Daniel Nawrocki
Morski Oddział Straży Granicznej wygrał Mistrzostwa Straży Granicznej w koszykówce Straż Graniczna
W Przemyślu odbyły się Mistrzostwa Straży Granicznej w Koszykówce. W zawodach wzięło udział 8 drużyn, a zwycięzcą turnieju okazał się Morski Oddział Straży Granicznej.

Morski Oddział Straży Granicznej górą na turnieju koszykówki Straży Granicznej

Przemyska hala sportowa przez trzy dni, od wtorku do czwartku (22 czerwca), gościła najważniejsze wydarzenie sportowe dla Straży Granicznej. Mistrzostwa SG przyciągnęły liczne drużyny reprezentujące różne oddziały oraz Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Turniej zgromadził łącznie 72 zawodników.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się reprezentacje Podlaskiego i Nadbużańskiego Oddziału SG. Mecz ten przyniósł wiele emocji, jednak to drużyna z Podlasia okazała się lepsza, zwyciężając rezultatem 67:39. Zasłużenie zdobyli oni brązowe medale mistrzostw.

W finałowym starciu tytuł mistrza broniła ekipa Morskiego Oddziału SG, która zdobyła mistrza trzy lata temu. Przez całe spotkanie emocje sięgały zenitu, a szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę boiska. Ostatecznie Morski Oddział SG zdołał obronić tytuł mistrza, pokonując reprezentację Nadwiślańskiego Oddziału SG jednym punktem - 73:72. To niezwykle zacięte spotkanie na długo pozostanie w pamięci zarówno zawodników, jak i kibiców zgromadzonych na trybunach.