Olimpia Elbląg - Arka Gdynia 0:0, k. 1:3

Tomasz Bołt
Dopiero seria rzutów karnych przesądziła o awansie Arki do 1/8 finału Pucharu Polski. Bohaterem źółto-niebieskich okazał się Maciej Szlaga, który obronił dwie "11". Sam mecz nie układał się po myśli gdynian. Choć gdyby lepiej nastawiony celownik miał Mirko Ivanovski kibice Arki nie musieliby drżeć o losy swojej drużyny tak długo. Po regulaminowym czasie gry był remis 0:0. Również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Rzuty karne: 0:1 - Kuklis, 0:1 (Pacan w poprzeczkę), 0:1 (Arifović, Stodoła broni), 1:1 Sierant, 1:2 Flis, 1:2 (Szary, Szlaga broni), 1:3 Niedziela, 1:3 (Lubenov, Szlaga broni)

Olimpia: Stodoła, Wojciechowski, Staniek, Pacan, Szary, Muszalik, Kaczmarczyk, Ljubenow, Kołodziejski, Banasiak (60' Bartosiak, 118' Sierant), Iwan (73' Koczon)

Arka: Szlaga - Jarzębowski (57' Niedziela), Jarun (66' Mazurkiewicz), Łągiewka, Strzelecki - Bułka (63' Flis), Czoska, Budziński, Kuklis, Ivanovski - Arifović.

Żółte kartki: Bartosiak, Staniek (Olimpia) - Czoska, Jarzębowski, Arifović, Ivanovski (Arka).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Widzów: 2000.

Awans: Arka.

1:3. Szlaga broni uderzenie Lubenova. Arka awansuje do kolejnej rundy! Szlaga bohaterem!

0:1. Kuklis.

120 min. - Koniec dogrywki. Będą rzuty karne!

119 min. - Wszystko wskazuje na to, że kibice będą świadkami serii rzutów karnych.

118 min. - Zmiana w Olimpii. Robert Sierant za Bartosiaka.

118 min. - Pacan powstrzymuje atak Arki.

116 min. - To Arka ma nieco więcej gry, ale co z tego? Brakuje celnych strzałów i skutecznych podań do napastników.

115 min. - Szlaga chwyta piłkę po rzucie rożnym.

114 min. - Kontratak Arki powstrzymany przed defensywę rywali.

112 min. - Bartosiak uderza piłkę nad poprzeczką.

109 min. - Rzut rożny dla gospodarzy. Piłka w rękach Szlagi.

108 min. - Żaden z zespołów nie może sforsować defensywy rywali.

107 min. - Żółtą kartką ukarany Marcin Staniek.

107 min. - Tymczasem znamy wynik meczu w Wejherowie. Gryf eliminuje z pucharu Koronę Kielce!

106 min. - Początek drugiej części dogrywki.

105+1 min. - Przerwa. W meczu wciąż bez bramek.

105 min. - Pierwsza część dogrywki potrwa jeszcze 60 sekund.

104 min. - Lewą stroną boiska szarżował Kołodziejski. Na posterunku defensywa Arki.

102 min. - Na pozycji spalonej znalazł się Bartosiak.

101 min. - Żółta kartka dla Mirko Ivanovskiego.

100 min. - Ciśnienie udziela się także sztabowi Arki. Jeden z członków sztabu żółto-niebieskich został odesłany do domu.

102 min. - Dośrodkowanie w pole karne Arki, ale piłki nie sięgnął Kołodziejski.

97 min. - Dośrodkowanie Ivanovskiego i Arifović głową przenosi piłkę nad poprzeczką.

96 min. - W pierwszej części dogrywki więcej z gry mają żółto-niebiescy.

94 min. - Znów pod bramką rywali zawiódł Ivanoskiego instynkt strzelecki. Macedończyk mógł wykorzystać niezdecydowanie Stodoły i Stańska. Niestety przestrzelił.

92 min. - Dobra akcja gdynian, ale z piłką w polu karnym minął się Mirko Ivanovski!

91 min. - Początek dogrywki.

90+3 min. - Koniec meczu. Przed nami dogrywka.

90+2 min. - W niebezpiecznej odległości od bramki faulował Mazurkiewicz. Rzut wolny dla Olimpii.

90+2 min. - Arifović ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

90 min. - Mecz potrwa jeszcze 180 sekund.

89 min. - Ale i gospodarze strzelają na wiwat. Przed chwilą uczynił to Bartosiak.

87 min. - Również Kuklisowi brakowało precyzji w strzale.

87 min. - Niecelnie z dystansu przymierzył Mirko Ivanovski.

87 min. - Arkowcy faulują pod polem karnym gospodarzy.

85 min. - Strzelał Wojciechowski, ale uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Szlagę.

83 min. - Grę od bramki wznowił golkiper żółto-niebieskich. Szlaga jest w tym meczu jasnym punktem gdyńskiej drużyny.

81 min. - Najsprytniejszy w polu karnym Arki okazał się Pacan, który strzelił głową bardzo niecelnie.

80 min. - Obie drużyny skupiły siły na defensywie.

78 min. - Na boisku leży Pacan. Sędzia w tej sytuacji nie dopatrzył się faulu żadnego z arkowców.

77 min. - Za mocne podanie Kołodziejskiego do Lubenova. Piłka w rękach Szlagi.

76 min. - Czyżby w Elblągu zapowiadało się na dogrywkę?

74 min. - Arka wywalczyła rzut rożny. Piłka jednak w dłoniach Stodoły.

72 min. - Daniel Koczon zastępuje na boisku Bartosza Iwana.

71 min. - Rzut wolny dla Arki wykonywał Sławomir Mazurkiewicz. Obrońca gości dośrodkował, ale nie było to udane zagranie, gdyż piłka wylatuje poza boisko.

69 min. - Gra przeniosła się w środkową strefę boiska.

67 min. - Kontratak Arki. Niestety niecelnie uderza Ensar Arifović.

66 min. - Tempo meczu w ostatnich minutach wyraźnie spadło.

65 min. - Trzecia zmiana w Arce. Mazurkiewicz za Jaruna.

64 min. - Gospodarze nie grają już z takim zacięciem. Arkowcy z kolei nie błyszczą od początku tego meczu.

62 min. - Druga zmiana w Lechii. Flis za Bułkę.

60 min. - Chwilę po wejściu na boisku Bartosiak został ukarany żółtą kartką za faul na Arifoviciu.

59 min. - Zmiana w Olimpii. Bartłomiej Bartosiak za Adama Banasiaka.

57 min. - Szybka i składna akcja gospodarzy. Piłkę do Lubenova dośrodkowywał Banasiak, ale Bułgara uprzedził Szlaga.

56 min. Zmiana w Arce. Bartłomiej Niedziela za Tomasza Jarzębowskiego.

55 min. - Bardzo niecelny strzał Budzińskiego.

53 min. - Żółta kartka dla Tomasz Jarzębowskiego.

52 min. - W końcu celny strzał arkowców. Z pierwszej piłki uderzył Ivanovski, ale tym strzałem nie zaskoczył Stodoły.

50 min. - Tym razem Olimpia przeprowadza trójkową akcję. Na szczęście sytuację wyjaśnia obrona Arki.

49 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnej i piłka w rękach Macieja Szlagi.

49 min. - Olimpia w natarciu. Sytuację wyjaśnia Łągiewka, nie minęło jednak kilka chwil, a gospodarze mają rzut rożny.

47 min. - Gospodarze od razu ruszyli do ataków. Strzał Pacana, broni Szlaga, który wybija piłkę na rzut rożny.

46 min. - Początek drugiej połowy meczu.

45+1 min. - Koniec pierwszej części spotkania. Olimpia - Arka 0:0.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 60 sekund.

45 min. - Gospodarze nie poprzestają na atakach. Niecelny strzał Wojciechowskiego.

44 min. - Arkowcy znów mogą mówić o sporym szczęściu. Po strzale Iwana piłka zmierzała do bramki, ale z linii bramkowej wybił ją Omar Jarun.

43 min. - Żółtą kartką ukarany został Paweł Czoska.

42 min. - Kolejne dokładnie podanie adresowane do Mateusza Kołodziejskiego. Kołodziejski uderza wprost w Szlagę.

41 min. - Piłka co chwilę trafia na pole karne Arki. Tylko małej liczbie zawodników ofensywnych podopieczni Petra Nemca zawdzięczają fakt, że jeszcze nie przegrywają.

40 min. - Gospodarze rozmontowują obronę Arki krótkimi podaniami. Olimpia raz po raz gości na połowie żółto-niebieskich.

38 min. - Piłka w bramce Arki...sędzia odgwizduje jednak pozycję spaloną.

36 min. - Kołodziejski wychodził sam na sam z bramkarzem żółto-niebieskich. Piłkarz Olimpii chyba przestraszył się tej sytuacji, bo trafił wprost w Szlagę.

35 min. - Gospodarze przejęli inicjatywę na boisku.

35 min. - Gdyby nie dobrze ustawiony Szlaga to Arka mogła przegrywać 0:1. Gdyński golkiper obronił uderzenie Iwana z powietrza.

34 min. - Kolejny faul arkowców. Nieprzepisowy powstrzymany był Wojciechowski. Gospodarze mają rzut wolny.

33 min. - Budziński fauluje Lubenova w środkowej strefie boiska.

31 min. - Iwan przerwał groźną akcję swojego zespołu, po tym jak zagrał ręką. Gdyby nie nieprzepisowe zagranie to gospodarz wychodziliby w sytuacji 2 na 1.

29 min. - W odpowiedzi Olimpia. Gospodarze pogubili się jednak w rozegraniu i piłka po stronie gdynian.

28 min. - Z dystansu uderzał Kuklis. Stodoła nie miał problemów z obroną strzału.

26 min. - Przed polem karnym Arki upadł Kołodziejski, którzy w ferworze walki zderzył się z jednym z obrońców Arki. Sędzia nie dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia arkowca.

25 min. - Dobra akcja Olimpii. Z lewej strony szarżował Lubenov, który odegrał piłkę do Iwana, ten przed pole karne do Banasiaka. Pomocnik gospodarzy uderza niecelnie.

23 min. - Dośrodkowywać próbował Kołodziejski, ale uczynił to bardzo niedokładnie.

21 min. - Na uderzenie z dystansu zdecydował się Mateusz Kołodziejski. Strzelił bardzo niecelnie.

20 min. - Żółto-niebiescy nie unikają w tym meczu ostrych starć. Grają bardzo agresywnie.

19 min. - Strzał głową Kuklisa z 11 metrów broni Stodoła.

18 min. - Faulowany Muszalik. Z tą decyzję nie zgadzają się arkowcy, którzy głośno protestują. Słowną reprymendą upomniany Piotr Kuklis.

16 min. - Znów na posterunku Szlaga. Golkiper Arki złapał piłkę dośrodkowywaną przez Kaczmarczyka, która zwodem minął Omara Jaruna.

14 min. - Gospodarze odpowiadają szybkim kontratakiem. Na czystą pozycję wychodził Iwan, ale odważnym wybiegiem z bramki uprzedził go Szlaga.

13 min. - Z wolnego w piłkę w pole karne wrzuca Paweł Czoska, ale piłka w rękach Stodoły.

12 min. - Mateusz Kołodziejski sfinalizował serię wrzutek Olimpii uderzeniem z przewrotki.

11 min. - Akcje przeniosły się na stronę drużyny gospodarzy.

8 min. - Bardzo niecelny strzał w wykonaniu Marcina Budzińskiego.

8 min. - Za nami osiem minut spotkania. Jak na razie to gospodarze są stroną dominującą. Podopieczni Grzegorza Wesołowskiego wykazują większą chęć do gry.

5 min. - Piłka zagrywana do Iwana. Napastnika Olimpii uprzedzają gdyńscy defensorzy.

4 min. - Groźnie pod bramką Arki. Strzelał Bułgar Lubenov. Na posterunku jednak Maciej Szlaga.

1 min. - Pierwszy gwizdek Adama Lyczmańskiego. Rozpoczęli goście.

Na trybunach obecnych kilkuset fanów żółto-niebieskich.

Ławka rezerwowych żółto-niebieskich: Szromnik - Flis, Radzewicz, Kasperkiewicz, Szwoch, Mazurkiewicz, Niedziela.

Skład Olimpii: Stodoła - Wojciechowski, Staniek, Pacan, Szary - Banasiak, Muszalik, Ljubenow, Kaczmarczyk, Kołodziejski - Iwan.

Znamy wyjściowy skład Arki. Gdynianie rozpoczną mecz w następującym ustawieniu: Szlaga - Jarzębowski, Jarun, Łągiewka, Strzelecki - Bułka, Czoska, Budziński, Kuklis - Arifović, Ivanovski.