Mateusz Ponitka wzmocni Asseco Prokom

Paweł Relikowski
Mateusz Ponitka - jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia, zostanie zawodnikiem Asseco Prokomu Gdynia. Gdynianie jeszcze oficjalnie nie potwierdzili tego transferu. Jeśli jednak koszykarza uda się pozyskać jeszcze w piątek, to Ponitka może być do dyspozycji trenera Adamka w sobotnich derbach Trójmiasta.

Z powodu problemów finansowych Politechniki Warszawa 19-letni gracz musiał szukać sobie nowego miejsca pracy. Nie bez znaczenia jest w tym wypadku osoba Waltera Jeklina, obecnie wiceprezesa gdyńskiego klubu ds. sportowych, który w przeszłości był szefem Politechniki.

Talent Ponitki został dostrzeżony nie tylko w Polsce. Z bardzo dobrej strony młody koszykarz pokazał się w MŚ U-17, gdzie wraz z polską reprezentacją wywalczył srebrny medal. A sam został drugim strzelcem turnieju. O Mateusza Ponitkę pytają także skauci klubów NBA. Mierzący 196 cm wzrostu zawodnik może grać na pozycji rzucającego obrońcy lub niskiego skrzydłowego.

W barwach stołecznej drużyny rozegrał 30 spotkań. Zdobywał średnio 13,6 punktów na mecz. Mistrzowie Polski muszą spieszyć się z finalizacją transferu Ponitki. W piątek bowiem kończy się okienko transferowe w polskiej lidze.