Mecz UKS Bat Kartuzy - GTK Gdynia 56 -70. W piątek mecz o drugie miejsce w lidze

Janina Stefanowska
Ostatni ligowy mecz we własnej hali kadetki u 16 UKS Bat Kartuzy przegrały 56 -70 z GKT Gdynia.

W ostatnim meczu we własnej hali w spotkaniu na szczycie ligi kadetek u 16 kartuskie koszykarki UKS Bat Kartuzy przegrały 56 -70 z GKT Gdynia.

Początek meczu w wykonaniu gospodyń był obiecujący - ocenia trener Arkadiusz Blok. - W połowie drugiej
kwarty miejscowe wygrywały 32 -16. Z czasem przyjezdne agresywniej broniąc spowodowały dużą liczbę strat w wykonaniu naszych zawodniczek. Zbyt duża liczba niecelnych rzutów i przegrana gra na obydwóch tablicach były główną przyczyną przegranego meczu. Słabszą grą pod koszem miejscowe próbowały zniwelować grą z dystansu.
Siedem celnych rzutów za 3 pkt - w tym 5 celnych rzutów Aleksandry Ustowskiej - nie pomogły w zwycięstwie. W tym meczu wyszła zbyt krótka ławka drużyny. W sobotnim meczu miejscowe nie zagrały w optymalnym składzie.

Kadetki kończą zmagania ligowe wyjazdowym meczem z KKS Olsztyn. Spotkanie to będzie rozegrane 24.03 o godz. 17. Stawką meczu będzie drugie miejsce w lidze - na 12 drużyn. Cztery najlepsze drużyny awansują
do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetek - u16. Zawody te odbędą się w terminie 7 -9 .04.2017.

W środę 22.03 w ZSO nr 2 w Kartuzach od godz. 9.30 odbędą się półfinały Gimnazjady w koszykówce dziewcząt.