Oceny piłkarzy Arki Gdynia po zwycięstwie z Zagłębiem w Sosnowcu (Fortuna 1. Liga). Kto wyróżnił się w żółto-niebieskich barwach?

Szymon Szadurski
Marzena Bugała-Astaszow
Piłkarze Arki Gdynia (Fortuna 1. Liga) długimi okresami meczu męczyli się na boisku, lecz ostatecznie wieczorem w sobotę 11 lutego pokonali na wyjeździe 2:1 Zagłębie Sosnowiec. O triumfie podopiecznych Hermesa zadecydowały trafienia Kacpra Skóry i Bartosza Rymaniaka. Oceniamy piłkarzy żółto-niebieskich za ten mecz w skali 1-10.

Oceny piłkarzy Arki Gdynia po meczu w Sosnowcu

Gdynianie wybierali się do Sosnowca w roli faworyta. Jak to jednak w Fortuna 1. Lidze często bywa, na boisku szczególnie w pierwszej połowie nie było widać, która ekipa aspiruje do awansu do ekstraklasy i jest wyżej w tabeli.

Podopieczni Hermesa, trenera Arki Gdynia, grali wolno, niedokładnie i nie stwarzali zagrożenia pod bramką Michała Gliwy. Mogli też przegrywać już w pierwszej połowie, kiedy to strzał Wojciecha Szumilasa trafił w poprzeczkę.

W drugiej odsłonie, po kolejnym błędzie w obronie, żółto-niebiescy stracili w końcu bramkę. Daniela Kajzera pokonał z bliska Szymon Sobczak.

Na szczęście gdynianie otrząsnęli się i udało im się odwrócić losy spotkania. Cenne trzy punkty, wywiezione z Sosnowca, spowodowały, że żółto-niebiescy umocnili się w strefie w tabeli, gwarantującej wraz z końcem rozgrywek Fortuna 1. Ligi grę o awans do ekstraklasy.

Zerknijcie na oceny zawodników. Sami wybierzcie też gracza tego spotkania po stronie Arki Gdynia, głosując poniżej w naszej sondzie.

Trwa głosowanie...

Który piłkarz Arki Gdynia był najlepszy na boisku w meczu z Zagłębiem Sosnowiec?