Rafał Rusiecki
Bałtyk Gdynia rozpoczął piłkarską wiosnę w III lidze od remisu 2:2 z Unią Swarzędz Przemysław Świderski
Piłkarze Bałtyku Gdynia mają jasny cel na rundę rewanżową sezonu 2022/2023 - muszą punktować, aby nie spaść z III ligi. Ten etap rozpoczęli jednak od remisu 2:2 z Unią Swarzędz. Z jednej strony musieli odrabiać zaległości, bo pierwszą połowę kończyli przegrywając 0:1, z drugiej prawie do końca meczu prowadzili 2:1.

3 Liga. Bałtyk Gdynia - Unia Swarzędz 4.03.2023

Pięć drużyn z Pomorza występuje w drugiej grupie III ligi, ale tylko jedna z nich jest w poważnych tarapatach po jesiennej serii spotkań. To Bałtyk Gdynia, który wciąż zmaga się z plagą kontuzji, a przede wszystkim płaci frycowe za grę młodą kadrą. Wiosną biało-niebiescy muszą się poprawić, jeśli nie chcą spaść do "wojewódzkiej" IV ligi.

Podopieczni trenera Włodzimierza Pasieki w sobotę, 4 marca 2023 roku wznowili rozgrywki domowym spotkaniem z wyżej notowaną Unią Swarzędz. Znów "Kadłuby" nie mogły wystąpić w optymalnym składzie na Narodowym Stadionie Rugby. Ponownie też musiały walczyć o swoje na boisku, bo od 27 minuty przegrywały 0:1.

Na szczęście, strzelecki impas Bałtyk przełamał w drugiej połowie. Już cztery minuty po wznowieniu gry wyrównującą bramkę zdobył Marcel Sluga. Po nieco ponad godzinie gry gdynianie wyszli na prowadzenie za sprawą Jana Klimka. Niestety, patent na bramkarza Pawła Rabina miał tego dnia Michał Miller, który w 87 minucie ustalił wynik spotkania na 2:2.

Gdyński Bałtyk wciąż pozostaje więc najgorszą drużyną w III lidze. Zajmuje w tabeli przedostatnie miejsce po 18. kolejkach z dorobkiem 10 punktów. Niżej znalazła się Unia Janikowo, ale to drużyna, która wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

A jak piłkarską wiosnę przywitali nasi pozostali III-ligowcy? Walcząca o pierwsze miejsce w stawce Gedania 1922 Gdańsk wygrała na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 2:1. Bramki zdobywali Adam Duda (4 minuta) oraz Paweł Flis (67). Stolem Gniewino przegrał minimalnie, 0:1 w Grudziądzu z Olimpią. Cartusia Kartuzy zremisowała przed własną publicznością 1:1 z Unią Solec Kujawski, a bramkę dla gospodarzy zdobył rutynowany Michał Marczak (w 62 minucie). Remisem 0:0 zakończył się także mecz KP Starogard Gdański - Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Bałtyk Gdynia - Unia Swarzędz 2:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Michał Miller (27), 1:1 Marcel Sluga (49), 2:1 Jan Klimek (65), 2:2 Michał Miller (87)

Bałtyk: Rabin - Kaźmierczak, Klimek, Lengiewicz, Drozdowicz - Wołowski, Bohm - Skrzecz (78 Pasieka), Sluga (89 Jankowski), Gołuński (70 Waszczuk) - Żuber (46 Bożym)