Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 0:0

Piotr Wiśniewski
Arkowcy znów bez wygranej na wyjeździe. Żółto-niebiescy po nudnym i bezbarwnym spotkaniu bezbramkowo zremisowali w Grudziądzu z Olimpią. Piłkarzom w trakcie meczu towarzyszył niewiarygodny upał. W godzinie meczu temperatura oscylowała w granicach 30 stopni. W związku z tym sędzia zmuszony był dwa razy przerywać pojedynek, aby zawodnicy uzupełnili płyny.

Olimpia: Wróbel - Kościukiewicz, Kokoszka, Dąbrowski, Cieciura (65' Domżalski), Frańczak, Bartłomiej Kowalski, Ratajczak, Kryszak, Ruszkul (86' Tumicz), Dziedzic.

Arka: Szromnik - Krajanowski, Jarun, Łągiewka, Radzewicz - Wilczyński, Kuklis, Siebert (70 Kasperkiewicz), Budziński, (74 Czoska) Niedziela (60 Płotka) - Ivanovski.

Żółte kartki: Kokoszka (Olimpia) oraz Łągiewka (Arka).

Sędzia: Michał Zając (Sosnowiec).

Widzów: 4000.

90+3 min. - Koniec meczu. Olimpia - Arka 0:0.

90+1 min. - Zbyt długo zwlekał Wilczyński i z akcji Arki nic nie wyszło.

90 min. - Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

88 min. - Ładne dośrodkowanie Radzewicza, ale piłkę łapie golkiper Olimpii Michał Wróbel.

87 min. - Dąbrowski po rogu uderza głową nad poprzeczką.

85 min. - Trzecia zmiana w Olimpii. Łukasz Tumicz za Piotra Ruszkula.

84 min. - Na strzał z dystansu zdecydował się Domżalski. Niecelnie. Po chwili Olimpia mogła prowadzić 1:0, ale gospodarze zmarnowali dobrą okazję.

82 min. - Na spalonym Piotr Ruszkul.

80 min. - Zmiana w Olimpii. Jarosław Białek wchodzi za Huberta Kościukewicza.

79 min. - Nieporozumienie w Arce. Nie w tempo do Ivanovskiego zagrywał Wilczyński.

77 min. - Dośrodkowanie Frańczaka. Piłka w rękach bramkarza Arki.

74 min. - Ależ szczęście Arki. Gospodarze dwukrotnie groźnie uderzali, ale za każdym razem obijali obronę gdynian.

73 min. - Trzecia zmiana w szeregach gości. Paweł Czoska za Marcina Budzińskiego.

72 min. - Gospodarze wykonują rzut rożny. Sytuację wyjaśnia obrona Arki.

70 min. - Kąśliwe dośrodkowanie Kokoszki ląduje w rękach Michała Szromnika.

69 min. - Druga zmiana w Arce. Za Sieberta wchodzi Piotr Kasperkiewicz.

68 min. - Druga już w tym spotkaniu przerwa na uzupełnienie płynów.

66 min. - Zmiana w Olimpii. Schodzi Cieciura, a wchodzi Grzegorz Domżalski.

65 min. - Dośrodkowanie Radzewicza sprawiło problemy bramkarzowi gospodarzy. Gdynianie wywalczyli rzut rożny.

63 min. - Tym razem groźnie w polu karnym Szromnika. Sytuację wyjaśniają gdyńscy obrońcy.

62 min. - Zmiana w Arce. Płotka za Niedzielę.

61 min. - Kolejna znakomita okazja gości. Niedziela w dobrej sytuacji, z ok. 8 metrów strzela bardzo niecelnie!

61 min. - Niecelnie z dystansu przymierzył Marcin Kokoszka.

60 min. - Seria rzutów rożnych dla gospodarzy.

58 min. - Kuklis wybija piłkę po rzucie rożnym gospodarzy.

56 min. - Na boisku leży zawodnik gospodarzy - Adrian Frańczak.

53 min. - Ależ okazja dla Arki. Powinno być 1:0 dla gdynian. Po rzucie rożnym najpierw z bliska strzelał Siebert, ale trafił w słupek, a potem dobijał Budziński z dwóch metrów i przeniósł piłkę nad poprzeczką!

52 min. - Faulowany był Kuklis, ale arkowcy kontynuowali akcję i wywalczyli rzut rożny.

49 min. - To mogła być bramka dla gospodarzy, zagrywał Ruszkul do niepilnowanego w polu karnym jednego z zawodników Olimpii, ale w porę piłkę zmierzającą do siatki wybija Łągiewka.

47 min. - Młyn gospodarzy z oprawą - transparent "Olimpia" w barwach klubowych.

46 min. - Początek drugiej części spotkania.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 0:0.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 60 sekund.

44 min. - Nieporozumienie w szeregach obronnych Arki. Na szczęście nie zaspał Michał Szromnik.

43 min. - W końcówce pierwszej połowy Arka nieco przycisnęła. W międzyczasie żółtą kartką ukarany został Marcin Kokoszka z Olimpii.

42 min. - Ładna akcja żółto-niebieskich. Zamiaru kolegów nie odczytał jednak Mirko Ivanovski.

40 min. - Lewą stroną ruszył Marcin Radzewicz, w polu karnym szukał Ivanovskiego, ale udanym zagraniem popisał się defensor Olimpii, który przerwa tą dobrze zapowiadającą się akcję gdynian.

38 min. - Krajanowski w porę stopuje atak podopiecznych Marcina Kaczmarka.

37 min. - Ivanovski z rogu podaje do Radzewicza, ten decyduje się na strzał, ale strzał obok słupka.

36 min. - Defensywa gospodarzy przerywa akcję Arki. Rzut rożny dla gdynian.

34 min. - Żółtą kartka ukarany Łągiewka.

33 min. - Akcja próbuje przedostać się pod pole karne gospodarzy, ale bezskutecznie. Arkowcy angażują w ofensywę zbyt małe siły.

31 min. - Strzał jednego z zawodników Olimpii ląduje wprost w rękach Michała Szromnika.

29 min. - Faulem akcję rywali przerwał Krzysztof Łągiewka.

28 min. - Bardzo niecelnie uderzenie Mateusza Sieberta z ponad 25 metrów.

26 min. - Kolejna akcja gospodarzy. Ładnie piłką zakręcił Janusz Dziedzic. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od nogi jednego z obrońców Arki.

24 min. - Gwizdek sędziego. Arbiter zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

23 min. - Składna akcja Olimpii. Janusz Dziedzic odgrywa piłkę do aktywnego Piotr Ruszkula. Zawodnik Olimpii strzela nad poprzeczką.

22 min. - Niecelnie głową uderzał Piotr Kuklis.

21 min. - Po raz kolejny sytuację wyjaśnia Łągiewka. Rzut rożny dla gospodarzy.

19 min. - Próba uderzenia w wykonaniu Wilczyńskiego. Strzał słaby i niecelny.

18 min. - Niebezpiecznie w polu karnym Arki. Z piłką wpadł Piotr Ruszkul, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Łągiewka.

17 min. - Dośrodkowanie z rzut wolnego, do piłki dopada Maciej Dąbrowski, który głową uderza obok słupka.

15 min. - Zabawa w sektorze gości. Kibice Arki na dwa głosy śpiewają: "kocham tylko Areczkę".

13 min. - Gdynianie źle wybijają futbolówkę z własnego pola karnego, dopada do niej Marcin Kokoszka, uderza, ale nad minimalnie nad poprzeczką.

11 min. - Akcję rozpoczynają arkowcy spod własnej bramki. Jak na razie mecz wyrównany..

9 min. - Rzut wolny dla Olimpii. Do piłki podszedł Mariusz Kryszak i uderzył w poprzeczkę. Szczęście po stronie Arki.

7 min. - Sektor gości "pozdrawia" zarząd klubu.

6 min. - Lewym skrzydłem pognał Bartłomiej Niedziela, ale jego dośrodkowanie wybijają obrońcy gospodarzy.

5 min. Z autu akcję Arki rozpoczyna Damian Krajanowski.

3 min. - Odpowiedź Arki. Z prawego skrzydła dośrodkował Wilczyński, akcję zamykał Ivanovski, ale uderzył obok słupka.

2 min. - Groźna akcja gospodarzy. Na spalonym znalazł się Piotr Ruszkul/b].
1 min. - Początek spotkania. Rozpoczęli arkowcy.
Na boisku są już piłkarze obu zespołów.
Z sektora gości głośne: "Jesteśmy zawsze tam!!".
Piłkarze obu ekip udali się do szatni. Już wkrótce początek spotkania w Grudziądzu.
Jak informują organizatorzy na meczu zasiądzie dziś komplet, 5 tysięcy kibiców. Pod stadionem ogromne kolejki, część kibiców wejdzie na stadionie sporo po rozpoczęciu spotkania.
Arka zagra dziś w składzie: Szromnik - Krajanowski, Jarun, Łągiewka, Radzewicz - Wiczliński, Kuklis, Siebert, Budziński, Niedziela - Ivanovski. Ławka rezerwowych: Juszczyk, Kasperkiewicz, Czoska, Płotka, Słowiński, Kowalski, Szwoch.
Stadion powoli zapełnia się kibicami. Sektor gości będzie dziś wypełniony w komplecie. Do Grudziądza przyjechała bowiem kilkusetosobowa grupa fanów Arki Gdynia.