Morsy z Sępólna już wygrywają

Piotr Pubanz
Morsy z Sępólna na zawodach w Gdańsku.
Morsy z Sępólna na zawodach w Gdańsku. CSiR Sępólno
W Gdańsku odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Morsów w pływaniu ekstremalnym na czas, w których z powodzeniem startowali zawodnicy z Sępólna.

Zawody zorganizowane były w przepływającej przez Gdańsk Motławie, a na starcie stanęło 180 śmiałków, ścigających się na dystansach od 25 do 450 metrów. W zawodach oprócz polskiej czołówki wystartowali też pływacy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Szwecji, Finlandii, Rosji i Wietnamu. Z sępoleńskich morsów tradycyjnie już najlepiej zaprezentował się Leszek Kąkol, który startował w 5 konkurencjach i wywalczył 4 srebrne medale: na dystansie 25 i 50 m. stylem dowolnym oraz 25 i 50 m. klasykiem.

Wysokie miejsca zajęli również: Kinga Gburczyk (srebro na 25 m. klasykiem), Maria Szemryk (srebro na 50 m. klasykiem i brąz na 25 m. stylem dowolnym), oraz Roman Chajek (srebro na 50 m. stylem dowolnym). Udanie zaprezentował się także Tomasz Leśniewski, który zajął 6.miejsce na dystansie 25 m. klasykiem. Miejsce tuż za podium wywalczyła sępoleńska sztafeta, w składzie: Kinga Gburczyk, Maria Szemryk, Roman Chajek i Leszek Kąkol.

Przeczytaj także: tuchola.naszemiasto.pl