(© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od piątku w Sopocie w pojazdach komunikacji miejskiej obowiązywać będą nowe ceny biletów. Za jednoprzejazdowy, normalny, trzeba będzie zapłacić 2,80 zł. Za bilet jednogodzinny - 3,40 zł (ten będzie można zakupić u kierowców autobusów), a za całodobowy - 11 zł.

Nowe ceny obowiązują już od 1 maja we wszystkich pozostałych gminach należących do Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Tymczasem sopoccy radni zbyt późno przegłosowali stosowną uchwałę w tej sprawie, dlatego pasażerowie korzystający z autobusów i trolejbusów w granicach Sopotu mogli kupować w maju bilety w dotychczasowej cenie - 2, 50 zł (jednoprzejazdowy, normalny).

Sopoccy radni zbyt późno przegłosowali uchwałę

Okazuje się jednak, że i tak... kupowali droższe.
- Zdaniem kierowców pracujących na liniach sopockich (nr 143, 117, 122), mimo naszej intensywnej kampanii informacyjnej w pojazdach i na przystankach, mało kto w ogóle był zorientowany, że nowe ceny w obrębie tego miasta będą funkcjonowały dopiero od 20 maja. W związku z tym regułą było kasowanie przez pasażerów biletów takich, jak te obowiązujące w Gdańsku [czyli 2,80 zł - red.] - przyznaje Jakub Hoły z ZTM w Gdańsku.

Mieszkańcy Trójmiasta zapłacą więcej za bilety

Kontrolerzy Renomy nie wystawili w tym okresie większej liczby mandatów w Sopocie niż zazwyczaj.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

szamanka (gość)

Jakiś dziennikarz z DB powinien zająć się sprawą brudnej nigdy nie serwisowanej klimatyzacji w autobusach należących do ZKM Gdańsk (inni "PRYWATNI" przewoźnicy dbają o klimatyzacje)
Z takiej klimatyzacji jak już wieje to powietrze z grzybami. A najgorsze są stare MANy i wszystkie MERCEDESY w których nie ma możliwości otwierania okien a klimatyzacja niestety zepsuta jeśli jest. Jeżdżące trupy z przerdzewiałymi kratownicami służące do wędzenia ludzi. Lepsze były nawet Ikarusy bo w nich było czym oddychac.