : 0,41% (109 głosów)
- RAJS-PATEROCYN Barbara Izabela: pozycja 4 : 0,12% (32 głosów)
- ZALESKA Edyta Maria: pozycja 5 : 0,35% (93 głosów)
- KOŁACIŃSKI Krzysztof Mariusz: pozycja 6 : 0,08% (22 głosów)
- CZARNOTA Mateusz Michał: pozycja 7 : 1,07% (286 głosów)
- MARYNOWSKA Ewa Agata: pozycja 8 : 0,09% (24 głosów)
- PYRKOSZ Krzysztof Wojciech: pozycja 9 : 0,18% (48 głosów)
- KAŹMIERCZAK Anna Alicja: pozycja 10 : 0,39% (106 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WYBIERAM CZĘSTOCHOWĘ!:
- TERRERO-ROZMUS Małgorzata Zofia: pozycja 1 : 2,75% (738 głosów)
- KASPRZAK Krzysztof Marek: pozycja 2 : 0,44% (117 głosów)
- JEZIAK Ewa: pozycja 3 : 0,67% (179 głosów)
- PIERSIAK Tadeusz Edward: pozycja 4 : 0,72% (193 głosów)
- MALEC-MUSIALSKA Agnieszka Sylwia: pozycja 5 : 0,13% (34 głosów)
- JABŁCZYŃSKI Waldemar Edward: pozycja 6 : 0,09% (23 głosów)
- NAJMAN Agnieszka Ewa: pozycja 7 : 0,18% (47 głosów)
- KWIATKOWSKA-JEZNACH Eliza Ilona: pozycja 8 : 0,12% (32 głosów)
- CAŁA Maciej Piotr: pozycja 9 : 0,09% (25 głosów)
- MIEDZIŃSKA-GOLCZYK Dominika Jadwiga: pozycja 10 : 0,29% (77 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA DEMOKRATYCZNA RP:
- URBAŃSKA Jolanta Małgorzata: pozycja 1 : 0,72% (193 głosów)
- MACHURA-GUIDON Ewa Anna: pozycja 2 : 0,11% (29 głosów)
- JASTRZĘBSKA-MUCHA Barbara Maria: pozycja 3 : 0,1% (27 głosów)
- MARSZAŁEK Krzysztof Marek: pozycja 4 : 0,11% (30 głosów)
- CENDROWSKI Ryszard Bolesław: pozycja 5 : 0,01% (3 głosów)
- BEDNAREK Marcin Włodzimierz: pozycja 6 : 0,01% (3 głosów)
- WOJTASZAK Wojciech Dariusz: pozycja 7 : 0,01% (2 głosów)
- IDZIKOWSKA Inga Joanna: pozycja 8 : 0,08% (22 głosów)
- GINDA Ewa Janina: pozycja 9 : 0,03% (7 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WARZOCHA Artur Ryszard: pozycja 1 : 17,89% (3 322 głosów)
- STOCHEL Paweł Jan: pozycja 2 : 1,14% (212 głosów)
- KOWALSKA Karolina Ewa: pozycja 3 : 3,89% (722 głosów)
- LACKI Piotr Arkadiusz: pozycja 4 : 0,85% (157 głosów)
- SZCZĘŚNIAK Artur: pozycja 5 : 0,29% (53 głosów)
- KAROŃ Ewa: pozycja 6 : 0,57% (105 głosów)
- HOLIŃSKA Maria Anna: pozycja 7 : 0,32% (59 głosów)
- WLAŹLAK Damian Zygmunt: pozycja 8 : 0,34% (64 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PLAZA Artur Janusz: pozycja 1 : 2,68% (497 głosów)
- WICHURSKA Jagoda Anna: pozycja 2 : 1,41% (261 głosów)
- PERYGA Joanna Zofia: pozycja 3 : 0,41% (76 głosów)
- ALEKSANDROWICZ Mirosław: pozycja 4 : 2,07% (384 głosów)
- WACOWSKA Anna Maria: pozycja 5 : 0,25% (47 głosów)
- STRACH Marek Wiesław: pozycja 6 : 0,31% (57 głosów)
- HILDEBRAND Olga Justyna: pozycja 7 : 0,17% (32 głosów)
- RÓŻYCKA-WRÓBLEWSKA Justyna Maria: pozycja 8 : 0,9% (168 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- MARSZAŁEK Jarosław Andrzej: pozycja 1 : 4,02% (746 głosów)
- KOT Łukasz Tadeusz: pozycja 2 : 2,48% (461 głosów)
- IŻYŃSKA Małgorzata: pozycja 3 : 7,24% (1 345 głosów)
- ŁUCZAK Małgorzata Żaneta: pozycja 4 : 0,74% (138 głosów)
- GAJDA Piotr Dariusz: pozycja 5 : 1,14% (212 głosów)
- RACZEK Ryszard Józef: pozycja 6 : 0,52% (96 głosów)
- GARUS Agnieszka Maria: pozycja 7 : 0,29% (53 głosów)
- DANEK Janusz Aleksander: pozycja 8 : 0,88% (163 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BANAŚ Łukasz Jan: pozycja 1 : 11,88% (2 206 głosów)
- SALWIERAK Marta Maria: pozycja 2 : 7,39% (1 373 głosów)
- UJMA Jacek Piotr: pozycja 3 : 2,84% (527 głosów)
- DESKA Małgorzata Sylwia: pozycja 4 : 2,95% (548 głosów)
- BOGDAŁ Paweł: pozycja 5 : 0,7% (130 głosów)
- LIS Jacek Artur: pozycja 6 : 0,24% (44 głosów)
- OZIĘBAŁA Sylwia Marlena: pozycja 7 : 0,34% (63 głosów)
- TOLEWSKI Jacek Zbigniew: pozycja 8 : 0,25% (47 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA CZĘSTOCHOWY KRZYSZTOF MATYJASZCZYK:
- STEFAŃSKA Krystyna Ewa: pozycja 1 : 6,21% (1 153 głosów)
- GAWROŃSKI Artur: pozycja 2 : 0,36% (66 głosów)
- BARAŃSKA Olga Anna: pozycja 3 : 0,65% (120 głosów)
- TYMOSHENKO Anna Karolina: pozycja 4 : 0,55% (103 głosów)
- HERMAN Anna Maria: pozycja 5 : 1,33% (247 głosów)
- TASARZ Grzegorz: pozycja 6 : 0,15% (28 głosów)
- WOSIŃSKA Dorota Iga: pozycja 7 : 0,11% (20 głosów)
- STACHURSKI Jakub Michał: pozycja 8 : 0,43% (79 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALTERNATYWA DLA CZĘSTOCHOWY:
- STALA Tomasz Grzegorz: pozycja 1 : 4,09% (760 głosów)
- DZIEWOŃSKI Marian: pozycja 2 : 1,34% (249 głosów)
- WRÓBEL Emilia: pozycja 3 : 0,19% (35 głosów)
- DRABEK Zbigniew Józef: pozycja 4 : 0,05% (10 głosów)
- MOKRZEWSKI Marcin Przemysław: pozycja 5 : 0,35% (65 głosów)
- MILKA Ewa Dorota: pozycja 6 : 0,15% (28 głosów)
- ROZENFELD Elżbieta Mariola: pozycja 7 : 0,4% (74 głosów)
- GONERA Adrian Dariusz: pozycja 8 : 0,27% (50 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WYBIERAM CZĘSTOCHOWĘ!:
- KRAKOWIAN Marcin: pozycja 1 : 4,14% (769 głosów)
- HADAŚ Brunon Piotr: pozycja 2 : 0,36% (66 głosów)
- MARCZAK Agnieszka Maria: pozycja 3 : 0,29% (54 głosów)
- MORAWSKA Marzena Małgorzata: pozycja 4 : 0,3% (55 głosów)
- SZMERDT Luiza Anna: pozycja 5 : 0,22% (41 głosów)
- MAKOWSKA-JANUSIK Małgorzata: pozycja 6 : 0,15% (27 głosów)
- ŁOWICKI Paweł Zbigniew: pozycja 7 : 0,12% (23 głosów)
- SACZEK Martin: pozycja 8 : 0,09% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA DEMOKRATYCZNA RP:
- ŁYCZBA-MARSZAŁEK Kamila Magdalena: pozycja 1 : 0,11% (21 głosów)
- ULATOWSKA Agnieszka Maria: pozycja 2 : 0,03% (6 głosów)
- WOJTASZAK Małgorzata Beata: pozycja 3 : 0,02% (4 głosów)
- PASIEKA Adrian Wojciech: pozycja 4 : 0,05% (10 głosów)
- IDZIKOWSKA Joanna: pozycja 5 : 0,06% (12 głosów)
- GINDA Roman Paweł: pozycja 6 : 0,02% (4 głosów)
- MAŁEK Janusz Bogumił: pozycja 7 : 0,04% (8 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- POHORECKA Monika Sylwia: pozycja 1 : 20,51% (3 771 głosów)
- LECIŃSKI Robert Rafał: pozycja 2 : 2,22% (408 głosów)
- MAGDZIARZ Robert Piotr: pozycja 3 : 0,89% (164 głosów)
- SPODNIEWSKA Katarzyna Lucyna: pozycja 4 : 0,35% (65 głosów)
- KALISZEWSKI Piotr Bogusław: pozycja 5 : 0,89% (164 głosów)
- KOPER Anna: pozycja 6 : 0,45% (83 głosów)
- PINDOR Przemysław Zdzisław: pozycja 7 : 0,2% (37 głosów)
- ENGEL Natan Alan: pozycja 8 : 0,64% (117 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŚWIERCZYŃSKI Krzysztof Łukasz: pozycja 1 : 6,67% (1 227 głosów)
- PAKOSZ Gerard Marcin: pozycja 2 : 0,62% (114 głosów)
- KUKUŁKA Elżbieta Karolina: pozycja 3 : 0,76% (139 głosów)
- PODSIADLIK Anna Jadwiga: pozycja 4 : 0,59% (108 głosów)
- SZYMLA Mariusz Zbigniew: pozycja 5 : 0,91% (168 głosów)
- KONIECZNA Maja Agnieszka: pozycja 6 : 0,55% (101 głosów)
- SADLEJ Bartosz Piotr: pozycja 7 : 0,22% (40 głosów)
- BLUKACZ Dawid: pozycja 8 : 1,16% (213 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- MATYJASZCZYK Krzysztof Adam: pozycja 1 : 7,96% (1 464 głosów)
- KAPINOS Dariusz Krzysztof: pozycja 2 : 4,59% (844 głosów)
- TYL Tomasz Krzysztof: pozycja 3 : 3,17% (582 głosów)
- SKRZYPCZYŃSKA Emilia Maria: pozycja 4 : 2,24% (411 głosów)
- BLUKACZ Tomasz Andrzej: pozycja 5 : 3,45% (634 głosów)
- GABARSKA Anna Agnieszka: pozycja 6 : 2,04% (375 głosów)
- RADECKA Patrycja Julia: pozycja 7 : 0,63% (115 głosów)
- SIKORA Jakub Paweł: pozycja 8 : 1,54% (283 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PABIŚ Łukasz Sebastian: pozycja 1 : 9,23% (1 696 głosów)
- WOJTYSIAK-KOWALIK Zofia Natalia: pozycja 2 : 4,87% (896 głosów)
- BOJARSKI Wojciech Michał: pozycja 3 : 0,75% (137 głosów)
- KAFLOWSKA-GUZEK Angelika Monika: pozycja 4 : 0,43% (79 głosów)
- ORLIKOWSKI Dominik Marian: pozycja 5 : 0,28% (52 głosów)
- MICHALIK Joanna Małgorzata: pozycja 6 : 0,67% (123 głosów)
- WÓJCIK Oliwier Michał: pozycja 7 : 0,24% (45 głosów)
- MAŁŻ Natalia Wanda: pozycja 8 : 1,04% (191 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA CZĘSTOCHOWY KRZYSZTOF MATYJASZCZYK:
- GAJOS Elżbieta Zdzisława: pozycja 1 : 0,64% (118 głosów)
- KRAWCZYK Jacek Andrzej: pozycja 2 : 3,4% (625 głosów)
- ZAJĄCZKOWSKA Anna: pozycja 3 : 0,49% (91 głosów)
- PILARSKI Tomasz Józef: pozycja 4 : 0,56% (103 głosów)
- BOROWIECKA Edyta Lidia: pozycja 5 : 0,86% (159 głosów)
- KOWALSKI Karol Bernard: pozycja 6 : 0,33% (61 głosów)
- RYCHLEWSKI Zbigniew Andrzej: pozycja 7 : 0,52% (95 głosów)
- BITNER Tomasz Marcin: pozycja 8 : 0,42% (77 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALTERNATYWA DLA CZĘSTOCHOWY:
- KULA Albert Krzysztof: pozycja 1 : 5,37% (987 głosów)
- ŁUCZAK Agnieszka Małgorzata: pozycja 2 : 0,89% (164 głosów)
- PLACZYŃSKI Andrzej Dariusz: pozycja 3 : 0,14% (25 głosów)
- KULAWIAK Wojciech Krzysztof: pozycja 4 : 0,27% (50 głosów)
- JACYK Wiesława: pozycja 5 : 0,1% (18 głosów)
- KRAKOWIAK Jacek: pozycja 6 : 0,3% (55 głosów)
- MICHALCZYK Dorota Katarzyna: pozycja 7 : 0,22% (41 głosów)
- WILCZAK Izabela Anna: pozycja 8 : 0,5% (92 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WYBIERAM CZĘSTOCHOWĘ!:
- SOBERKA Monika Magdalena: pozycja 1 : 2,22% (408 głosów)
- ZASTAWNIK Marcin Michał: pozycja 2 : 0,24% (45 głosów)
- ZIELIŃSKI Karol Wojciech: pozycja 3 : 0,29% (53 głosów)
- DUTKIEWICZ Tomasz Jerzy: pozycja 4 : 0,13% (24 głosów)
- TRZEWICZEK Marta Natalia: pozycja 5 : 0,35% (64 głosów)
- SYPUŁA Maciej Zbigniew: pozycja 6 : 0,08% (15 głosów)
- GÓRAK Roksana Agnieszka: pozycja 7 : 0,14% (26 głosów)
- MATLINGIEWICZ Jakub Mieczysław: pozycja 8 : 0,24% (45 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA DEMOKRATYCZNA RP:
- SYTNIEWSKA Estera Aleksandra: pozycja 1 : 0,3% (56 głosów)
- DZIEWIĄTKOWSKA Dagmara: pozycja 2 : 0,05% (10 głosów)
- KRAJS Sławomir Józef: pozycja 3 : 0,02% (3 głosów)
- MARSZAŁEK Oliwier Witold: pozycja 4 : 0,04% (8 głosów)
- OCIEPKA Zbigniew Andrzej: pozycja 5 : 0,03% (6 głosów)
- MATEJA Małgorzata Ewa: pozycja 6 : 0,04% (7 głosów)
- GINDA-PASIEKA Aleksandra Ewa: pozycja 7 : 0,04% (7 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- RUKSZA Paweł Jan: pozycja 1 : 14,18% (2 325 głosów)
- PIOTROWSKI Alan Radosław: pozycja 2 : 4,33% (711 głosów)
- SKRZYPCZAK Adrian Janusz: pozycja 3 : 1,79% (293 głosów)
- ZALESKA Urszula: pozycja 4 : 1,78% (292 głosów)
- HUDY Tomasz Piotr: pozycja 5 : 0,35% (57 głosów)
- KAMIŃSKA Magdalena Agnieszka: pozycja 6 : 1,76% (288 głosów)
- GIŻYŃSKA Urszula: pozycja 7 : 3,42% (561 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KULIŃSKI Marek: pozycja 1 : 2,48% (407 głosów)
- MIZGALSKI Zbigniew Stanisław: pozycja 2 : 1,88% (309 głosów)
- PĘCZEK Szymon Stanisław: pozycja 3 : 0,96% (158 głosów)
- TEGGART Izabella Anna: pozycja 4 : 0,55% (91 głosów)
- MODŁAWSKA Anna Zofia: pozycja 5 : 1,09% (179 głosów)
- ŁABUŚ Agnieszka Barbara: pozycja 6 : 0,48% (79 głosów)
- ZROŚLAK Piotr Leszek: pozycja 7 : 0,27% (44 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- TRZESZKOWSKI Sebastian Tomasz: pozycja 1 : 9,54% (1 564 głosów)
- LEWANDOWSKI Michał Jan: pozycja 2 : 2,62% (429 głosów)
- KSIĄŻEK Edyta Barbara: pozycja 3 : 2,4% (393 głosów)
- NABIAŁEK Sebastian: pozycja 4 : 2,04% (334 głosów)
- WYPORKIEWICZ-POTEREK Marzena Jolanta: pozycja 5 : 0,51% (84 głosów)
- NEMSZ Rafał Mariusz: pozycja 6 : 0,94% (154 głosów)
- GRYGIEL Ewa Iwona: pozycja 7 : 0,84% (137 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KORZENIEC Marcin Bogdan: pozycja 1 : 9,82% (1 611 głosów)
- GIEROŃ Barbara Maria: pozycja 2 : 7,44% (1 220 głosów)
- KLIMASZEWSKI Jacek Mariusz: pozycja 3 : 2,24% (368 głosów)
- PLESZYNIAK Beata Maria: pozycja 4 : 0,92% (151 głosów)
- KOSELA Mateusz Michał: pozycja 5 : 0,54% (89 głosów)
- KOWALSKA Wioletta Maria: pozycja 6 : 0,83% (136 głosów)
- WOSIŃSKI Cezary: pozycja 7 : 0,99% (163 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA CZĘSTOCHOWY KRZYSZTOF MATYJASZCZYK:
- CHUDZIK Marta Magdalena: pozycja 1 : 1,49% (244 głosów)
- SOWA Andrzej Piotr: pozycja 2 : 3,79% (621 głosów)
- WŁODARCZYK Marta Katarzyna: pozycja 3 : 1,21% (198 głosów)
- LISOWSKI Waldemar Krzysztof: pozycja 4 : 2,26% (371 głosów)
- FUSSY Renata Ewa: pozycja 5 : 0,91% (149 głosów)
- WAWRZASZEK Maciej Antoni: pozycja 6 : 1,21% (199 głosów)
- BIELAWSKA Paulina Dobrochna: pozycja 7 : 0,24% (40 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALTERNATYWA DLA CZĘSTOCHOWY:
- DOMAGAŁA Marek Zdzisław: pozycja 1 : 2,66% (436 głosów)
- GŁĘBOCKI Kamil Krzysztof: pozycja 2 : 2,6% (426 głosów)
- HŁOND Katarzyna Anna: pozycja 3 : 0,46% (76 głosów)
- SOJKA Paulina Maja: pozycja 4 : 0,32% (52 głosów)
- TOROŃCZAK Małgorzata: pozycja 5 : 0,16% (26 głosów)
- HAJDUŚ Mateusz Andrzej: pozycja 6 : 0,96% (157 głosów)
- CABAN Paweł Dariusz: pozycja 7 : 0,6% (99 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WYBIERAM CZĘSTOCHOWĘ!:
- RÓŻYCKA Marta Anna: pozycja 1 : 2,19% (360 głosów)
- BILSKI Piotr Janusz: pozycja 2 : 0,62% (102 głosów)
- KUTER Katarzyna Anna: pozycja 3 : 0,22% (36 głosów)
- KĘPSKI Paweł Henryk: pozycja 4 : 0,11% (18 głosów)
- WOLNY Mateusz Jan: pozycja 5 : 0,19% (31 głosów)
- SOWIŃSKI Leszek Andrzej: pozycja 6 : 0,26% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA DEMOKRATYCZNA RP:
- ATANIEL-OPIŁKA Agata Maria: pozycja 1 : 0,29% (48 głosów)
- JAGODA Katarzyna Alina: pozycja 2 : 0,1% (17 głosów)
- ROŻNIEWSKI Zbigniew Jacek: pozycja 3 : 0,04% (7 głosów)
- NICZKE Jan Wiktor: pozycja 4 : 0,04% (7 głosów)
- URBAŃSKA-SKOCZYLAS Kamila Marta: pozycja 5 : 0,07% (12 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Prezydent, wójt i burmistrz – jakie mają zadania?
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?
Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.
Może Cię zainteresować
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?