Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marek Dudziński dołącza do wyścigu o fotel prezydenta Gdyni. Jest kandydatem koalicji Prawicy i Społeczników

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
- Jeżeli zostanę prezydentem, nic nie będzie odbywać się kosztem mieszkańców Gdyni - obiecuje Marek Dudziński.
- Jeżeli zostanę prezydentem, nic nie będzie odbywać się kosztem mieszkańców Gdyni - obiecuje Marek Dudziński. Łukasz Kamasz
Marek Dudziński, gdyński radny, został kandydatem na prezydenta miasta z ramienia Prawicy i Społeczników, w skład której wchodzą miejskie struktury Prawa i Sprawiedliwości, działacze Konfederacji oraz miejscy aktywiści. - Rozliczenie władz miasta, zaprzestanie dyskryminacji kierowców i normalny, sprawnie działający samorząd - mówi o swoich postulatach Dudziński.

Prawica i Społecznicy mają swojego kandydata na prezydenta. To Marek Dudziński

Jeden z najaktywniejszych gdyńskich radnych został kandydatem na prezydenta Gdyni z ramienia Prawicy i Społeczników. To gdyński sojusz Prawa i Sprawiedliwości, działaczy Konfederacji oraz społeczników. Marek Dudziński jest z wykształcenia ekonomistą, radnym miasta Gdyni obecnej kadencji, w ramach swojej działalności dał się poznać jako krytyk polityki prowadzonej przez obecnego włodarza miasta - Wojciecha Szczurka. Jest prezesem fundacji Młodzi dla Polski Trójmiasto. Był również szefem gabinetu politycznego ministra zdrowia. Jak sam podkreśla, jedną z jego pierwszych decyzji na stanowisku prezydenta miasta ma być dokładne rozliczenie ostatnich 26 lat rządów włodarza Gdyni oraz zawrócenie miasta „w stronę normalności”. Porozumienie według jego członków, jest najszerszą centroprawicową koalicją w historii gdyńskich wyborów samorządowych.

- Od lat badam wszelkie nieprawidłowości i afery w gdyńskim magistracie z udziałem prezydenta Szczurka i jego współpracowników - mówi Marek Dudziński, kandydat na prezydenta Gdyni. - Rozliczymy Wojciecha Szczurka z tych 26 lat rządów, ze wszystkich afer, dziwnie przekazanych nieruchomości swoim znajomym, ze wszystkich planów zagospodarowania, które uchwalane były na korzyść deweloperów, z niegospodarności, która wywołuje tylko szkody u naszych mieszkańców. Gdynia będzie miastem, które działa sprawnie. Mieszkańcy nie będą jeździć slalomem omijając dziury w drogach. Zapewniam, że dla mnie gdynianie zawsze będą najważniejsi. Nie będzie już sytuacji, że w tym samym roku turystom przyjeżdzającym na Open'era miasto zapewnia darmowe przejazdy, a jednocześnie likwiduje połączenia komunikacji miejskiej. Miasto będzie działać sprawnie, drogi będą odśnieżone, zazielenimy Gdynię. Będziemy robić dokładnie to, do czego samorząd jest zobowiązany ustawowo, a czego w Gdyni brakuje - dbać o jej mieszkańców.

Jakie będą najważniejsze punkty programu Marka Dudzińskiego?

Jak podkreślali na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawiciele komitetu, Gdynia już dawno przestała być kojarzona z miastem sukcesu, miasto zostało daleko w tyle, nie tylko za swoim większym sąsiadem, ale i również innymi miastami ze zbliżoną liczbą mieszkańców. Dlatego też zdecydowano się na przekroczenie pewnej politycznej bariery i wspólny start w nadchodzących wyborach samorządowych. Z jakimi postulatami komitet idzie do wyborów?

- Rodzice nie będą się musieli już obawiać, czy szkoła do której chodzą ich dzieci będzie zlikwidowana, skończymy z dyskryminacją kierowców - obiecuje Marek Dudziński. - Badania jasno wskazują, że mieszkańcy Gdyni wybrali właśnie samochody jako swój docelowy środek transportu, tymczasem miasto likwiduje kolejne miejsca parkingowe. Wprowadzimy bezpłatne parkowanie w parkingach podziemnych przez pierwsze dwie godziny a w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania przez pierwszą godzinę, skończymy ze wszechobecną słupkozą. Jesteśmy jedyną alternatywą, jeżeli mieszkańcy chcą rzeczywistej zmiany, nasi konkurencji w przeszłości wielokrotnie popierali działania Wojciecha Szczurka albo nawet byli jego bliskimi współpracownikami, to my od zawsze staliśmy w opozycji w stosunku do jego polityki.

Prawica i Społecznicy. Kto będzie kandydował?

Prezentacja listy wyborczych koalicji Prawicy i Społeczników odbędzie się w najbliższą niedzielę. Jednak już teraz podano, że listy składać będzie się nie tylko z działaczy Prawa i Sprawiedliwości czy Konfederacji, do wyborów pójdą oni razem z osobami bezpartyjnymi, w tym społecznikami.

- Komitet Prawica i Społecznicy to szeroka formuła, jesteśmy razem z gdyńskimi konfederatami oraz z osobami bezpartyjnymi i społecznikami - wyjaśnia Marcin Horała, gdyński poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Przedstawimy mieszkańcom Gdyni poszerzoną ofertę dla tych, którzy negatywnie oceniają rządy pana prezydenta Wojciecha Szczurka, ale niekoniecznie widziałoby im się przejęcie władzy w Gdyni przez lewicę i jej zideologizowanych aktywistów, którzy z perspektywy zwykłego człowieka chcą mu zwyczajnie utrudnić życie w sprawach m.in. samochodowych. Nasza oferta to oferta Gdyni ze zdrowym rozsądkiem. Mamy na listach społeczników i to bardzo dobrze, bo wybory samorządowe nigdy nie były nie powinny być starciem między partiami politycznymi.

W nadchodzących wyborach samorządowych o fotel prezydenta Gdyni będą ubiegać się jeszcze Tadeusz Szemiot z Koalicji Obywatelskiej, Aleksandra Kosiorek z Gdyńskiego Dialogu oraz obecny prezydent Wojciech Szczurek.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto