Od poniedziałku więcej miejsc w gdyńskiej komunikacji miejskiej

ŁK
Od poniedziałku 01.06.2020 r. limit pasażerów w pojazdach ZKM Gdynia wzrasta z 30% nominalnej liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących do 50%. Miejsca siedzące wyłączone z użytku, nadal będą odpowiednio oznaczone. O zasadach bezpieczeństwa w pojeździe informować ma natomiast odpowiedni plakat.

W 12-metrowym autobusie lub trolejbusie będą mogły podróżować średnio 43 osoby, czyli o 17 osób więcej niż dotychczas. Do pojazdów przegubowych będzie mogło wejść 73 pasażerów, czyli 29 osób więcej. Pamiętajmy, że nadal, zgodnie z decyzją gdyńskiego samorządu, połowa miejsc siedzących powinna być wolna.

Gdynia wybrała bezpieczniejsze rozwiązanie

Ustawodawca dał organizatorowi transportu możliwość wyboru pomiędzy 100% liczby miejsc siedzących w pojeździe, a 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

- W Gdyni, kierując się koniecznością zapewnienia odpowiedniego dystansu pomiędzy osobami podróżującymi oraz komfortu jazdy, wybraliśmy to drugie rozwiązanie – jako zdecydowanie bezpieczniejsze dla naszych pasażerów – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

O wszystkim informować mają plakaty

Od poniedziałku 01.06.2020 r. wszystkie pojazdy gdyńskiej komunikacji miejskiej oznaczane będą dwoma rodzajami plakatów informujących o nowych limitach liczby pasażerów.

Na każdych drzwiach pojazdu (z wyjątkiem pierwszych) umieszczone zostaną plakaty z grafiką symbolizującą nowe zasady - połowa liczby wszystkich miejsc i połowa miejsc siedzących nadal wolna.

Miejsca wyłączone z użytku nadal będą odpowiednio oznakowane. Natomiast na szybie naprzeciwko drugich drzwi umieszczony zostanie plakat, szerzej informujący o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu z gdyńskiej komunikacji miejskiej.

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Od poniedziałku więcej miejsc w gdyńskiej komunikacji miejskiej - Dziennik Bałtycki

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie