Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa mieszkanka gdańskiego zoo! Na świat przyszła wielbłądzica dwugarbna. Zobaczcie zdjęcia małej baktrianki

OPRAC.:
Maria Miliszewska
Maria Miliszewska
W gdańskim zoo na świat przyszła wielbłądzica dwugarbna!
W gdańskim zoo na świat przyszła wielbłądzica dwugarbna! Gdański Ogród Zoologiczny/canva
Kolejne narodziny w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym! W miniony weekend na świecie pojawiła się samiczka wielbłąda dwugarbnego. Mama i córeczka czują się dobrze.

Narodziny młodej wielbłądzicy w gdańskim zoo

W Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym na świat przyszła samica wielbłąda dwugarbnego (baktriana)! Jak informuje zoo, maluch ma się świetnie i dobrze się rozwija.

"W sobotę nasza samica wielbłąda dwugarbnego Warszawka urodziła piękną, młodą baktriankę. W trudach porodu pomógł jej nasz niezastąpiony lekarz medycyny weterynarii oraz pracownicy sekcji zwierząt kopytnych. Samiczka przebywa pod czujnym okiem mamy. To jej pierwsze dni, ale już widać, że jest silna i dobrze się rozwija" - poinformowali na profilu facebookowym zoo pracownicy.

Młoda baktrianka w gdańskim zoo

Nowo narodzona mieszkanka zoo to wielbłąd domowy lub inaczej baktrian. Gatunek ten charakteryzuje się średnią wielkością i ciężarem większym od innych współczesnych wielbłądów (osiąga masę do 1 tony przy długości ciała 3 m), różni się też od wielbłąda jednogarbnego obecnością dwóch garbów i znacznie grubszą sierścią. Występuje w Azji Środkowej, na stepach, półpustyniach, pustyniach, terenach górzystych. Dzikie wielbłądy dwugarbne żyją na pustyni Gobi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdańskie gepardy kończą pół roku! Rosną jak na drożdżach i uwielbiają zabawy z piłką [WIDEO, ZDJĘCIA]

"Wielbłąd prowadzi dzienny tryb życia. Nocą śpi pod gołym niebem, a w ciągu dnia poszukuje jedzenia. Wielbłąd ma niezwykłą zdolność przetrwania długiego okresu (miesięcy!) bez wody. Kiedy pije, może wypić jednorazowo nawet do 120 litrów wody" - czytamy na stronie gdańskiego zoo.


Ciekawostka: Wielbłąd niewiele się poci, a także ma bardzo skoncentrowany mocz - wszystko po to, aby utrzymać wilgoć w ciele. Świetnie znosi duże wahania temperatury. Specyficzny sposób poruszania się wielbłąda nazywany jest
inochodem – nogi z jednej strony ciała przemieszczają się jednocześnie. ZOBACZ TEŻ: W gdańskim zoo pojawią się lemury! Pierwszy raz w historii oliwskiego ogrodu Zobaczcie zdjęcia nowo narodzonej małej wielbłądzicy! **

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki

**

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto